Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Odgledao Hinterland do kraja. Odlican. Na kraju malo predvidljiv, ali i dalje sam vrh zanra. Poslednja sezona se direktno vezuje na prethodne dve, mozda bi vredelo odgledati sve odjednom - bar sam ja dosta toga zaboravio iz prve dve.

Link to comment

Prime Suspect 1973

 

Odlična fotografija i sveopšti nivo produkcije, fini likovi, klasična drama bez hipsterskih izleta punih meta budalaština. Prava britanska krimi serija, proleti u trenu tih šest epizoda...

 

Upravo. Samo sto nema apsolutno nikakve veze sa Prime Suspectom iz 90-tih koji je meni apsolutni favorit u citavom zanru i mozda najbolja serija ikada snimljena. Nikakvu vezu ne vidim izmedju ove mlade Tennison i one zrele. PS1973 vise lici na neke epizode George Gentlyja (slicna epoha, intenzitet radnje, plot), nego na originalni PS.

Link to comment

sinoć je na nekom Foxu počelo da se prikazuje BBC-ev inspektor megre (http://www.imdb.com/title/tt6429934/?ref_=nm_flmg_act_1)

večeras od 22 ide druga epizoda (http://www.imdb.com/title/tt6326286/?ref_=nm_flmg_act_2)

 

dobro je, engleski, urađeno. potrefljen ambijent, smislena radnja. potpuno drukčiji, ne mr. bean nastup atkinsona. pogledajte večeras.

 

vidim  da su urađene samo 2 epizode. šteta.

 

edit: sada, videh ovde (http://www.imdb.com/character/ch0027096/?ref_=tt_cl_t2) da postoje i 2 epizode iz prošle godine. potrudiću se da poručim.

Edited by djordje geprat
Link to comment

 jesu li povezane te dve epizode od juce i danas ili se mogu gledati odvojeno?

 

edit: sad gledam info na foxu....za jucerasnju epizodu ovo sto pise kao kratak sadrzaj je ista radnja kao i u filmu maigre sets a trap - serijski ubica zena na monmartru. moguce da je to isti film i da ih nema 4 ukupno, vec 3

Edited by gagilija
Link to comment

Odgledao prbih 6 Endeavoura. Morsea nikad nisam voleo, ovo je gledljivo. Glumacka ekipa odlicna, snimljeno fenomenalno. Britovi su majstori da ozive atmosferu proslih vremena, od namestaja, automobila, frizura, muzike, zargona, detalja... Samo od ovih policijskih serija u poslednje vreme... Foyle, Gentley, Primer Suspect 1973, sad ovo... neverovatno kako dobar posao rade i koliko resursa imaju.

 

Zato - prica onako. Prilicno soft, prekomplikovana, pa upakovana u lepi dosadni Oxford. S obzirom na broj ubistava Oxford ima u seriji stopu kriminala ko Medellin. Naravno kaska za ozloglasenim Midsomerom u kojem zivot ne vredi ni centa.

Link to comment

zavrsio se u prosli ponedeljak. naravno da valja. 

 

ja juce aj da pogledam prvu line of duty na bbc, bio joj je zadnji dan na netu, dok ima engleskog titla za gluve, i povuce me, odgledam jos dve. sad sam nesrecna jer su pustili tek pet, do osme cu se nacekati. 

Edited by darling
Link to comment

zavrsio se u prosli ponedeljak. naravno da valja. 

 

ja juce aj da pogledam prvu line of duty na bbc, bio joj je zadnji dan na netu, dok ima engleskog titla za gluve, i povuce me, odgledam jos dve. sad sam nesrecna jer su pustili tek pet, do osme cu se nacekati. 

 

Zar nema 6 epizoda u s4?

Trebalo bi da je finale 30. aprila.

Link to comment

zavrsio se u prosli ponedeljak. naravno da valja. 

 

ja juce aj da pogledam prvu line of duty na bbc, bio joj je zadnji dan na netu, dok ima engleskog titla za gluve, i povuce me, odgledam jos dve. sad sam nesrecna jer su pustili tek pet, do osme cu se nacekati. 

Fala o fala što si me podsetila  na novu sezonu, sad ću da poskidam sve i gledam dok se ne onesvestim :lolol:

Odgledala mini seriju Apple tree yard, men se svidja , nekritična sam prema skoro svemu što snime Englezi 

Prime suspect mi je i dalje na vrhu omiljenih serija , a Line of duty se opasno primakao

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...