Jump to content
IGNORED

Fortitude-It's not just cold that kills...


archi

Recommended Posts

 

ne razumem kraj, odakle mu krv i što ona mala gleda kao da je na audiciji za isterivača đavola?

 

zanimljivo se otvara, može čak da preraste u nešto na granici misterije i horora

 

rekao bih da postoje i dva ili tri plota koji treba da se ukrste u nekom momentu

 

Edited by Malvo
Link to comment
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    29

  • Frank Pembleton

    16

  • Arkadija

    15

  • Malvo

    15

 

Lagao je cerku za jelene da ne bi brinula, prosle noci se borio s medvedom koji ga je ocito ranio. Ili to ili...

 

 

After you get infected by the prehistoric virus, which is actually an alien lifeform, you develop a fever. After 24 hours you wake up and need to cool down, so you run into the snow and vomit up the 'swelling' in your throat which is an alien birthing sac. It comes out in a welter of blood, naturally. Then the alien creature needs to feed! Liam ran over to Stoddard's house and the alien killed him!

 

The creature outside the tent on the glacier was the alien creature, or a reindeer infected with a creature. It vomited up the sac which created the blood splatter on the ice. It infects reindeer because it's in the water running off the melting glacier, it's probably present in thousands of frozen carcasses like the mammoth.

 

The two snowmobile men aren't in oil exploration at all, they're government agents sent to investigate mysterious alien activity, ultimately to create new bioweapons.

 

 

Edited by Calavera
Link to comment

očekivao sam neku uzbudljivost, ali da sam hteo ovaj rasplet, nastavio bih da gledam the strain... doduše, s obzirom na trenutni plot, takvo razvijanje bi bilo neočekivano hororično, možda mi se i svidi

 

 

do sad su u kontaktu sa mamutovim zubom bili lijam, devojčica i psihotik, stodart i jebač plavuše?

 

Link to comment

očekivao sam neku uzbudljivost, ali da sam hteo ovaj rasplet, nastavio bih da gledam the strain... doduše, s obzirom na trenutni plot, takvo razvijanje bi bilo neočekivano hororično, možda mi se i svidi

 

 

do sad su u kontaktu sa mamutovim zubom bili lijam, devojčica i psihotik, stodart i jebač plavuše?

 

 

U kinda kontaktu sa mamutom je bila i ova debela što je muž prisilno goji, ćerka od doktorke. Na početku epizode dođe do šupe u kojoj onaj bradonja drži ostatke i zatvori vrata, onda ode kašljući.

 

Da se bradonja "borio sa medvedom" u mraku, ćerka bi morala da mu bude gluvonemi slepac. Plus što ne bi preživeo.

 

Ostajem pri tome da je neki kanibalski transformacioni virus/wendigo duh iz mamuta zarazio dvoje dece. Mali crnac je izgleda stvarno ubio Stodarta, a za devojčicu tata valjda sluti da joj se dešava nešto nenormalno pa ju je zato odveo u divljinu, da ne bi i ona nekog zaklala (osim nedužnog malog irvasa); biće da je i njemu izglodala ruku.

 

Sve u svemu, stvarno ga preterano zapliću ako treba da se nešto razjasni do kraja sezone.

Link to comment

i meni se tako čini. mada i dalje ostaje pitanje na koji način se virus prenosi i zašto nije zakačio i ostale (ćale klinke je imao direktni dodir sa mamutom, valjda mu i drugar?). ako ništa drugo, trudetektivisianje i puška na zidu™ ovde očigledno imaju mnogo stabilniju podlogu nego tamo gde smo je prethodni put tražili. nije nemoguće ni da su toga svesni u istraživačkom centru, majka debele izgleda malo kripi, a debela možebit objekat ljudožderstva u sledećim epizodama, zanimljiv je i momenat u kom se tičer pojavio da podjebava crnca u drugoj epizodi.

Edited by Malvo
Link to comment

Pa deca su prva bila u kontaktu, a verovatno su i ranjivija nego odrasli. Možda je nešto više supernatural, neka wendigo psihoza koja se i ne širi dalje. Mada je pogrešna strana okeana u pitanju, ne znam da li Norvežani imaju tu primitivnu mitologiju kojom objašnjavaju kanibalizam kao severnoamerička plemena... ali u najavi za sledeću epizodu se pominje neki šaman?

 

TD ne smem ni da pominjem, ako se ovde ispostavi da je rasplet savršeno ovosvetski - zavera oko para uložnih u hotel, zauške, ljubomora - biću ništa manje razočaran.

Link to comment

Malo mi je jeziv onaj sa cvikerima što hrani doktorkinu ćerku. Ako tu ne bude kanibalizma, ne znam gde će.

 

Zar bradonja i mala nisu bili u nekoj kolibi okruženi haskijima, otkuda sada da su u šatoru u nigdini?

 

I nije mi jasno zašto je klinac išao i ubio profesora Stotarda, koji izgleda nije čak ni u komšiluku, a i ne poznaju se?

Link to comment

Odgledao dve epizode. Dosta dobro. Možda malo razvučenije ali tempo odgovara setingu. 

 

Sviđa mi se parada likova, svako udaren mokrom čarapom, svi su sumnjivi zbog nečeg. Baš kao što je mala Rusinja rekla u prvoj epizodi u kolima.

 

Pročitao sam prvu stranu topika. Zatečen sam diskusijom o mamutu. Uglavnom, Fortitjud je mesto gde posla imaju rudari i naučnici. To jest, imali su ga. Otkriće mamuta je značajno jer i jedne i druge i dalje drži u Fortitjudu. Dobro, rudare - makar ovu dvojicu. Svima je mamut sredstvo za borbu protiv čudovišta džentrifikacije, turizma i novog doba pa će se počev od njega rasplitati ova ljudska i društvena misterija u čijem je središtu šerif za koga do kraja nećemo znati je li dobar ili loš. 

 

Ja bih takođe rekao i da je isplivavanje mamuta ispod onolikog leta simbolički prikaz naše propasti, zagrevanja planete, uništavanja arktika  ubrzanog hrljenja ka resetovanju civilizacije ali to sam samo ja.

Link to comment

Ali mamuti isplivavaju ispod leda manje-više redovno, imaš čitavu malu industriju u Sibiru gde se ljudi takmiče ko će više kljova da iskopa. 

 

Ne znam gde si video džentrifikaciju i pomahnitali turizam, mesto je totalno bogu iza nogu bez ičega interesantnog, upravo je izgradnja fensi hotela pokušaj da se bar neko dovuče spolja. I da, možda bi otkriće mamuta u glečeru to moglo da odloži i tako sjebe investiciju gradonačelnici, ali na duge staze ne bi ništa promenilo. Pobogu, to je jedan mamut. Već iskopan. Kakve veze ima što su ga našli? Kako je to "something wonderful", po pokojnikovim rečima?

 

Ako nije misterija mamuta nekako upletena u misteriju ubistva, tj. ako ne postoje za sada skriveni motivi, onda tu stvarno ništa nema smisla.

Link to comment

Ali mamuti isplivavaju ispod leda manje-više redovno, imaš čitavu malu industriju u Sibiru gde se ljudi takmiče ko će više kljova da iskopa. 

 

Ne znam gde si video džentrifikaciju i pomahnitali turizam, mesto je totalno bogu iza nogu bez ičega interesantnog, upravo je izgradnja fensi hotela pokušaj da se bar neko dovuče spolja. I da, možda bi otkriće mamuta u glečeru to moglo da odloži i tako sjebe investiciju gradonačelnici, ali na duge staze ne bi ništa promenilo. Pobogu, to je jedan mamut. Već iskopan. Kakve veze ima što su ga našli? Kako je to "something wonderful", po pokojnikovim rečima?

 

Ako nije misterija mamuta nekako upletena u misteriju ubistva, tj. ako ne postoje za sada skriveni motivi, onda tu stvarno ništa nema smisla.

Da ne preterujem , ali moram malo...

Secas se kako je onaj fensi menadzer iz eosa kukao na arheologe:

Oni nadju kamenje i mi ne mozemo da sirimo kopove...

Link to comment

Jebi ga, nisam karakter, nisam izdržao do kraja.

 

Ubija serija, potpuni je spetakl. Norveški pandur jede Rejlana Givensa za doručak i ne podrigne.

 

Nisam čitao topić jer tek sad počinjem treću, ali sam potpuno oduševljen.

Link to comment

 

Što više gledam, kevara mi je sve sumnjivija i sumnjivija. Jeste mužić išao da prči Latinu, ali isto tako i majka je otišla da sluša skandinavski mjetal i da cuga, ali da li je sve vrijeme provela u tami disko kluba?

 

Takođe, onaj najspuki lik mi još nije jasan. Šta radi sa onom đembelom, za koji krasni je tovi, šta je on Bafalo Bil?

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...