Jump to content
IGNORED

Ucenje stranih jezika


reg

Recommended Posts

Nemam pojma, baba mi je bila rođena Nemica ali u kući si mogao da je čuješ da govori nemački samo kad je razgovarala tel sa braćom

^Kakva propustena sansa

Link to comment

Nemam pojma, baba mi je bila rođena Nemica ali u kući si mogao da je čuješ da govori nemački samo kad je razgovarala tel sa braćom

 

Dobro, ali znas li makar nesto ili skoro nista? Npr. znas li kako se izgovaraju slova?

Link to comment

Slova se pišu a glasovi izgovaraju :fantom:

Slova se pisu i citaju odnosno izgovaraju (pronounce). "This letter is pronounced as..." "Slovo z u nemackom se cita/izgovara kao nase c." itd.

Link to comment

Tabula rasa, osim ono malo što pokupih iz Otpisanih

Probaću, ako ništa drugo

Obavezno nadji i Assimil Nemacki, preporucio ti ga je vec i Vememah, nebitno koja generacija, svi su odlicni. Mozes da nadjes onaj iz devedesetih "Novi nemacki bez muke", taj je najbolji. Prodaje se na ulici, imas ga i preko neta (limundo, kupujemprodajem) za badava. Ako to nadjes, iscimaj me na PM da ti posaljem link za audio. Moja najveca preporuka. :)

Link to comment

Slova se pisu i citaju odnosno izgovaraju (pronounce). "This letter is pronounced as..." "Slovo z u nemackom se cita/izgovara kao nase c." itd.

slovo je znak kojim se beleži glas, aj sad napiši na još sto stranih jezika da bi bio upraviji :fantom:
Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Zna li neko neku dobru aplikaciju za ucenje srpsko-hrvatskog? Ili, ne mora aplikacija, moze i neki online kurs... Bilo sta da valja. 

Edited by Tolaa
Link to comment
  • 7 months later...

Kad sam prvi put u komunikaciji sa Italijankom čula Beh i Bah, pomislila sam da je neka alkoholičarka. A baš dobre uzrečice. Jedva čekam da još malo usavršim, pa da mi naiđu prirodno.

http://becomingitalianwordbyword.typepad.com/becomingitalian/2011/11/how-to-sound-more-italian-in-the-italian-language.html

 

Danas sam konačno uzela moj certificato, la votazione di 29/30. Sto procedendo.

 

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...