Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Meni su jednom ubacili knjižicu i rekli mi da nije plaćeno osiguranje. Pošto sam im rekao da sigurno jeste i da kod drugog lekara nije bilo problema, izvadili su karticu i ponovo ubacili posle čega je bilo u redu.

I još su mi tražili participaciju jer navodno ne vide da sam davalac krvi.

Ne znam na koji fazon su napravili takav glupav sistem.

Link to comment

I još su mi tražili participaciju jer navodno ne vide da sam davalac krvi.

 

kako se zna da si davalac krvi? jel to zavod za transfuziju posalje domu zdravlja i upisu u karton il si se sam prijavio? s koliko davanja se vodis ko davalac?

Edited by darling
Link to comment

kako se zna da si davalac krvi? jel to zavod za transfuziju posalje domu zdravlja i upisu u karton il si se sam prijavio? s koliko davanja se vodis ko davalac?

 

 

Pise lepo...

 

 

Ослобађање од плаћања партиципације

 

Плаћања партиципације за здравствене услуге за које је предвиђено плаћање исте ...  ослобођене су  одређене категорије грађана.  

...добровољни даваоци крви  који су крв дали десет и више пута (ослобођени трајно) ,a они који су крв дали мање од десет пута у року од 12 месеци после сваког давања крви. Добровољни даваоци су ослобођени плаћања партиципације за здравствене услуге за које је предвиђено плаћање, осим за лекове са Листе лекова, као и за медицинско–техничка помагала и имплантате.

 

Mislim da zavod nema uređenu komunikaciju sa domovima zdravlja, već da mora da se pokaže knjižica dobrovoljnog davaoca. Mislim i da taj podatak ne čuvaju u kartonima, a znam da isti ne postoji u jednom od softvera (nisu im tražili taj podatak) koje koriste domovi zdravlja, što bi značilo da mora da se nosi knjižica sa sobom. Ja tako radim.

Link to comment
srećom nismo bacili staru knjižicu pa sam pozvao suprugu i karton je najzad mogao biti lociran.

mislim, nije do sestre na šalteru, pretpostavljam da je njoj stvarno muka da u onom haosu i pronađe karton.

 

Jeste do sestre.

Trebalo je da baciš staru. To traženje stare je posledica neznanja ili inercije. Oni u softveru imaju podatak o broju kartona. Neke mrzi da ga upišu u softver, a neke mrzi da ga traže u softveru, dok treći verovatno ne znaju da koriste softver. I zato ti zalepe nalepnicu i upišu broj kartona na nju, umesto da nauče kako da koriste osnovne opcije softvera.

Link to comment

Mislim da zavod nema uređenu komunikaciju sa domovima zdravlja, već da mora da se pokaže knjižica dobrovoljnog davaoca. Mislim i da taj podatak ne čuvaju u kartonima, a znam da isti ne postoji u jednom od softvera (nisu im tražili taj podatak) koje koriste domovi zdravlja, što bi značilo da mora da se nosi knjižica sa sobom. Ja tako radim.

 

da, bas bih se iznenadila da si mi napisao da institut i dom zdravlja komuniciraju povodm takvih slucajeva. digitalizacija maj es, da je makar telefonizacija, bili bismo na konju. ali ja nemam ni davalacku knjizicu, niko mi je nije ponudio, poslao. opet, imam davalacku kostane srzi, koju mi je isti taj zavod za transfuziju poslao par dana nakon sto sam se registrovala, a najverovatnije nikad necu biti u prilici da dam sustinu. koliko vidim, na osnovu nje nema ukidanja participacije. 

Edited by darling
Link to comment

Ako si davalac, traži im kada budeš davala i da ti popune stara davanja. Oni imaju sve to u sistemu. Tako mene i dan danas cimaju zato što sam bio odbijen tamo negde 2004-05e. A odbijen sam tipa što nije bilo prošlo dovoljno dana od preležane prehlade ili jer sam bio neispavan tj. nizak mi je bio hemoglobin.

Link to comment

Jeste do sestre.

Trebalo je da baciš staru. To traženje stare je posledica neznanja ili inercije. Oni u softveru imaju podatak o broju kartona. Neke mrzi da ga upišu u softver, a neke mrzi da ga traže u softveru, dok treći verovatno ne znaju da koriste softver. I zato ti zalepe nalepnicu i upišu broj kartona na nju, umesto da nauče kako da koriste osnovne opcije softvera.

 

 

U osnovnim opcijama softvera nema podataka o brojevima kartona, nego mora još dodatna 3, 4 klika nakon ukucavanja pacijenta da bi se dotle došlo, što je na većini raspalih i sporih kompova po domovima zdravlja još minimum minut vremena za koje vreme sestra već nađe karton ako daš broj.  Slažem se da je većini problem kurcobolja i gubljenje vremena (a i mnoge to ne znaju jer im niko nije objasnio) ali pre svega treba softver da se izmeni.

Edited by zoki
Link to comment

^Mozda bi im i neka firma donirala svoje stare kompjutere da proces nije zakomplikovan do nivoa da je verovatno lakse uvesti nuklearni otpad. A i UZZPRO da jede ono sto se ne jede.

 

Nego, kod mene stigla knjizica jako brzo od podnosenja, nikakvih problema u domu zdravlja (osim raspalog kompjutera kod doktorke), nista nisu lepili, nisu trazili staru a ja poneo za svaki slucaj znajuci gde zivim. Sad citam topik, ispade da sam izuzetak, a bas sam se bio obradovao sto je izgledalo kao da je nesto proslo kako treba. :(

Link to comment

U osnovnim opcijama softvera nema podataka o brojevima kartona, nego mora još dodatna 3, 4 klika nakon ukucavanja pacijenta da bi se dotle došlo, što je na većini raspalih i sporih kompova po domovima zdravlja još minimum minut vremena za koje vreme sestra već nađe karton ako daš broj.  Slažem se da je većini problem kurcobolja i gubljenje vremena (a i mnoge to ne znaju jer im niko nije objasnio) ali pre svega treba softver da se izmeni.

Heliant?

Ako jeste meni su objasnili da je na klik daleko. Takođe, tada taj klik ne bi trebalo da bude spor jer se radi o veb aplikaciji, pa starost računara ne utiče.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...