Jump to content
IGNORED

Only Lovers Left Alive, Jim Jarmush


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

svasta ovde ima :)

 

meni je bilo zanimljivo kada jim pise o tome kako je po prvi put upotrebio digitalni oblik snimanja i kako mu je to predstavljalo problem, ali se na kraju sve uklopilo.

 

edit: takodje mi je bilo interesantno o editovanju raznih scena. one koje trebaju da ostanu ili se izbace, i bas sam pogledao na youtube te scene, ili barem neki deo koji je dostupan. moram reci da je odlicno sto su izbacene, a tako nesto se i spominje, tj. jim spominje tog coveka koji je radio edit da je uradio odlican posao. svaka cast!

Edited by hoffnung
Link to comment

malo mi je zasmetalo sto su random nabacali sve poznate i popularne velikane i kao sve su ih poznavali i u svemu bitnom za civilizaciju ucestvovali,cist pop culure momenat..

 

 

Upravo za taj momenat sam i rekla da je mogao da se malo ~razradi dublje a ne da se cisto izredjaju bitna imena (taman umesto vremena potrosenog na sestru, opet ja :lol: )

Link to comment

Sestra je bitna u tom smislu sto ih vraca njihovom iskonskom ponasanju i pptrebama, kada prelazeci preko formiranih principa rade ono sto vampiri i treba da rade: slade se tudjom krvlju.

 

Inace, slab Dzarmus. Ni reci, slike ili zvuka o Detroit tehnu. I na tome se pokazuje koliko je njega zapravo pregazilo vreme: Studzisi, Motaun, Dzek Vajt i kao to je to? Pa nije covece, jbt. Nisam ocekivao da oni umesto na klupsku svirku banu na rave Detroit techno militie u nekoj od onih napustenih fabrika sto nam prikazuje u voznji, ali mu uzimam za ozbiljnu manu i nedostatak tu rnr iskljucivost, samodovoljnost i nicim zasluzeno kurcenje.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
  • 3 months later...

oni to imaju? mislim, vampiri postoje, jel? koje druge strane karaktera vampiri imaju, i po kojim to izvorima? kako je on to video, poznaje neke vampire? šta nam je otkrio???

film je lepo snimljen i režiran, i kasting je odličan. ali je besmislen, mislim kad već tretiraš vampire kao da zaista postoje. onda možeš da nam otkrivaš i otkrivaš i otkrivaš. niko ništa ne zna o njima zaista, sve što uradiš je neko otkrivanje. big deal.

 

edit - svima koji vole ovo jarmuschovo go...film, preporučujem abela ferraru i film addiction iz 1995.

 

+1 na ovo, sve mocine postove i neke ajantove. 

 

Dodao bih samo ...vno. Tačno sam znao da će da se hvali soundtrack, što je ok, osim što isti ne može da da smisao filmu. Film je jednostavno neopisivo dosadan.

 

Link to comment

Prelep, prelep film. Sve u njemu. Raspadanje Detroita. Tople noći u Tangeru. Njihova uigrana rutina. Način na koji putuju i uopšte žive... Sve.

 

Osim početne scene (naravno) ja ne mogu da prestanem da mislim na scenu u kojoj Yasmine Hamdan peva Hal.

Link to comment
  • 11 months later...

obozavam ovaj film

i muziku naravno

gledao sam ga strejt i napusen i oba puta se odusevio

sve funkcionise u ovom filmu

 

i ne slazem se da je ovo film za odredjenu generaciju (bese rokersku?) no dobro...

Link to comment
  • 1 year later...

Odgledao tek sad. Kad je film izasao dete bilo malo, nije bilo vremena ni za spicu. Cekao sam trenutka da ga odgledam natenane i doceka. Film je jebeno genijalan. Neodoljiv. Vizuelno mocan. Atak na cula, protrese mozak, pokrene ga na neke suptilne akcije. A masterpiece! Odavno nisam gledao nesto sto me je ovako oraspolozilo. Film bez adrenalina, a opet uzbudljiv. Od Byronea do quantum entanglementa u istom filmu, koliko detalja i malih asocijacija. Kabinet cuda.

 

Neko je gore napisao - ko klinac kad izadje iz bioskopa i hteo bi da bude vampir! Zapravo jedva cekam da pokazem film detetu kad jos malo poraste. Sjajan uvod u Dzarmusa.

 

(Tip koji kupuje vinil - ja sam shvatio da kupuje vinil sa Adamovom muzikom? Otuda njegova muzika po klubovima.)

Link to comment
  • 6 years later...

he, he. potomak je uspeo da sačuva na svom disku ovaj biser pa sam ga upravo ponovo odgledao. prelep film, da ne stavljam ovo na topik o poslednje odgledanom.

 

ima li to tilda čukalj na levom stopalu? 57:14

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...