Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Naravno, oni nisu izbirljivi. Sve sto mrda je OK.

 

Nisu rasisti. I nisu svoju drzavu izgradili na osnovama genocida nad lokalnom populacijom koji se nikada nije zavrsio i sprovodi se i dan danas. 

Edited by noskich
Link to comment

Batice je mnogo pitkije i prisnije oslovljavanje nego ono rogobatno brate.

Mislim da je Noskich to prvi uveo i meni se bas svidja.

Na zalost nijesam riskantan lik i divim se ljudima koji to jesu. Oni zasluzuju da skidaju kajmak sa ovoga drustva a ovi sto cijelog zivota cekaju da im gazda da platu zasluzuju 4 sata javnog prevoza dnevno.

Plutokratija batice

Link to comment

Troskovi rastu, ali i porez pada... sto se tice vrtica, ja ne znam kako je u Oz, ali kod mene bukvalno niko ne vodi dete u vrtic, svi imaju neku Juanitu koja pazi dete... ponekad Juanita pazi 2-3 dece iz par porodica. Jeftinije nego vrtic, a i dete nauci spanski. Zatim imas i kombinaciju kada necija baba iz Srbije dodje na 6 meseci pa pazi 2-3 dece iz srpskih porodica dok su familije na poslu... isto jeftinije nego vrtic, a i dete bolje nauci srpski

 

Ukratko, ljudi se snadju kada se potrude. Kad sede i gledaju statistiku, onda se ne snalaze.

2-3 porodice puta 1-2 babe - po 6 (ili12) meseci svaka - nije teska matematika.

Link to comment

Nisu rasisti. I nisu svoju drzavu izgradili na osnovama genocida nad lokalnom populacijom koji se nikada nije zavrsio i sprovodi se i dan danas. 

Pa jel' ides na demonstracije kad ljudi organizuju i/ili bar na dobrotvorne radove - da pomognesh (potlacenoj) lokalnoj populaciji??

#pitamzadruga

To je meni bas onako budisticki. 

Link to comment

Batice je mnogo pitkije i prisnije oslovljavanje nego ono rogobatno brate.

Mislim da je Noskich to prvi uveo i meni se bas svidja.

Na zalost nijesam riskantan lik i divim se ljudima koji to jesu. Oni zasluzuju da skidaju kajmak sa ovoga drustva a ovi sto cijelog zivota cekaju da im gazda da platu zasluzuju 4 sata javnog prevoza dnevno.

Plutokratija batice

 

quote-in-my-experience-poor-people-are-t

 

https://qz.com/455109/entrepreneurs-dont-have-a-special-gene-for-risk-they-come-from-families-with-money/

 

Entrepreneurs don’t have a special gene for risk—they come from families with money

 

https://qz.com/694340/the-richest-families-in-florence-in-1427-are-still-the-richest-families-in-florence/

 

The richest families in Florence in 1427 are still the richest families in Florence

 

https://www.theguardian.com/society/2015/jan/31/inheritance-britain-wealthy-study-surnames-social-mobility

 

Inheritance: how Britain’s wealthy still keep it in the family

 

 

 

 
Link to comment

Nema nikakve potrebe da se takmichi u 'victim Olympcis', ne pricamo o Srebrenici.

 

Da li mozemo da se dogovorimo da je 4000 nestalih native-Canadian zena genocid i da to zajednicki osudimo kao kolektiv?

Ili cemo da to opravdavamo sa nestalom decom na Tajlandu?

Edited by noskich
Link to comment

Nema toga u Australiji. 

U tvojoj Australiji izgleda nema u necijoj drugoj mozda ima, ne? Generalizacija je uvek jaka stvar...

 

 

Da svako ima jedno dete populacija se smanjuje za pola u toku jedne generacije.

Treba da se zaposlis u UN/UNICEFu i da ides po raznim Tajlandima, Bangladeshima i slicno - da agitujesh a oni (i UNa) da ti srecni placaju... I prekovremeno...

 

@носкицх живот ти пролази у сталној трци за новцем. Новац је ако желиш да погледаш поједностављено само нужно зло. Постоји много више људи на свијету који имају мало тог нужног зла а пуно су испуњенији и сретнији од оних којима живот пролази у сталној трци да што више зараде и да што више купују и бацају. Треба бити задовољан са малим стварима.

Nije, brate, zivot mu prolazi u driblanju sa nama koji se ovde (i drugde) upecamo. 

Link to comment

U tvojoj Australiji izgleda nema u necijoj drugoj mozda ima, ne? Generalizacija je uvek jaka stvar...

 

 

Sracunaj ovde koliki je minimalac i koliko treba da platis bejbisiterki za jedan dan cuvanja dece?

Cak i na crno niko ti nece gledati dete bez 12 dolara po satu. 

Link to comment

Nema nikakve potrebe da se takmichi u 'victim Olympcis', ne pricamo o Srebrenici.

 

Da li mozemo da se dogovorimo da je 4000 nestalih native-Canadian zena genocid i da to zajednicki osudimo kao kolektiv?

Ili cemo da to opravdavamo sa nestalom decom na Tajlandu?

Naravno da ne mozemo mi da se dogovaramo - treba neki sud (ne mora obavezno onaj u Hagu) da presudi da je to bio genocid. Do tada mozemo da nastavimo na temu divlje gradnje u Kaludjerici, Mirijevu i zapadnom Kvinslendu. 

Link to comment

Naravno da ne mozemo mi da se dogovaramo - treba neki sud (ne mora obavezno onaj u Hagu) da presudi da je to bio genocid. Do tada mozemo da nastavimo na temu divlje gradnje u Kaludjerici, Mirijevu i zapadnom Kvinslendu. 

 

Samo sto se to nikada nece desiti. Kao sto zlocini plutokrata diljem planete nikada ne stignu na dnevni red. Vec se raspravlja o onome o cemu oni hoce da se raspravlja.

Link to comment

Nema nikakve potrebe da se takmichi u 'victim Olympcis', ne pricamo o Srebrenici.

 

Da li mozemo da se dogovorimo da je 4000 nestalih native-Canadian zena genocid i da to zajednicki osudimo kao kolektiv?

Ili cemo da to opravdavamo sa nestalom decom na Tajlandu?

Ne moze da se proglasi za genocid, moze da se uradi mnogo sta drugo.

 

Problem kod tebe je, kao po obicaju, sto te zabole i za nestale indiginous zene kao i za tajlandsku decu i zene koji stradaju u trafikingu svakodnevno, no spinujes kako bi izigravao dusebriznika.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...