Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

u sta spadaju orah, lesnik, badem, kikiriki.po kojekakvim kuvarima i tekstovima o hrani stoji: kostunicavo voce.
Oficijelno se u vocarstvu to vodi kao jezgrasto voce (sto i jeste prevod za englesko skupno "nuts"). Nema kostunicavog voca, koliko znam (osim onog Nuta Kostoonice), vec se to zove kosticavo (po semenu kostici/kospici: sljiva, tresnja, kajsija, breskva).Posto se o njima uci u vocarstvu (osim kikirikija), verovatno da bismo mogli da ih nazovemo vocem. :)
Link to comment
mene je u zivotu zanimalo zasto se macke instinktivno boje pasa kad se u prirodu bas i ne srecu. a i kad bi se sreli, tesko da bi se tigar uplasio od lisice.
štos je u veličini. Nisu baš sve mačke plašljive... A kada su priterane uza zid pogotovu... Skoro sam gledao kako dve ogromne crne mačketine skaču sa komšijskog prozora (al one velike kao iz filma "Maza i Lunja") i ganjaju ceo čoor pasa lutalica 5-6 preko parkinga samo zato jer je jedan od ovih kidisao na prozor...
Link to comment
štos je u veličini.
Verovatno. Znam da u obliznjem zoo vrtu, gde mozes da platis 150 dolarica da se mazis sa gepardima, moras da budes visi od 160cm da bi mogao da unidjes u taj enclosure.
Link to comment

kad se zavrsi sa vocem i povrcem (tema koja me mnogo ne pokrece, moram priznati, osim sto nisam neki ljubitelj voca, pa ga tako razlikujem od povrca), jos jedno pitanje:koja je funkcija himena? vrlo povrsnim guglanjem naisla sam na par pretpostavki: onu o higijenskoj funkciji (zastita od infekcija) i neko evolutivno objasnjenje dezmonda morisa koje mi se ucinilo toliko nelogicnim da ne umem bas ni da ga prepricam. ipak, nisam bas sigurna da postoji konsenzus oko toga da himen uopste ima neku funkciju.da li neko ima vise informacija ili nesto sam nagadja?

Link to comment
kad se zavrsi sa vocem i povrcem (tema koja me mnogo ne pokrece, moram priznati, osim sto nisam neki ljubitelj voca, pa ga tako razlikujem od povrca)...
Eto, a ja se bas trudio da ga, raznim zgodama i dosetkama, ucinim zanimljivom tematikom. :(EDIT. The story of my life. Edited by Indy
Link to comment
Eto, a ja se bas trudio da ga, raznim zgodama i dosetkama, ucinim zanimljivom tematikom. :(EDIT. The story of my life.
eto, sad se osecam krivom.dakle, kikiriki. na znam mnogo o njemu, ali me jako intrigira.
Link to comment

ne znam za himen, ali mi je jedna sto je takodje studirala rekla da ga nemaju svi sisari. a kod onih koji ga imaju ima veze sa placentom i time sta sve od slojeva tu bude ukljuceno tokom trudnoce. a svakako stiti od infekcija, ali ocito to nije ceo odgovor na pitanje.

Link to comment

Meni su voće svi slatki plodovi. I tako će i ostati. :) Osim kao zanimljiva tema za diskusiju, apsolutno je nebitno šta je šta.Edit: pojašnjenje

Edited by Idioteque
Link to comment
kad se zavrsi sa vocem i povrcem (tema koja me mnogo ne pokrece, moram priznati, osim sto nisam neki ljubitelj voca, pa ga tako razlikujem od povrca), jos jedno pitanje:koja je funkcija himena? vrlo povrsnim guglanjem naisla sam na par pretpostavki: onu o higijenskoj funkciji (zastita od infekcija) i neko evolutivno objasnjenje dezmonda morisa koje mi se ucinilo toliko nelogicnim da ne umem bas ni da ga prepricam. ipak, nisam bas sigurna da postoji konsenzus oko toga da himen uopste ima neku funkciju.da li neko ima vise informacija ili nesto sam nagadja?
Nedavno sam pročitao jedan članak u naučnom dodatku subotnjih novina da postoji veoma rasprostranjeno ubeđenje u naučnom svetu da je himen jedan mit ili, što bi rekao Crveni Autobus, jedna preskripcija. Nemaju ga sve žene, često je ono što bi se moglo svrstati kao himen rastegljivo, nekada se desi da to nešto možda i pusti kap-dve krvi prvi put, a možda tek 42-gi put ili nikad.U pitanju je mala prirodna varijacija u obliku ulaza u vaginu, a od te varijacije su kasnije razne kulture homosapiensa, poznatih po mudrosti, napravile jednu 100%-0% izvesnost oko imanja ili nemanja himena, da bi sebi sve dodatno iskomplikovale i zagorčale.Dakle, ne samo da ne postoji konsenzus oko funkcije himena, već ne postoji ni konsenzus o njegovom samom postojanju (još od pre par vekova ima lekara i ginekologa koji tvrde da himen, kao nešto što bi se medicinski i naučno moglo opisati i klasifikovati, uopšte ni ne postoji, a neki idu još i dalje i tvrde da u svojoj 30 ili 40-godišnjoj karijeri nikada nisu ni videli nešto što bi se moglo definisati kao himen, iako su tu i tamo videli ponešto što "pomalo liči") Edited by Yossarian
Link to comment
Meni su voće svi slatki plodovi. I tako će i ostati. :)
Neverovatno - moze i jednostavno! :lol: Pa, jeste, prilicno se slazem s tobom. Malo ima problema s lubenicom/dinjom, drugim (npr. dalekoistocnim) kulturama i njihovim shvatanjem "slatkog", egzoticnim biljnim proizvodima, ali svejedno mislim da je tvoja definicija i dalje vrlo dobra.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...