Jump to content
IGNORED

Nobelova nagrada za knjizevnost


cyberwor/L/d

Recommended Posts

bio i vasa pavković, još '92 ^_^.svidža mi se što je ova gospodža dobila nobela. em najpoštujem dobre (kratke) pripovedače, em je u ovom usvesumnjajućem vremenu prijatno pročitati nekog ko nalazi nekakav smisao u svetu.poz

Link to comment

Bekstvo, Previše sreće, Životi devojaka i žena, sve što je bilo dostupno u Srbiji već pročitala. Kad imate njenu knjigu ne treba vam više ništa osim tišine. Baš me je obradovala odluka!

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

e, pa lepo sto si nam se javio /meni zaista falis na ovom forumu/. sasvim dovoljno, posto i ja ne znam sta bih rekla na ovu vest :-)

verovatno sam konzervativna pa me malo zbunjuje, jer nisam bas sigurna da bih citala dilana da nije bilo i muzike. u svakom slucaju, mislim da se knjizevnost vec decenijama menja, poprima nove forme, papir vise nije glavni literarni posrednik ideja. ovim /dilanovim nobelom// smo se vratili usmenoj knjizevnosti kako bi zalet bio jaci i katapultirali se medj' scenarije za vido igrice ili twiter naloge xexexex... lupam naravno, ali ovo prosto izaziva na predvidjanje nekih buducih ishoda nobelovih nominacija ;-)

Link to comment

el ima neko iole priseban da mi odgovori? zaista me zanima.

ne mogu da nađem na nobelovom sajtu al sam našla neki pritupast članak tipa blog.

spominju se kundera, murakami, ruždi, tom stopart, pinčon, kadare i dubravka ugrešić... a da umem da im pročitam imena.

i umro dario fo.

dosta za danas o literaturi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...