Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

Meni se čini da je sa piscima sto puta bolje simultano prevoditi zato što se tako u startu shvata da to nije savršen prevod.

 

Savršen prevod ionako ne postoji, tako da simultano prevođenje u startu šalje poruku da je to samo nekakav prevod nekakvog razgovora sa piscem. Ništa bitno i nimalo precizno.

 

Pa da ali imaš milion tehničkih poteškoća, zato što novinar voli da upada u reč.Pa onda imaš novinara koji ne priča nemački.

Zato što treba prevesti i gostu i gledaocima...

Pa onda prevodilac prenosi dvosmerno i onda je tu rasulo.

Link to comment

Iskreno se divim simultanim prevodiocima koji dobro rade svoj posao i šteta što ostaju anonimni van svog stručnog kruga. Zapamtio sam samo Miodraga Popovića, sad je predsednik Turističke organizacije Beograda, njegov politički angažman uvek je bio sporan, ali je svoj izvorni posao radio kvalitetno i profi ...

Link to comment

Pa da ali imaš milion tehničkih poteškoća, zato što novinar voli da upada u reč.Pa onda imaš novinara koji ne priča nemački.

Zato što treba prevesti i gostu i gledaocima...

Pa onda prevodilac prenosi dvosmerno i onda je tu rasulo.

 

Bolje to nego kao u stara dobra vremena da panduri u civilu, šatro kulturni novinari, intervjuišu pisce u tehnički savršenim emisijama, čije su se reprize i u današnja vremena mogle videti u Trezoru na RTS-u...

 

Što rekao Tolstoj da bih vam rekao šta sam hteo reći u Ani Karenjini, morao bih vam kazati ceo roman od prve do poslednje reči...

 

Upadanja u reč i rasulo u intervjuu sa piscem stvaraju tačniji utisak o svemu od informativnog razgovora vrhunsko profesionalnih novinara iz onih vremena...

Link to comment
  • 1 month later...

Moram da priznam da nisam skapirao ovo izdrkavanje Minje Miletić nad Šormazom oko jedne ovakve gluposti, kad se svako iz ove vlasti može napadati iz milion jačih i bitnijih uglova.

Link to comment

Ne tvrdim, daleko od toga, kad vidim da ljudi nju kuju u zvijezde kao nekog vajnog novinara... :ajde:

 

A vidim da je i na tviteru nešto skoro kačila u fazonu "ne stidim se niti jednog dijela svoje karijere", a valjda okačila intervju sa Vučićem sa Pinka. Jbg, ja bi se stidio da sam radio na Pinku. 

 

Ali ovo sa Šormazom je bilo nivo trećeg osnovne - "vi ste predsjednik Lovačkog saveza, to znači da bi trebalo da znate sve propise pa i pravilnik koji se polaže prilikom lovačkog ispita, evo - čl 5. stav 1, ajde mi nabrojte vrste lovačkih pasa" i to dva puta :isuse:

Link to comment
  • 1 month later...

voditeljka u nekom negližeu-kombinezonu.jel moguće da ovako izađe pred kamere?pa ovo je neka televizija koja treba da bude primer drugima.ko odobrava ovakvo kurvarsko oblačenje?urednike treba kažnjavati a ne ove flert mašine.ipak ovo nije electric blue.

Link to comment
3 minutes ago, bradilko said:

voditeljka u nekom negližeu-kombinezonu.jel moguće da ovako izađe pred kamere?pa ovo je neka televizija koja treba da bude primer drugima.ko odobrava ovakvo kurvarsko oblačenje?urednike treba kažnjavati a ne ove flert mašine.ipak ovo nije electric blue.

 

ima li video, pitam za druga?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...