Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

e4e6a3ah.jpg

 

Intermezzo u Charlotteu. Vlasnici Srbi pa ima i Karadjordjeva, Becka, sopska , burek itd.

 

I ova Karadjordjeva je prilicno dobra mogu vam reci.

Vidim, overio si Intermezzo. Fino mesto, bio sam pre 3-4 godine. I ja sam jeo Karadjordjevu, bila je odlicna. Prijatelji koji su bili sa mnom (Ameri) su otkinuli na svinjski djuvec (pork stew). Lokalni Srbi se uglavnom okupljaju kod bara.

 

Ako ti kulinarska nostalgija nije zalecena, moraces da se zaputis na sever - Balkan (Richmond, VA) i Ambar (DC).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Ako i dalje postoji, kafanica "Turist" u Staroj čaršiji, najbolji gravče na tavče u galaksiji. Ograda: nisam tamo bio ihaaaj odavno. 

 

Edit: viđu vraga, postoje!

to gravce na tavce je kao mlekce, najbolje u univerzumu, potpisujem.

ako se neko zabode u istri, konoba dolina, paste (oni same prave) sa tartufina, sirom, divljac (ako je ima tog dana)...

u rangu javor dzoka, samo nije jaga u pitanju

dolaze lokalci, soc ambijent, radi i zimi

http://www.konobadolina.hr/en/galerija

Link to comment

Ako i dalje postoji, kafanica "Turist" u Staroj čaršiji, najbolji gravče na tavče u galaksiji. Ograda: nisam tamo bio ihaaaj odavno.

 

Edit: viđu vraga, postoje!

aty3ejed.jpg

Odlično hvala na preporuci

Послато тетејцем

Link to comment

Nema na čemu, drago mi je da ste se odlično nakrkali :)

Jesmo a ambijent je uticao, prijatni kelner taman koliko treba!

 

Послато тетејцем

Link to comment
  • 3 weeks later...

Restoran Kod Pedje na Adi Bojani nemojte zaobici ako ste u CG ili cak Albaniji. Najbolja riblja corba koju sam ikad jela, gusta, nemasna, sa brutalnim komadima ribe. Savrsena orada, odlicni skampi. Mislim da cu veceras probati brancina. Ambijent nikad bolji, sa pogledom na Bojanu i na usce, cene sasvim prijateljske.

Link to comment

u skadru na bojani, na ušću drima u bojanu, na nekih sat vremena od ade bojane preko ulcinja i vladimira ima restoran ilirija za koji tvrde da je perfektan a cene da su mu popularne.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nekako se namestilo da sam u roku od par nedelja pohodio i cuvena svratista u Mladenovcu (poseta vikendom rekonvalescentu u Selters Spa & Wellness) kao i ono cudo zvano Mrzenci, izlaz Prdejci, z.p. Gevgelija (na putu za halkidikijev Digitus Vulgaris).


 


Ja bih se usudio da proglasim MB za pobednika sto se tice jagnjetine u svim kategorijama: mekoca, ukus, temperatura, dizajn porcije (bajadere), slast i hrskavost korice.


 


Na drugom mestu je za nijansu slabiji Javor Dzoko (pazite se onog drugog Javora u centru sela), jer mu je korica obojena nekom gorcom aromom sto je mozda stvar podneblja ali me sprecavala da ispustam "mmmmmmmmm" posle svakog zalogaja. Mekoca, usluga i sve ostalo za desetku.


 


Nekako najslabija ispade Dascara, sa hladnom i masnjikavom jagnjetinom, ali daleko od toga da nije bila ukusna. Ali mi je i pre posete veci broj poznavalaca materije rekao da je Dascara ipak bolja za druge stvari, za rostilj, gotovu klopu i veselog sumadinca.


Edited by clandestino
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sinoc sam klopala jamajcansku klopu, prvi put u zivotu... i u fazonu sam... jela bih ovo each and every day.

Starter fish cake, glavno jelo ox tail...

i u glavi mi i dalje odzvanja 'ox tail... ox tail... ox tail...' malo se prsti uprljaju... no, to je nikakav problem.

Sestra je klopala svinjetinu sa mangom i jos necim, koja je isto bila ludilo... 

Enivej, ko je u Berlinu ili navraca, RosaCaleta, Kreuzberg... 

 

kome se jede italijanska klopa, isto Kreuzberg, tamo sam par puta klopala, Goldenen Hahn, mislim da uglavnom po principu dnevnog menija funkcionisu, obavezno ako ima probati carpaccio od hobotnice... 

Link to comment

@kayser

starteri idu do 5jura koliko sam videla, glavna jela od 11,5 do recimo 20jura...

ovaj ox tail je 17,5

racun sestri i meni, uz dva piva, ja pila jamajcansko ona neko nemacko, oko 50 jura.

malo skuplje, ali smo uzele najskuplja glavna jela.

also, porcije su bas pristojne.

btw, ne izgleda fancy uopste restoran, a danas mi rekose i da ima odlicne reviewove ne samo kao jamajcanski restoran u berlinu, nego generalno kao berlinski restoran...

 

sto se ovog italijanskog tice, ne znam bas koje su cene tacno, ali znam da je pristojno i malkice mozda jeftinije od ostalih... jedino bi trebalo rezervisati, posto su uvek puni.

[a mozd' sretnes i selebritija nekog ha ha, ja nisam jos uvek]

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...