Jump to content
IGNORED

kako se sadi ruzmarin


yolo

Recommended Posts

izvrsio ciljanu devastaciju flore priobalja i doneo ruzmarina, naravno samo otkinuo grane. imam 2 vrste, onaj pravi divlji primorski, sto ne raste mnogo veliki i vise je kao neko nisko zbunje, manjih iglica, i imam par strucaka onog sto podseca malo na neku puzavicu, njega sam skinuo sa neke stene sa koje se spustao nanize. taj ima mnogo mesnatije iglice i tanje grane.sad, sta raditi? jel se to stavlja u vodu da se vidi da li ce da pusti zilice ili se odmah stavlja u zemlju (i kakvu)...ubrano je pre 24 sata, nakon nekih 12-13 sati sinoc kada sam stigao kuci stavio grancice u vodu.isto pitanje vazi i za grancice lovora, s tim da su one ubrane skoro pa 40 sati ranije.

Link to comment
3916392879_7e5f3eea12_o.jpg
Где си нашла тако лепе црвене саксије? Овде све нешто шмрљаво. Америка је сива, драп и крмкаста™.Наш још није процветао...
Link to comment
Америка је сива, драп и крмкаста™.
Misliš, unoffensive? :DOva saksija bi pedesetih pala kao žrtva Mekartijevih čistki. Nemci se ponekad suviše trude da pokažu da su veseli. Ali sve je to poza.
Link to comment
Misliš, unoffensive? :D
But I am offended!
Ova saksija bi pedesetih pala kao žrtva Mekartijevih čistki. Nemci se ponekad suviše trude da pokažu da su veseli. Ali sve je to poza.
Пре неки дан сам доживео културни шок кад је неко окачио фотку из неког буса у Бгду, оне штангле чисто плаве. Увек су биле сиве! А да не спомињем да по мом родном граду крстаре два розе и један наранџасти аутобус.Него, не знам како је моја госпоја то расадила, али рузмарин баш лепо тера. Можда је из семена. Седне на праг, протрља лист матичњака, омирише, па мало рузмарина, омирише, па босиока... надреално. А около пустош, све биљке побијене осим вируса травњака. Све што не спада у две врсте траве и тринаестак украсних жбунова и дрвећа, искорењено.Шта само имају против маслачка? Edited by расејан
Link to comment

Da, i ovde su u fazonu da seku drveće. Neko je u dvorištu pored naše stare zgrade bez ikakvog razloga isekao ogroman stari kesten koji je mnogima pružao utehu i hlad tokom leta. Odjednom ga više nije bilo, ne verujem da je bio bolestan. I inače, umesto da uklope već postojeće drveće u urbanistički plan, čim treba - recimo - da se proširi kolovoz, poseče se sve, pa se posle eventualno zasade mladice koje će tek za desetak godina biti pošteno drvo. angry.gif

Link to comment
  • 2 weeks later...

da proširim temu na bosiljak....otprilike u maju sam kupio bosiljak na kaleniću. za 100 dinara dobio sam otprilike 10 onih stabljika. stabljike su onako povisoke. mislim da se radi baš o onoj vrsti koja se koristi za pesto genoveze. ima i onaj mali žbunasti bosiljak, ali ne govorim o njemu. dakle, taj veliki bosiljak je krenuo da se suši pre mesec dana, pa sam počeo da ga malo intenzivnije čerupam. sada je potpuno osušen, jedino pšto ima su oni sparušeni cvetovi sa semenjem. Kapiram da mu je prošla sezona, i da sledećeg februara-aprila treba da se bacim na sađenje. ALi me bune neki sitni izdanci. Verovatno je semenje otpalo pa se mladice primile. Izrasle su svega dva centimetara, pustile jedva dva sićušna lista. Pa me interesuje, da li one mogu porasti ako raskrčim saksiju od ovih sasušenih grana?

Link to comment

Bele cvetiće treba da čupkaš i bacaš. Što se tiče tih izdanaka, kapiram da svejedno neće imati vremena da se nešto desi sa njima, sad na kraju sezone.Moj je bio urnisan na terasi, i živnuo je čim su prestale one paklene vrućine. Verovatno se i tvom to desilo. On voli sunce, ali umereno i ne baš direktno. Najbolja varijanta je da se drži na podu natkrivene terase ili na simsu sa unutrašnje strane.

Link to comment
Bele cvetiće treba da čupkaš i bacaš. Što se tiče tih izdanaka, kapiram da svejedno neće imati vremena da se nešto desi sa njima, sad na kraju sezone.Moj je bio urnisan na terasi, i živnuo je čim su prestale one paklene vrućine. Verovatno se i tvom to desilo. On voli sunce, ali umereno i ne baš direktno. Najbolja varijanta je da se drži na podu natkrivene terase ili na simsu sa unutrašnje strane.
E hvala. Nisam znao to za bele cvetiće. Dakle, čim se pojave, da ih eliminišem. Nisam se nešto preterano ni ponadao da mogu da prežive ovi izdanci. Ali me čudi da su se uopšte i pojavili. Da pojasnim, bosiljak je počeo da se suši dok je stajao na terasi koja je na suncu samo do 11 ujutro. Pretpostavljam da su to idealni uslovi. Onda sam ga preneo u novi stan i kapirao sam da neće dugo potrajati pa sam ga onako solidno suhog držao u stanu, na šanku i poslužio je tih par obroka. Da bi se nakon toga pojavili ti izdanci, usred sobe i usred septembra. To me je začudilo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...