Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

aaa, prvo debilno uputstvo je usledilo nakon prethodna 2 fantastichna iskustva korisnika baze. prvo iskustvo je bilo ispravish referencu, snimish, a junaci te izloguju iz baze i vrate na pochetnu stranu i onda tako za svaku intervenciju, logujesh se ispochetka. sledece je bilo npr ispravljash referencu na 4toj strani, snimish, izbaci te na prvu, trazi ponovo chetvrtu. to je bila vizija popravljanja prvog problema.

ja sam uvek mislila da je to softverovanje, ono... nije big dil, samo da treba razumno i praktichno, to valjda shto sam poznavala takve proizvodjache. ovo ko zna ko je pravio.

ruku na srce, ovo josh nisam probala, sad drzimo konzilijum™ da vidimo shta cemo da radimo, da se ne okozimo bezveze, jer od ovoga nece biti nishta, cenim :unsure:

 

Edited by gospa buba
Link to comment

mladen sh nema pojma niochemu. ne bi me chudilo da ima viziju -_-

kod nas je danas bio skup shefova projekata da vide shta cemo. dakle ne pochinjem nishta dok ne kazu.

moj shef naravno nije bio, shto sluti da nema nishta od tog posla. ni tog ni drugog :ph34r:

 

mada. i da ima viziju ne znam kakvu, dok ti sad namirish radikalske programere, to je djavolji posao. oni ljudi moraju da zarade, to shto nisu ni za nacrtane guske, to je druga pricha. ali hajde, sve dok ne pozele da operishu otvoreno srce ili zidaju mostove, ok. zrtvovacemo jednu ministarsku bazu, to je lakshe.

Edited by gospa buba
Link to comment

uuu, sad sam ushla da probam da verifikujem autora kog ne prepoznaje, nudi mi istog choveka u 7 varijanti. i pita me za njegov jmbg i kako se zove kapetanova svastika, srecom neobavezno.

uz rizik da se ponavljam. goveda.

zivo me zanima shta se desilo sa autorima baze za godishnji izveshtaj. poshto je ochigledno da ovo nisu isti ljudi, poshto ne razumeju u chemu je bio problem sa prethodnom bazom. tj, razumeju, nakon shto im se ceo kosmos svalio na glavu, iznenada, verovatno za neshto shto je izgledalo kao rutinsko zezanje za dobru lovu :rolleyes:

 

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

 

zivo me zanima shta se desilo sa autorima baze za godishnji izveshtaj. poshto je ochigledno da ovo nisu isti ljudi, poshto ne razumeju u chemu je bio problem sa prethodnom bazom. tj, razumeju, nakon shto im se ceo kosmos svalio na glavu, iznenada, verovatno za neshto shto je izgledalo kao rutinsko zezanje za dobru lovu :rolleyes:

 

Otišli negde gde će da zarađuju veće pare, šta bi se desilo..

 

Ovo ti je posledica one priče Kudravog da deca ne znaju SQL... Jebi ga, nije fancy jezik, nešto staro i drtavo, niko neće da uči...

Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Otišli negde gde će da zarađuju veće pare, šta bi se desilo..

 

Ovo ti je posledica one priče Kudravog da deca ne znaju SQL... Jebi ga, nije fancy jezik, nešto staro i drtavo, niko neće da uči...

o veruj mi, teshko da bi se i ti najeli nekog leba gde se pare zaradjuju. da me ne mrzi sad da se bakcem, organizovala bih ti kracu turistichku turu po toj bazi. njene urodjene kilavosti su otac i mater svih ovih izivljavanja koja su usledila i koja ce tek uslediti, a izgleda da hoce.  samo se nizu sve gori i gori, ali nama obrachun prihoda zavisi od njihove umeshnosti, to je najveci problem...

zivi bili pa u sledecem pokushaju... mole se istrazivachi... da svoje publikacije... u wordu... po godinama :isuse::lol:

 

edip. pri chemu nije ni baza najkrivlja.

 

Edited by gospa buba
Link to comment

npr. da ti bude jasnije. ja sam na jednom projektu, neki saradnici na drugom. radovi se pripisuju projektima, jednom, dva, chesce samo jednom (tako oni zamishljaju razvoj i saradnju, da se rvemo oko vlanishtva i autorstva). baza koja skuplja izveshtaje vezuje rezultate za projekte, i sada ne ume da izvadi rezultate po ljudima. sve shto sam radila a nije mi knjizeno na matichni projekat za ministarstvo u ovom trenutku ne postoji. da bi se to reshilo, traze da poshaljem ispravke. ja poshaljem. da bi se ispravke uvrstile, tj da bi mi se priznalo autorstvo nechega chega de fakto jesam autor, i to mi priznaju sve svetske relevantne baze nauchnih radova, mora da zaseda komisija i da to proveri.

chak i ako bi zeleli da sebi olakshaju posao, trazili bi da im samo dostavim doi brojeve - univerzalne digitalne identifikatore koji nedvosmisleno ukazuju na kompletan sadrzaj (i ne moze bit prevare!) i dalje mi traze kompletne spiskove referenci i da ih ponovo unosim sama. ali da posle zaseda komisija.

ili, josh bolje, u nacionalnom bibliotechkom sistemu koji vodi rachuna o tome, sa izvesnim malim zakashnjenjem, ali dovoljno brzo, nalaze se isti ti podaci. ali iz nekog razloga ne zele, ne mogu i ne uspevaju da ih odatle preuzmu.

i to traje vec nekoliko godina, samo shto smo finalni rezultat, koliko nemaju pojma i koliko ih zabole, videli tek ove godine na delu.

nije zivot shto i napraviti bazu podataka ^_^

 

 

edip. ja ne kazem da je to lako (da me neko ne shvati pogreshno, omalovazavam baze itakoto :p) . zapravo ne kazem (skoro) nishta. osim da me zabole zaista da se bakcem nechim za shta nisam shkolovana i nije mi u opisu radnog mesta. jebote nisam ni placena! pre 10 godina, kad smo se prvi put bavili tom vrstom organizacije i komunikacije, postojala je izvesna doza optimizma, umrezavanje, evropa, ovoono palci, hajde da saradjujemo s tim ljudima da se elektrifikujemo da budemo kao svuda u svetu. posle 10 godina bulshita i snalazenja od strane drzavnih uprava, i produzavanja projekata prvo sa 4 na 5, pa sa 5 na 6,... sad sa 7 na 10  godina (isti  ljudi, iste teme, u svetu u kome je prirodni ciklus uske nauchne oblasti 3-5 godina, a realno blize 3), teshko da iko moze da mi objasni koja je tachmo moja uloga u stalnom dostavljanju istog sadrzaja, za koji znam da ga vec imaju. imaju ga web of science, scopus i google scholar automatski, a u research gate sam unela sama. dakle bukvalno pishe i na tarabi :ph34r:

Edited by gospa buba
Link to comment

danas sam malo držala sveću kolegi kojem je kao „najpedantnijem“ upala sekira u med da sređuje reference. kada se prevaziđe bes što radiš tuđi posao po ne znam koji put iz početka, možeš dosta intuitivno da se krećeš po tom čudu, iako je i dalje preglomazno i nepraktično. uputstvo je skoro neupotrebljivo, pre svega zato što je napisano tako da niko živ ne razume šta je pesnik hteo da kaže (na neki način sam fascinirana – kakav to inverzni genije treba biti pa smisliti takav tekst?!), a i zato što situacije koje nisu predvideli iskaču svako malo. za njih nemaš rešenje (npr. to - jedan autor u 5 inkarnacija, a mora biti samo jedna). sistem grca povremeno, desi se da 10 minuta rifrešuješ praznu stranicu. jednom se tako zabečio i nije mogao da se povrati, pa su blokirali pristup svima neko vreme. dešava se i da te u sred posla izloguje jer ti je „istekla sesija“, pa radiš ispočetka nešto što si skoro završio. sve u svemu, gubljenje vremena i živaca. kao i obično.

Link to comment

uuu kako sam poludela. imam 5 bugara na spisku, inicijali i prezime, sad treba da se izakam maksimalno da saznam kako se zovu i koji su im mejlovi.

inache, haos je kompletan i napreduje, ljudi ubacuju jedni drugima duplikate, ljudi brishu jedni drugima i duplikate i originale, niko ne zna shta ce da zatekne ujutro :ohmy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...