Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Da dodam samo da mi je i "logo" narecenih "Bread and Baguettes" iznimno oduran. Bljak. A i skoro sve ostalo
lanac hleb i kifle su vizuelno preslikan (da ne kazem ukraden) koncept lanca pekara paul u londonu. logo, boje, enterijer, osoblje. s tom razlikom sto je u h&k pecivo neubedljivo i ima ukus zamesenog blata. findapaulfv6.jpg280957440849fbd68e08gd6.jpg
Link to comment

sticajem okolnosit protekle nedelje obitavao rano izjutra u blizini bureka djordjevic, i naravno navukao se.toliko da cu sjutra da uranim da bih probao i meso i jabuke.a shto se tiche ne-bela-pena-hleba u ns.. slaba vajda.sama farba.ostaje kucna radinost, mada sam se i tu razocharao nedavno jerbo kod merkatora nadjoh samo fidelinkino integralno brashno od koga ispade cigla ofarbana.

Link to comment

pa čarlijevim kiflama bi mogao da se napravi srpski ISO 9001 standard kvaliteta. 20 godina nepromenjenog ukusa i oblika, i isto toliko godina sa nepromenjenim osobljem. apsolutno najbolje belo pecivo ikada na balkanu. svojevremeno smo u trenucima ocaja - kad je organizam krenuo da preti smrtnim ropcem nakon 10 kifli do podneva - prelazili na potkovicu sa sirom i spanacem, i ta je zakonita!

Link to comment
da - najbolje kifle ikad! i bile su lepse od ostalih kifli - sjajne, fino zakrivljene i posute krupnom solju.
trenutno mi u glavi odzvanjaju homer style glasovi.kod pekara je najbitnije kakvo im je testo. filovi, prelivi, oblici i ostale kerefeke su nula ako bazicno testo ne valja.a kad valja, savrsenstvo su i obicne kifle posute solju.super sto se nisu pokvarili. dugo tamo nisam jela, sto zbog toga jer nikad ne rade kad prodjem, sto zbog neverice da je moguce zadrzati isti kvalitet toliko dugo.
Link to comment
lanac hleb i kifle su vizuelno preslikan (da ne kazem ukraden) koncept lanca pekara paul u londonu. logo, boje, enterijer, osoblje. s tom razlikom sto je u h&k pecivo neubedljivo i ima ukus zamesenog blata.
Hm, pazi kad nisam primetio, a nije da nisam imao prilika...No, cini se da je original ipak Franz?sisch: http://www.paul.fr/
Link to comment

jeste paul francuska fransiza (ocigledno i po samim natpisima), ali ne znam kako joj izgledaju objekti u francuskoj. ovi u londonu su svi kao na slici.meni su h&k zapali za oko bas zbog te slicnosti-vozeci se kroz dusanovu sam prosla pored njih i u prvom trenutku pomislila otkud paul u beogradu.inace ih verovatno ne bih ni primetila, narocito sto tad nisu bili tako rasireni po gradu. to im je bila jedna od prvih lokacija, ako ne i prva.

Edited by Isis
Link to comment
a shto se tiche ne-bela-pena-hleba u ns.. slaba vajda.sama farba.
Svrati jednom do Tusa na naselju ili gde ga vec ima po gradu. Ciabatta je pizdarija, ovi sa zrnevljem alzo.Inace ko od NSadjana ne zna, pekara Maja u Sremskoj Kamenici prave zivotinjske vekne od po 1,5m. Odlicno za kampovanja, izlete, svadbe i slicno. Ne ustoji se ni posle 3 dana (mada retko da pozivi toliko dugo). Jedino ga treba naruciti unapred.Jos jedan tip su kifle u 3 Sokola u grckoskolskoj. Daleko najbolja stvar od testa u gradu. Edited by Hustler
Link to comment
bas si neki. dobre su im cabate i oni tartovi sa cokoladom. i bele kajzerice.u stvari, ko ti kriv kad jedes te zdrave lebove sa gromuljicama, one sto mogu da ubiju coveka ili ti ostaju tragovi od zrnevlja na prstima.
mjok, idi u roggenart pa vidi sta je crni lebac. mrtav da ga jede. a za cabate, ko proba onu nasviranu cabatu sa parmadjelom i maslinama iz supervera moz samo bahato da gnjeci i da pljucka na cabatu iz H&K. nije uopste isti zanr, trust me. isto vazi i za bilo koji drugi lebac, beli ili svakojaki, iz supervera vs H&K. sumnjam da je toma koji drzi hlebni biznis u veru ista bolji gaj od tog iz veljinog sinjela, ali mi se hebe, pricam o hrani a ne o ideologiji. bele zemicke ne sakam, danke.
Link to comment
jeste paul francuska fransiza (ocigledno i po samim natpisima), ali ne znam kako joj izgledaju objekti u francuskoj. ovi u londonu su svi kao na slici.meni su h&k zapali za oko bas zbog te slicnosti-vozeci se kroz dusanovu sam prosla pored njih i u prvom trenutku pomislila otkud paul u beogradu.inace ih verovatno ne bih ni primetila, narocito sto tad nisu bili tako rasireni po gradu. to im je bila jedna od prvih lokacija, ako ne i prva.
Uh sad sam proverio, ima na St Pancrasu jedna, probavam sledeci put...
Link to comment
Farbani ili zafarbani hleb i pecivo dostojni gubljenja licence u svakoj civilizovanoj sredini koja drzi do svoje pekarske tradicije. Kolaci vestackog ukusa i odlicnog izgleda.
Otud i popularnost. Dobrih pekara u Beogradu nema mnogo, a h&k su bolje od ocajnog ostatka koji nema ni ukus ni izgled.
Link to comment
bele zemicke ne sakam, danke.
probaj da ih tople oplemeniš puterom i listom dobre mortadele :wub: rulaju i one iz merkatora.da viš u šta se zemička pretvori. ja ih ubivam na desetke i zalivam čajem ili ladnim rozeom, zavisno od doba.
Link to comment
ostaje kucna radinost, mada sam se i tu razocharao nedavno jerbo kod merkatora nadjoh samo fidelinkino integralno brashno od koga ispade cigla ofarbana.
Pravi crni hleb i treba da izgleda kao cigla, i da takav ostane 4-5 dana. ^_^ Inace, pekare cekiram povremeno, uglavnom Trpkovic... kad me ne mrzi da se guram sa raspomamljenom masom unutra.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...