Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

elem, kako ja pravim pi'tije.sv.glava komada jedan, papci komada 5, sveza kolenica sv. komada jedan, pola kile suvih rebara, pola kile goveđeg paumfleka. Ovo je zoličina za dve velike šerpe od oko 8 litara, sve se prepolovi naravno. Glava na pola, papci se preseku po dužini (ili tražiš od majstora mesara da ti to uradi)Kada voda sa mesom prokuva dodam po dve-tri kašike sirćeta i tu vodu bacim. Nalijem novu vodu i stavim da se krčka. Posle sat vremena dodam so, biber u zrnu i lovorov list (to sve po ukusu) i u svaku šerpu stavim po glavicu i op belog luka. Posle dodatna tri sata dodam po još jednu glavicu belog luka i krčkam još pola sata. Znači ukupno vreme kuvanja je oko 4 i po sata. Ostavim da se prohladi toliko ad mogu kosti da se vade. Povadim sve kosti, izvadim biber, izvadim lovorov list.Nalijem u tepsije i čekam da se ohladi. Kad je gotovo pospem deo sa belim biberom, deo sa ljutom tucanom

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

ubile se keva i ja da generisemo tradicionalno posnu slavu.pa dakle.entre: prebranac, rizoto sa skampima i hobom, homemade pastetu od dimljenog lososa i tune, hladnu salatu od fuzila i tunjevine/kukuruza/crvenog pasulja/susama, struganu rotkvu, cveklu, tursiju, posnu sarmumain course: dimljeni saran kako bog dimljenog sarana zapoveda pecnut u rerni, male przene pastrmkice od 200g, fileti oslica pohovani u ljutkastoj smesi, oslic iz rerne (uz krompir salatu i sveze zelene salate, kupuse..)dezert (vecinu su nam drugi ljudi pravili): baklava, pita sa jabukicama, pita sa visnjama, rozen torta (:puke:), bajadera, neka tetkina oblanda sa zutim punjenjem i smokvama, vanilice od druge tetke (pobedile!), neke cokoladne bombice i ujnina torta u koju je sekla zele zeku u fil :(

Link to comment

prsut i ovciji sir, govedja supa, sarma, prasece pecenje, kolaci. sveti stefan je uvijek mrsna slava tako da su baklave jedina posna stvar na stolu :) e da, budu i nekakve salate, masline, tursije, ajvari, kisele paprike, pecene paprike itd.... ali se niko ne obazire na to previse.

Link to comment
zato sam mudro precutao da smo prosle nedjelje sredjivali polutke, pravili kobasice i sirili ljubav prema svinjskoj rasi
+1 za Svetog Stevana (mi to bez f)Ajvar ljuti je spreman, a posebni kolači su na meniju. Sveštenik se javljao i bio, sve funkcioniše besprekorno za sada Edited by kapetanm
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...