Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

e da, naravno kartaroške igre su takođe neizbežne, uz to sam odrasla :)najbolje volem kanastu, sedmice i preferans, a i vist i lora su se rabili žestoko
ne znam sta bih pre igrao sad :(
Link to comment

Mi igramo i "mau-mau", ali malo updateovan, sa ubacivanjem prekoreda. Npr. ukoliko se desi da je na talonu identicna karta koju vi imate u rukama tada mozete da se ubacite ispred igraca ako je izbacite pre njega na talon, i krug nastavlja od vas. Igra se sa 2 spila, jaaaaaaaako je dinamicna, i mora da se pazi. Sto vise ljudi, to bolje. Najinteresantnije je kada vas ima preko 4Dama - kupis 4 karteSedmice - kupis 3 karteMozes izbaciti obe iste karte (duplikate) na talon, ukoliko imas, pa da ovaj pored tebe najebe (npr 4+4 ako izbacite 2 dame srce), a mozes i da sacuvas da se branis od igraca koji igra pre tvog reda.Dama ide preko dame (bilo koje), sedmica preko sedmice (bilo koje), standardno, a dama preko sedmice ili obrnuto, samo ako su istog znaka (ona fora kad se branite, da ne kupite vi karte, vec bacite 7 ili Q da kupi onaj pored vas)Takodje, mogu da se izbace odjednom duplikati bilo kojih drugih karata. Obicnih, a i onih koje rade nesto. Npr ako se izbace 2 desetke, ne menja se krug, jer je jedna zamenila u levo, a druga u desno i onda nastavlja normalno.Desetke - menjaju smer krugaZandari - standardnoMala 2ka - igrac iza tebe kupuje 4 karteCilj je imati sto manje poena, stihovi se racunaju 10, zandar = 20, ostale karte, onoliko koliko i vrede, osim male dvojke, i sedmica koje su = 10Najjace je kada se na talonu nadje karta koju neko ima, pa uskoci neko pre vas, pa vi uskocite pre nekoga, pa zbrka kad pocnu da se bacaju dame i 7mice.. ma show je, bas zabavno :DEdit # milion: zaboravih da dodah i ono standardno, kecevi, vi igrate ponovo i morate da ih pokrijete, i 8mice - preskace se igrac pored vas, a ako izbacite duplu, preskacete 2 igraca

Edited by Have_Fun
Link to comment
Mi igramo i "mau-mau", ali malo updateovan, sa ubacivanjem prekoreda. Npr. ukoliko se desi da je na talonu identicna karta koju vi imate u rukama tada mozete da se ubacite ispred igraca ako je izbacite pre njega na talon, i krug nastavlja od vas. Igra se sa 2 spila, jaaaaaaaako je dinamicna, i mora da se pazi. Sto vise ljudi, to bolje. Najinteresantnije je kada vas ima preko 4Dama - kupis 4 karteSedmice - kupis 3 karteMozes izbaciti obe iste karte (duplikate) na talon, ukoliko imas, pa da ovaj pored tebe najebe (npr 4+4 ako izbacite 2 dame srce), a mozes i da sacuvas da se branis od igraca koji igra pre tvog reda.Dama ide preko dame (bilo koje), sedmica preko sedmice (bilo koje), standardno, a dama preko sedmice ili obrnuto, samo ako su istog znaka (ona fora kad se branite, da ne kupite vi karte, vec bacite 7 ili Q da kupi onaj pored vas)Takodje, mogu da se izbace odjednom duplikati bilo kojih drugih karata. Obicnih, a i onih koje rade nesto. Npr ako se izbace 2 desetke, ne menja se krug, jer je jedna zamenila u levo, a druga u desno i onda nastavlja normalno.Desetke - menjaju smer krugaZandari - standardnoMala 2ka - igrac iza tebe kupuje 4 karteCilj je imati sto manje poena, stihovi se racunaju 10, zandar = 20, ostale karte, onoliko koliko i vrede, osim male dvojke, i sedmica koje su = 10Najjace je kada se na talonu nadje karta koju neko ima, pa uskoci neko pre vas, pa vi uskocite pre nekoga, pa zbrka kad pocnu da se bacaju dame i 7mice.. ma show je, bas zabavno :D
uno-mobile-game.jpg
Link to comment

Ma nece ljudi da igraju te igre. Za ove sa kartama uvek imas zainteresovanih. ja recimo en znam nikog osim jednog drugara iz srednje ko igra te drustvene igre. Ne racunam tu Riziko i Monopol.

Link to comment

mau mau je zakon za ucirkano veliko drustvo, sto vise ljudi i spilova, to bolje.@hf mi imamo pravilo da kad neko baci dvojku karo onaj sledeci izvlaci karte dok ne izvuce karo bez obzira da li vec ima u ruci, pa se desavaju situacije od 30-40 izvucenih karata. :D

Link to comment

u jee briškule i trešete :lol:igram papiriće zvane još i asocijacije, na slovo na slovo sa imenima muzičara i bendova, i vujaklije.od ovih vaših iz skupih kutija, jedino pikčneri. i to se ispostavilo da je ubedljivo dosadniji od onog za siromašne kada se crta na tabli ili recikliranim posterima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...