Jump to content
IGNORED

Književni RIP


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Sad vidim da ima i istoimeni BBC serijal na YouTube-u, tako da ću se time zadovoljiti. :)

 

da, apsolutno, totalna preporuka! odatle i potice (htedoh da napomenem al reko’ da ne komplikujem;).

 

meni je knjiga bila zapravo prvi susret (pre jutjuba;) a i donekle obavezno stivo na faksu. ono sto volim kod bergera je sto prilicno jednostavno komunicira kompleksne stvari.

naravno, treba imati u vidu kontekst vremena kada je taj serijal izasao – iz ove perspektive neki momenti mogu da deluju izvakano.

 

ali sve u svemu meni je on (pored mozda susan sontag) jedan od omiljenih.

Edited by roksi
Link to comment

Sigurno si videla, ali evo ih zajedno.

 

da:) zanimljiva razmena (sontag, stvarno izuzetna).

uh sto bih se ja rado usunjala i prisluskivala neku posthumnu veceru trojke: sontag + berger + barthes. velikani za sva vremena.

Link to comment
  • 4 weeks later...

@morgana

 

Mozda. Mislim, da, ali ne ovako kako je ziveo poslednjih par godina... demencija, alchajmer, sve redji trenuci lucidnosti koji su se neretko zavrsavali pokusajem samoubistva kad oseti da opet pocinje da se gubi.

Pre svega zbog ljudi kao sto je bio on sam pobornik toga da treba dozvoliti sopstvenu odluku o eutanaziji.

Link to comment

To jeste, pogotovo kod ljudi koji su "osetili" lepotu pameti...

Uh ta demencija i potonuće je zaista teška stvar... Gledam to u porodici i zaista borba oz dana u dan...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...