Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Naravno, glavna konkurencija u žanru je Dota, igra koja je 10 godina iza vremena i prostora. :D
najigranija je zato sto je najlaksa, realno :D dota, igrica od 8mb, je mnogo kompleksnija nego lol od nekoliko gigabajta...sta drugo reci. a da i ne pricam o doti2.lol kretori i lol komjuniti ima ozbiljan kompleks od dota2 komjunitija. i umesto da poboljsavaju igru oni se samo sjebavaju.
Link to comment
A jebem mu, jel to isto sa nekim zmajevima i glupostima? Mislio sam na neku pucacinu, voznju ili sport...
Just Cause 2http://www.sk.rs/2010/04/sipu02.htmlhttp://www.sk.rs/2010/05/siop01.htmlhttp://en.wikipedia.org/wiki/Just_cause_2Dobiješ dva od tri (nema fudbala).
Link to comment
najigranija je zato sto je najlaksa, realno :D dota, igrica od 8mb, je mnogo kompleksnija nego lol od nekoliko gigabajta...sta drugo reci. a da i ne pricam o doti2.lol kretori i lol komjuniti ima ozbiljan kompleks od dota2 komjunitija. i umesto da poboljsavaju igru oni se samo sjebavaju.
my point exactly kad napisah prvi post.iskreno - jebe im se za doto-lolo metrijucovek hoce nesto da se zabaviovi dotovci se loze i svrsavaju na svoje strategije kog kritera ubiti prvog, etsetera.lolovci se loze na broj igraca, heroja, stagodja iskreno ne vidim neku razliku. isto sranje drugo pakovanje.ja bih reko da glom vise pasuje lol za pocetak, pa ako mu se svidi, nek proba nesto i od tih praaaavih igara.@gli - igra se 3-na-3 ili 5-na-5. svako vodi nekog heroja koji puca ili kasapi ima gomilu specijalnih poteza, manje vise jedinstvenih za svakog heroja.i onda treba da razjebes protivnicki tim, naravno :)
Link to comment
najigranija je zato sto je najlaksa, realno :D dota, igrica od 8mb, je mnogo kompleksnija nego lol od nekoliko gigabajta...sta drugo reci. a da i ne pricam o doti2.lol kretori i lol komjuniti ima ozbiljan kompleks od dota2 komjunitija. i umesto da poboljsavaju igru oni se samo sjebavaju.
Care, to što je kompleksnija joj je samo minus. Pri tom, ti govoriš o toj kompleksnosti kao o prednosti i porediš megabajte i gigabajte, a zbog tih gigabajta lol i jeste jednostavniji, optimizovaniji, milion puta više user friendly, pregledniji, lepši i šta sve ne. I treba biti stvarno car pa imati komplekse od nekoga od koga si očigledno bolji skoro pa u svemu, osim što je taj neko više kompeksan. :D
Link to comment

Ako Dota ima 8mb, zipuj, uploaduj, pa da proverimo.Za Gli-a: Left4Dead u MP-u kažu da je zabavan.Trenutno, Borderlands 2, lvl35, krećem drugi krug, True Vault Hunter.Novitet u igri su skinovi, mogu da se skupljaju kao oprema.

Edited by S.L.
Link to comment
my point exactly kad napisah prvi post.iskreno - jebe im se za doto-lolo metrijucovek hoce nesto da se zabaviovi dotovci se loze i svrsavaju na svoje strategije kog kritera ubiti prvog, etsetera.lolovci se loze na broj igraca, heroja, stagodja iskreno ne vidim neku razliku. isto sranje drugo pakovanje.ja bih reko da glom vise pasuje lol za pocetak, pa ako mu se svidi, nek proba nesto i od tih praaaavih igara.@gli - igra se 3-na-3 ili 5-na-5. svako vodi nekog heroja koji puca ili kasapi ima gomilu specijalnih poteza, manje vise jedinstvenih za svakog heroja.i onda treba da razjebes protivnicki tim, naravno :)
pa ja rekoh vec glom da krene da igra dotu jer moze da napreduje. u lolu tesko.gli, pa objasnio sam ti vec onomad o cemu se radi :lol:
Care, to što je kompleksnija joj je samo minus. Pri tom, ti govoriš o toj kompleksnosti kao o prednosti i porediš megabajte i gigabajte, a zbog tih gigabajta lol i jeste jednostavniji, optimizovaniji, milion puta više user friendly, pregledniji, lepši i šta sve ne.I treba biti stvarno car pa imati komplekse od nekoga od koga si očigledno bolji skoro pa u svemu, osim što je taj neko više kompeksan. :D
kako moze biti minus? jel ti pes/fifu igras na amateru ili na profesionalu ili jacem? nije zanimljivo na amateru jer razbijas, dok na najjacem, moras malo vise da se potrudis da dobijes.
Ako Dota ima 8mb, zipuj, uploaduj, pa da proverimo.
http://www.getdota.com/evo ti link, pa skini mapu i pogledaj koliko je velika. cak ni nema 8 mb. mislim da je tu najveci problem sto ne pratite ozbiljno pa ne znate o cemu se tu radi zapravo. pratim dota scenu vec 4-5 godina. znam sve najbolje evropske i kineske igrace. s nekima sam vec i igrao. igro sam i lol nekoliko puta. gledam drugove koji svaki dan igraju tu, evo vec drugu godinu. ljudi igraju zajedno i nista, ama bas nista nisu napredovali nego od pre godinu dana. ja se zaprepastio kad sam otisao na lan s njima i odigrali 1-2 partije lol-a. ja mislio da cemo lagano dobiti posto igraju zajedno, kad ono prc. nikakve strategije. svako tera na svoju stranu. cak nisam bio ni najgori a to mi je bila 4-5 partija lola. sta bi bilo da igram svaki dan. a za dotu ti treba dobrih pola, godinu dana da sve pohvatas i da udjes u fazon. tek onda mozes da ucis igru.dota, cs, sc...to su igre gde zaista treba skill. i imam respekt za sve cs igrace, iako vec i ta igra polako izumire, ali i dalje se igra 1.6, evo vec 10 godina. nije tu u pitanju samo individualni skill. treba odlicna koordinacija, treba puno prakse da citas protivnika, njihovu strategiju, taktiku. i naravno ne pricam u pub-u, nego o cw levelu.
Link to comment
pa ja rekoh vec glom da krene da igra dotu jer moze da napreduje. u lolu tesko.
neeee, my point je bio da ce krenuti dotametrija.
mislim da je tu najveci problem sto ne pratite ozbiljno pa ne znate o cemu se tu radi zapravo. pratim dota scenu vec 4-5 godina. znam sve najbolje evropske i kineske igrace. s nekima sam vec i igrao. igro sam i lol nekoliko puta. gledam drugove koji svaki dan igraju tu, evo vec drugu godinu. ljudi igraju zajedno i nista, ama bas nista nisu napredovali nego od pre godinu dana. ja se zaprepastio kad sam otisao na lan s njima i odigrali 1-2 partije lol-a. ja mislio da cemo lagano dobiti posto igraju zajedno, kad ono prc. nikakve strategije. svako tera na svoju stranu. cak nisam bio ni najgori a to mi je bila 4-5 partija lola. sta bi bilo da igram svaki dan. a za dotu ti treba dobrih pola, godinu dana da sve pohvatas i da udjes u fazon. tek onda mozes da ucis igru.dota, cs, sc...to su igre gde zaista treba skill. i imam respekt za sve cs igrace, iako vec i ta igra polako izumire, ali i dalje se igra 1.6, evo vec 10 godina. nije tu u pitanju samo individualni skill. treba odlicna koordinacija, treba puno prakse da citas protivnika, njihovu strategiju, taktiku. i naravno ne pricam u pub-u, nego o cw levelu.
neko se igra a neko to shvata kao posao.ja spadam u ove prve.zapravo, toliko vremena imam, da dodjem ovde da vidim sta drugi igraju pa mi to dodje kao da sam se ja igrao (zadnji put kad sam seo za komp da bih odigrao posteno igru je bilo.. pre godinu dana recimo. i to lol. onda sam ga ubio jer mi je zdrao suvise vremena)za kvalitet igraca.. iz skromnog iskustva igranja istog, moram se sloziti da je tesko naci nekog ko zna nesto u lol.u ako ti server bira.to je cena koju placas kad milioni igraju, a tebi zapadnu 4ica u tim. neki od njih mora da bude moron :)
Link to comment

Druže, ako misliš da za lol ne treba skill, nemamo više šta da pričamo na ovu temu. Reci mi, gde se tačno razlikuju lol i dota po tom pitanju. Šta je ono što u doti ima da se uči i bifla skill a da nema u lolu? Ako ne računamo znanja o tome šta koji item donosi i koje su mogućnosti kog heroja tj championa?

Link to comment
najigranija je zato sto je najlaksa, realno :D dota, igrica od 8mb, je mnogo kompleksnija nego lol od nekoliko gigabajta...sta drugo reci. a da i ne pricam o doti2.
evo ti link, pa skini mapu i pogledaj koliko je velika. cak ni nema 8 mb.
Odluči se, jel mapa ili igrica? :s_dj:p.s. prozivam jer znam koliko MB treba za igre, a to sigurno nije 8MB koliko si naveo.
Link to comment

treba skill naravno, samo ne toliko koliko za dotu, sc, cs.evo reci cu ti 1 primer iz lola. umres, ne gubis pare. mislim, ovo je tolika glupost i toliko olaksava igru da je to nenormalno. drugo, nema denyja u lolu. znaci, nema ekvilibriuma kripova na lejnu. a to je u doti mnogo vazno. nema pusovanja, itd.evo ja igram dotu godinama, i jos uvek nisam usavrsio to.

onda, npr. oni healing consunablesi u lolu se ne prekidaju kad primas dmg. jos 1 glupost i olaksavajuca okolnost. evo ti suprotan primer u doti. lik skoro da umire, ima healing salve, kripovi ga napadaju i iskoristio je na trenutak, samo da prezivi onaj jedan napad kripa. 5:17

tako nesto neces videti u lolu jer cim koristis heal, to se ne moze prekinuti nikakvim atakom.evo ovo su neki primeri koje sam se setio i koje mi je odma zapalo u oko cim sa prvi put igrao lol

Link to comment
Odluči se, jel mapa ili igrica? :s_dj:p.s. prozivam jer znam koliko MB treba za igre, a to sigurno nije 8MB koliko si naveo.
da budem bukvalan, dota je samo jedna mapa u w3 i 'teska' je 8mb.
Link to comment
evo reci cu ti 1 primer iz lola. umres, ne gubis pare. mislim, ovo je tolika glupost i toliko olaksava igru da je to nenormalno.
Kako može da olakšava igru, kada to utiče na obojicu? Nije da jedan gubi pare, a drugi ne pa je njemu kao lakše.
drugo, nema denyja u lolu. znaci, nema ekvilibriuma kripova na lejnu. a to je u doti mnogo vazno. nema pusovanja, itd.evo ja igram dotu godinama, i jos uvek nisam usavrsio to.
Ne znam šta znači ekvilibrium kripova. Ali kontam da to što je u doti to mnogo važno, ne znači da mora da bude isto u lolu, ipak to nisu iste igre.
onda, npr. oni healing consunablesi u lolu se ne prekidaju kad primas dmg. jos 1 glupost i olaksavajuca okolnost. evo ti suprotan primer u doti. lik skoro da umire, ima healing salve, kripovi ga napadaju i iskoristio je na trenutak, samo da prezivi onaj jedan napad kripa. 5:17tako nesto neces videti u lolu jer cim koristis heal, to se ne moze prekinuti nikakvim atakom.
Healing potioni u lolu imaju smisla u prvih 5 minuta, 10 max, jer su po 150 helta i to ne odjednom nego u ne znam koliko sekundi. Oni nisu tu da ti pomognu u borbi, već da smanje broj vraćanja u bazu i gubljenje XP-a i para od ubijanja kripova.Uglavnom, sve što si naveo osim ekvilibrijuma kripova (šta god to bilo) su stvari koje se tiču principa funkcionisanja igre a ne skila koji neko možda da stekne navežba i sl. Tako da sam u suštini uskraćen za odgovor koji ću evo da ponovim:Nabroj nam još stvari iz dote koje iziskuju skil a da ih nema u lolu zbog kojih je to lol smešno lak i očigledno svako može da ga igra. Ponavljam da to što moraš da igraš godinu dana da popamtiš neke stvari, iteme, njihove karakteristike i karakteristike heroja i sl nije nikakav skil već stvar pamćenja i toga koliko često igraš. Da si debil, naučićeš posle toliko vremena. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

pa pogledaj video ekvilibriuma koji sam postavio pa ces shvatiti. shvatices zasto je vazno, i zasto treba puuuuno vezbanja i skilla da uspes da uradis. obrati posebnu paznju na deo sa sniperom. ovo sa healing potionom sam postavio samo da pokazem kako je furion skillovan player, jer je znao da kad ce uslediti dmg i na milisekundu iskoristio heal, taman toliko da prezivi taj jedan napad i da ostane ziv. i doti su dobri na pocetku i rade po istom principu. samo sto se prekidaju pri dobijanju dmg-a. za razliko od lola gde ako ukljucis heal, mozes da se setkas oko kripova i da se zajebavas. u doti, kad je situacija zajebana, moras dobro da proracunas kad da koristis.i da ti objasnim koliko znaci gubljenje para u doti odnosno ne gubljenje u lolu. u doti a mislim da i u lolu postoje role igraca u partiji. support/ganker/utility/semi-carry/carry/hardcarry. znaci support kupuje wardove, smokeove, dustove protiv enemija. wardovi verovatno znas sta rade, smokeovi se koristi za gank a dustovi protiv invis heroja. znaci to su itemi koji kostaju 100-200 golda. i za to ti ne treba puno farma da skupis te pare. zato ih kupuju supporti, jer to su obicno heroji kojima nije potreban farm, i koji imaju dobre spellove na pocetku gejma. oni pustaju carryje da farmuju i da napreduju, jer su carryiji oni koji donose pobede, obicno. dakle, moras cak i sa supportom da dobrano pazis kako igras, kako se kreces kad gankujes, jer ako umres 4-5x neces imati vise para ni za wardove/smokeove/dustove. znaci nije to puno para ali ni za to neces imati para. a da ne pricam o bootsu, nekoliko osnovih itema, tek da sto duze zivis. dok u lolu kad umres, ne gubis pare -> nije toliko vazno kretanje -> manje skilla. znaci bez obzira koliki ti je skor (1-4, 0-10) isto ti dodje. imaces stalno para za sve sto je potrebno tom supportu. ovde samo pricam o support herojima. o carry herojima je jos kompleksnija stvar. mogu ti dati jos nekoliko primera zasto je u doti potreban skill, ali ne znam kakva je situacija po tom pitanju u lolu. mada cenim da to nije kompleksno u lolu jer kad sam pricao o tome sa drugovima ovi me gledali kao da pricam spanski.npr. stakovanje kripova u sumi, onda pulovanje tih istih neutralnih kripova. od koriscenje 2-3 dodatnih tih neutralnih kripova, pored svog osnovnog heroja. i ti neutralni kripovi takodje imaju svoje skillove. evo npr. heroj chen u doti. (ne znam koliko si upoznat pa cu ti objasniti). taj heroj ima 1 spell koji moze da prisvoji jednog neutralnog heroja iz sume. i moze da skupi max 3 (max 5 ali to je extreman slucaj). znaci 3 svoja unita i heroj. e sad heroj ima 4 spella, onda jos 3-4 itema koji se koriste manualno i jos svaki svoj unit/neutral ima po 1-2 svoja spella. znaci mora da koristi oko 11-12 dugmica u jednom fajtu, gde ne samo da mora da pazi na sebe nego i na ostale teammatove. onda wardovanje/diwardovanje je 1 poseban deo gde moras dobro da znas protivnika. dobro da ih citas. da znas kakva je situacija trenutno u igri. nije dovoljno tek tako da stavis na mapu i da sluzi za 3-4 minuta i eto da prezivis gank. ima ja mislim neki video dugacak sat vremena samo o wardovanju. jednostavan denying. koji postoji u doti a nema u lolu pokazuje veliku razliku u skillu. u lolu je vazno samo da cepas protivnicke kripove i ko skupi vise taj je kralj. dok u doti moras svoje kripove da ubijas, kako protivnicki heroj ne bi dobio exp koliko dobije kad on ubije kripa. znaci, pored toga sto moras obratiti paznju na last hit enemy kripa, moras da obratis paznju i na svoje kripove. tu opet dolazimo do ekvilibriuma. a kad se vec toliko udubis u to da sto vise sjebes protivnika a ujedno i da ti sto vise narpedujes + jednim okom moras da gledas i minimap da te ne gankuju. nije to samo autoatakovanje ili atakovanje na kripove.ima tu jos puno toga, mogao bih ti napisati esej.i nije tacno da ako igras 5 godina da znas igrati igru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...