Jump to content
IGNORED

Infostan


Musharaf

Recommended Posts

Ne znam da li ste u grupi srećnika koja je dobila Infostanovo ceduljče o navodnoj dozvoli za izvršenje na nekoliko hiljada dinara za neki fantomski dug od 1999. Vidim uvaženog gradonačelnika koji sada nešto petlja, a nikako da objasni građanima da potraživanja Infostana zastarevaju za godinu dana.

Link to comment
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    30

  • woodooinstalater

    15

  • Аврам Гојић

    11

  • Friend

    10

Ne znam da li ste u grupi srećnika koja je dobila Infostanovo ceduljče o navodnoj dozvoli za izvršenje na nekoliko hiljada dinara za neki fantomski dug od 1999. Vidim uvaženog gradonačelnika koji sada nešto petlja, a nikako da objasni građanima da potraživanja Infostana zastarevaju za godinu dana.
meni neki advokat objasnio da to ne zastareva ako ti prekines, pa posle nastavlljas da placas. mada, nisam ga bas najbolje razumeo, pa je moguce da lupetam gluposti. video sam kolone penzionera koji nose racune od kada smo proterali nemce do danas.
Link to comment

Na stan koji rentiramo stigao dug iz dva dela, od 01.05.99 oko 65 'iljada +21000 kamata, a do 01.05.09: 8185 rsd duga i 135445.77 kamate :huh: . Mada, ispod piše da plaćanjem glavnice novog dela duga, se izmiruje ceo dug... Je*e lud zbunjenog ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment
meni neki advokat objasnio da to ne zastareva ako ti prekines, pa posle nastavlljas da placas. mada, nisam ga bas najbolje razumeo, pa je moguce da lupetam gluposti. video sam kolone penzionera koji nose racune od kada smo proterali nemce do danas.
Jednogodišnji rok zastarelostiČlan 378(1) Zastarevaju za jednu godinu:1) potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimničarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva;2) potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika;3) potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima;4) potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena.(2) Zastarevanje teče iako su isporuke ili usluge produžene.Priznanje dugaČlan 387(1) Zastarevanje se prekida kada dužnik prizna dug.(2) Priznanje duga može se učiniti ne samo izjavom poveriocu, nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamate, davanje obezbeđenja.ne vidim kako je otplata poslednje rate priznanje kamate od pre deset godina. možda nisam pazio na času...
Link to comment
Ne znam da li ste u grupi srećnika koja je dobila Infostanovo ceduljče o navodnoj dozvoli za izvršenje na nekoliko hiljada dinara za neki fantomski dug od 1999. Vidim uvaženog gradonačelnika koji sada nešto petlja, a nikako da objasni građanima da potraživanja Infostana zastarevaju za godinu dana.
jeste. sirochici. i shalju se opomene :unsure: ja sam jedino shvatila (a i ne bi, da me nisu u medjuvremenu tuzili i za 1 fantomski porez :P) da ako imam da budem sudjena i tako to, moraju prvo da me zovu na sud da me pitaju jel ja mislim da to platim ili ne. pa kad ja kazem ne, i ne platim, onda dodje chika koji nosi stvari i tek onda nastupa procedura poznata iz alan forda - oh dobri plijenitelju, ne moje staro zubalo! elem, za placene rachune, istina u chudnom rasporedu, za pola proshle godine, otkad duzim nekretninu, trichavih 7800 duga + 75 dinara kamate. ovce smo, shishajmo se. evo sad je objasnio, da ce svih 200k gradjana imati svoju priliku da se razjasne u realnom vremenu. znachi, okvirno 1 gradjanin * u pola sata razjashnjavanja, za 8 chasovno radno vreme znachi 16 dnevno, nek uposle i svih 50 sluzbenika na poslovima razjashnjavanja, to je 800 dnevno, to je 250 radnih dana, znachi cele godine cemo se baviti ispravljanjem brljotine koju je zamislio neki besprekorni um <_<jel uspeo neko da vidi predmet u sudu? mozda nam se sve to i desilo, u drugoj nogavici pantalona univerzuma, pa zato ne znamo? :unsure:* a stariji sugradjani i duze ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

ma ovo je klasična moša, samo ružno odrađena, verovatno su hteli da naplaše ljude i da na prepad pola njih plati nešto što je zastarelo i da tako pokrpe budžet. treba 1 kreš kors penzosima iz zip-a i zoo, pa da udare na infostan kao žukov na berlin.

Link to comment
ma ovo je klasična moša, samo ružno odrađena, verovatno su hteli da naplaše ljude i da na prepad pola njih plati nešto što je zastarelo i da tako pokrpe budžet. treba 1 kreš kors penzosima iz zip-a i zoo, pa da udare na infostan kao žukov na berlin.
ma znam, al oce sad da kazu puj pike ne vazi? bash chekam da vidim kakva vadjevina ce da padne?(na tamo na komentarima je skandal, ljudi koji su ishli da vide na licu mesta, neverovatna mutljavina <_<) Edited by thermal bug
Link to comment
Jednogodišnji rok zastarelostiČlan 378(1) Zastarevaju za jednu godinu:1) potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimničarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva;2) potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika;3) potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima;4) potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena.(2) Zastarevanje teče iako su isporuke ili usluge produžene.Priznanje dugaČlan 387(1) Zastarevanje se prekida kada dužnik prizna dug.(2) Priznanje duga može se učiniti ne samo izjavom poveriocu, nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamate, davanje obezbeđenja.ne vidim kako je otplata poslednje rate priznanje kamate od pre deset godina. možda nisam pazio na času...
ne sumnjam ja u tvoje znanje musharafe, samo prenosim ono sto sam cuo. pa koja je osnova gradonacelniku za ovu pljacku, rupa u budzetu?
Link to comment

koliko razumem, postoje dve vrste čestitki koje su u ovom trenutku u opticaju. Prva je ona koja se redovno do pre određenog vremena slala dva puta godišnje, kada Infostan sumira vaša dugovanja za period od poslednjih 6 meseci. I to nije ništa neobično, platiš u roku od 10 dana ono što duguješ od septembra 2008, i svi srećni. Druga vrsta čestitke je skandal. Znam za slučaj da jedna devojka nije platila račun za juli 06. Pre par dana joj je stigla čestitka da mora da plati 4000dinara, jer je to rešenje koje je sud doneo. 3.5hiljade su sudski troškovi, a 500dinara infostan.Vidim da je gradska ombudsmanka rekla da je ovo suprotno propisima, koji kažu da građanin mora biti obavešten da je učesnik u procesu.

Link to comment

evo sad gledam naslov:

Gradonačelnik Beograda predložiće da se Beograđanima koji su do 31. decembra 2008. izmirili svoje obaveze prema "Infostanu" otpišu kamate i sudski troškovi.
kakve kamate i sudske troshkove mogu da imaju oni koji su izmirili svoje obaveze???
Link to comment
Stiglo i meni. Dug od 1999. za zgradu koja je izgrađena oktobra 2008. :lol:
ti ne razumes - Infostan gleda u buducnost :lol:stvarno nisu normalni. Da nije u pitanju neki computer glitch gde je [20]09 zamenjeno sa [19]99?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...