Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

Mulineks se cita. Da ga nije kupio LG? :D

 

Potrazicu taj katamaranov.

mislim da nisam ja

 

Stvarno nemam ideju sta bi moglo da bude.

 

Jel ovaj može da downloaduje sarmu?

samo ako dobro podesis fajervol

Edited by katamaran
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stigla i testirana. Ima pizdarija praktičnih kratkih programa. Umalo da zagine već na stepenicama zbog mamurnog nošenja drugara, ali kad je to preživela nadam se da će živeti dugo i srećno do kraja garancije.

Link to comment
  • 3 months later...

Da li je moguće da Gorenje nema na zalihama crevo za usisivač koji je u aktuelnoj prodaji, niti može da se naruči, ni iz Velenja? Da, moguće je. Za crevo naravno ne važi garancija. Zvao sam kol centar, konsultovali su se i nazvali me kasnije da mi kažu da će kanibalizovati neki pokvareni ako im dopadne šaka i daće mi crevo besplatno  :s_d:.  Tip u ovlašćenoj prodavnici rezervnih delova mi je predložio da donesem usisivač da vidimo da li pasuje od nekog drugog modela, što ću na kraju i uraditi. Izgleda da Gorenju standardizacija nije blizak pojam.

Link to comment

Da li je moguće da Gorenje nema na zalihama crevo za usisivač koji je u aktuelnoj prodaji, niti može da se naruči, ni iz Velenja? Da, moguće je. Za crevo naravno ne važi garancija. Zvao sam kol centar, konsultovali su se i nazvali me kasnije da mi kažu da će kanibalizovati neki pokvareni ako im dopadne šaka i daće mi crevo besplatno  :s_d:.  Tip u ovlašćenoj prodavnici rezervnih delova mi je predložio da donesem usisivač da vidimo da li pasuje od nekog drugog modela, što ću na kraju i uraditi. Izgleda da Gorenju standardizacija nije blizak pojam.

 

Ne znam konkretno za slucaj Gorenja, ali ovih dana se "standardizacija" cesto svodi na "kupuj od istog kineskog proizvodjaca". A ti podizvodjaci se izgleda menjaju od proizvoda do proizvoda kako bi sve bilo sto jeftinije. I ako nije ideja da bilo sta mozes da popravis, pa makar i crevo na usisivacu, vec da mora da se kupi novo. Inace najvolijem™ kada radnja koji ti prodaje uredjaj (Tehnomanija recimo, znaci nije Pera na pijaci) nema da ti proda potrosni materijal (filter, kese za usisivac recimo) nego za to mora da se ide u ovlasceni servis. Najjace mi je bilo kada su mi rekli da sporet koji sam kupio (u Tehnomaniji) dolazi bez kabla za struju (!) i da za to mora da se okrene jedan od ovlascenih servisa u garantnom listu.

Edited by hazard
Link to comment

Ne znam konkretno za slucaj Gorenja, ali ovih dana se "standardizacija" cesto svodi na "kupuj od istog kineskog proizvodjaca". A ti podizvodjaci se izgleda menjaju od proizvoda do proizvoda kako bi sve bilo sto jeftinije. I ako nije ideja da bilo sta mozes da popravis, pa makar i crevo na usisivacu, vec da mora da se kupi novo. Inace najvolijem™ kada radnja koji ti prodaje uredjaj (Tehnomanija recimo, znaci nije Pera na pijaci) nema da ti proda potrosni materijal (filter, kese za usisivac recimo) nego za to mora da se ide u ovlasceni servis. Najjace mi je bilo kada su mi rekli da sporet koji sam kupio (u Tehnomaniji) dolazi bez kabla za struju (!) i da za to mora da se okrene jedan od ovlascenih servisa u garantnom listu.

 

Veš mašina; da bi garancija bila važeća morao je da dođe majstor iz ovlašćenog servisa da je priključi na vodu i struju, tj. spoji dva kabla.  

Link to comment

http://potrosackisavetnik.com/zasto-se-sporeti-prodaju-bez-kabla-za-struju/

 

„Kod šporeta postoji mogućnost vezivanja i monofaznog i trofaznog kabla iz tog razloga što mi ne znamo kakav korisnik ima priključak u domaćinstvu i da ga ne bi dodatno opterećivali sa cenom priključka koji on neće možda koristiti, ostavljena je opcija da se korisnik sam odluči koju će vrstu priključka imati.”

:mellow:

Link to comment

U civilizovanim zemljama ti prodavac koji ti isporucuje taj sporet obezbedi i majstora koji ce pri isporuci, da vidi koji kabl treba i isti prikljuci. I cena te usluge uracunata je u cenu uredjaja.

Link to comment

Da li je moguće da Gorenje nema na zalihama crevo za usisivač koji je u aktuelnoj prodaji, niti može da se naruči, ni iz Velenja? Da, moguće je. Za crevo naravno ne važi garancija. Zvao sam kol centar, konsultovali su se i nazvali me kasnije da mi kažu da će kanibalizovati neki pokvareni ako im dopadne šaka i daće mi crevo besplatno :s_d:. Tip u ovlašćenoj prodavnici rezervnih delova mi je predložio da donesem usisivač da vidimo da li pasuje od nekog drugog modela, što ću na kraju i uraditi. Izgleda da Gorenju standardizacija nije blizak pojam.

To si bio u onom u M.Milankovića u podrumu?

Ja tamo uzeo korpe za sudomašinu jer su postojeće posle 6 god popucale, tj. plastika na njima.

Ako će oni da ti daju neki taj rastur, probaj na buvljaku, nemaš šta da izgubiš...

Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...