Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

Odlicna serija, prve 4 epizode su dosta iznad ocekivanja. Ima naravno rupa u prici, nedoslednosti, pocnu pa ne zavrse i sl. ali generalno je odlicno za sada.

Edited by Milosh76
Link to comment

BIle sise...ja zadovoljan epizodom. :fantom:

Joga na selu u halterima i krunjenje 'kuruza ...  :naughty:

 

Jedino ne mogu da provalim slikara i Crno sunce, kao i šta će žena onim sektašima iz Nemačke...

Link to comment

BIle sise...ja zadovoljan epizodom. :fantom:

Joga na selu u halterima i krunjenje 'kuruza ...  :naughty:

 

Jedino ne mogu da provalim slikara i Crno sunce, kao i šta će žena onim sektašima iz Nemačke...

 

Obrati se strucnoj literaturi <_<

3.jpeg

 

 

Eh da, resih misteriju tablica, i one su, naravno, falsifikat. Na plavom polju stoji C, sto Srbija nije dobila do doba FNRJ, a samo je banovina Hrvatska imala H, i to od, naravno,1939.

Fotobatch-177095-gr.gif

a treba nesto poput ove

kralj_ugb_1928.JPG

Ene ga, i stembilj bgd oblasti, kako Bog i Aca zapovedase.

 

 

 

Ali, kad se u KSHS pojavljuju politicke jedinice kao sto su Srbija, Juzna Srbija, Makedonija, namesto oblasti, ko sisa sta pise na jbnim tablicama.

 

Nego, jel' se meni cini ili je Tane VMROvca optuzio za saradnju sa ustasama u jednoj od prethodnih epizoda. Ako je tako, to je jos jedan gaf, s obzirom da je uvazeni odvjetnik svoju organizaciju osnovao tek nakon radikalske svinjarije u skupstini i uvodjenja diktature kralja Aleksandra, 1929...

 

 

 

No, usprkos svemu, jako gledljiva serija.

Link to comment

Ali, kad se u KSHS pojavljuju politicke jedinice kao sto su Srbija, Juzna Srbija, Makedonija, namesto oblasti, ko sisa sta pise na jbnim tablicama.

 

Nego, jel' se meni cini ili je Tane VMROvca optuzio za saradnju sa ustasama u jednoj od prethodnih epizoda. Ako je tako, to je jos jedan gaf, s obzirom da je uvazeni odvjetnik svoju organizaciju osnovao tek nakon radikalske svinjarije u skupstini i uvodjenja diktature kralja Aleksandra, 1929...

I jeste i nije. Istorijske/zatečene zemlje iz AU i KS/KCG su figurirale kao unutrašnje jedinice u državi sve do 1925. godine, kad je doneta Uredba o podeli države na oblasti shodno Vidovdanskom ustavu. S obzirom da se deo radnje odvija i u tom periodu, nisu mnogo pogrešili. A i u narodu i vanbirokratskom javnom diskursu se itekako znalo šta je šta.

 

A to drugo, ne bih rekao da ga je nazvao ustašom, sećam se replike da „taj mrzi Srbe zato što mu ne daju da Švabama ljubi dupe“.

 

P.S. Kad pomenu VMROvca, Toni Mihajlovski odličan. Jedva sam ga prepoznao doduše.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...