Jump to content
IGNORED

Infostan


Musharaf

Recommended Posts

to je ispravno ochekivanje, u tom smislu sam i mislila vratili pare, obrachunali kako jeste i zadrzali kintu za buduce troshkove.

 

(pare mi je samo jednom vratila banka, kad su mi naplatili 3 rate kredita vishe, a onda priznali da ipak nije u redu. u elektronskoj eri -_-)

 

Vraća pare Infostan, bar dok sam ja radio tamo   ^_^

Najčešće izračunaju koliko je greškom obračunato pa za toliko umanjuju tu stavku u narednim  računima.

Mogu i da naprave nove, ispravljene račune, sa novim datumom dospeća. No, to im može biti problem. Sećam se kad duže vreme to nisu umeli da rade jer je jedini u firmi koji je znao kako se radi "štampa unazad" (infostanovski izraz) bio teško bolestan ili umro. Eto, firma kojoj je posao da pravi objedinjene račune nije znala kako se to radi skoro godinu dana.  :s_w:

 

A može da se zahteva i povraćaj novca, nije komplikovano.

Mom kolegi došao račun za struju 8k a do tada 2-3k.

Šokirao se od redova u Masarikovoj, zvao telefonom i teta gledala u komp i kaže:

O pa da greška čitača, oće da se zbune , uplatite kao prošli mesec...

 

 

E ovo za članove ja ratujem već duže Infostan isistira na potvrdi od predsednice SS. U stvari to je ona i trebala da odradi, ali se pravi luda...

 

Prihvatiće u Infostanu i spisak članova koji je potpisala većina vlasnika stanova.

 

Curi negde. Kad popravite zalite se na racun i oprostice vam do 50% (il bese tacno 50%)

 

50%. Ali žalba se upućuje Vodovodu, oni je odobravaju a Infostan prepravlja račune.

Link to comment
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    30

  • woodooinstalater

    15

  • Аврам Гојић

    11

  • Friend

    10

Mislim da kod mene i nema predsednika KS. Umesto starog predsednika penzionera koji je radio to što niko drugi nije hteo i po malo se ugrađivao u popravke liftova, sad se napravilo nekoliko klanova u borbi za plaćeno mesto predsednika. Mislim  da na kraju nisu ni uspeli da izaberu novo rukovodstvo

 

Uostalom, čemu bilo čija potvrda? Jedino kad se neko doseli/odseli. Ali ako se rodi novi član ili neko umre, dokaz je izvod iz MK ?

Link to comment

 

 

50%. Ali žalba se upućuje Vodovodu, oni je odobravaju a Infostan prepravlja račune.

Nas su odrali i sa tih 50% jer su nam iz gradskog stambenog skoro tri meseca slali diletante dok je voda curila i curila...

 

Kad smo na kraju iskukali normalnu ekipu ljudi nasli kvar i zamenili cevi u roku od dva dana.

 

Najgore mi je sto sam liku koji je najcesce dolazio vise puta pokazao gde mora da bude kvar (slivala se voda iz pravca komsijinog stana. Svi imali slab pritisak a samo taj komsija uopste nije imao vode. Ne treba biti genije pa shvatiti da je kod njega...) al mi je strucnjak govorio da sigurno nije tu i kopao svuda okolo. Pa onda danima ne dolaze, pa prijavi u centrali da je resen problem a naravno nije...

 

A najludje sto su nam skoro opet njega poslali kad su trebale nesto da se produvaju kanalizacione cevi  :isuse:

Edited by katamaran
Link to comment

Jbg, tako ti se zalomilo.

 

Dok sam radio u I. često sam bio na telefonu sa dvojicom iz Vodovoda. Jedan nije znao svoj posao i uvek smo morali da ispravljamo njegove naloge i telefonska slušalica je bazdila na rakijuštinu nakon razgovora sa njim a drugi je bio sjajan, odlično je znao svoj posao i bio uvek spreman da pomogne i nama, ljudima iz druge firme.

Link to comment

mene ne mrzi da sto puta pozovem ili odem da se zalim. app politika kojom posluju komunalne sluzbe i struja je postala najnormalnija stvar i ja ne znam dokle ce to ljudi da trpe. koji moj placamo neke usluge uopste, takse, pretplate.... jos da vidite vojno stambeno....to je tek raspad sistema. duze vreme nam grgolja i klobuce vertikala u kuhinji, uspem da ih namolim...dosli pa kao negde je zagusenje ali moze voda da prolazi, kao nece to da se izlije ili ako se izlije nije to strasno. sat vremena su stajali i vecali, niko nista da uradi. a voda se vraca a mi smo na 5. spratu. i dosli tek u 23h iako sam zvala prethodna dva u svaku smenu. e sad i organizacija u zgradi odnosno skupstina stanara je od znacaja, kod nas je problem jer ima dosta podstanara i starijih ljudi koje to bas i ne zanima po sistemu nije kod mene. ne znam da li ce ovi profesionalni predsednici kucnog saveta nesto da promene, cisto sumnjam, ali ne znam sta je ciniti obicnom coveku sem da kao sava iz kikinde napravi natpis skocio "sam u septicku jamu"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...