Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

odlicno, dobra ideja da se pravi bez testa, probacu ovih dana.... mislim i da ce dobro biti da ukuvam ponaosob orahe i mak sa sokom od pomoranzde (ja cu bez secera, naravno, sa malo stevije)...i mozda odozgo da prelijem crnom cokoladom! 

Link to comment

Kad smo već kod jabuka, video neki recept jabuke u dublji tiganj u komadima se prodinstaju dobro da omekšaju, preko toga lisnato testo dobro se ušuška i krk u rernu, posle kad se ispeče, izvrne se naopačke i ćopaj ....

Prosto ko pasulj...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Overio sam juče gđu Mirkov. :)

 

Sjajno. Tart sa jabukama i bademom je bio strava, izgleda da imaju koncept da ne rokaju puno šećera, potpuno elegantan kolač. Ona neka kugla sa vanila kremom (neki smešan naziv ima, nešto fu-fu ili jo-jo :) ) je takođe fenomenalna - ona kremastost unutra mi je probudila uspomene na nikad prežaljene krempite iz kluba književnika, a korica hrskava pa fina. Bio sam oko šest popodne, nisu već imali Paris-Brest, ali žena se izvinjavala, dala mi vizitku i rekla "Slobodno zovite da vam ostavim". Još smo probali drugar i ja po kuki, oba su bila jako ukusna.

Biću stalna mušterija. Malo se pribojavam da ne propadnu, mesto je dosta zabačeno. Ima mesta i za bašticu kad otopli, tu se nadam leti da sedim pijem kafu, jedem kolače, čitam neku knjižicu i uživam.

Link to comment

Overio sam juče gđu Mirkov. :)

 

Sjajno. Tart sa jabukama i bademom je bio strava, izgleda da imaju koncept da ne rokaju puno šećera, potpuno elegantan kolač. Ona neka kugla sa vanila kremom (neki smešan naziv ima, nešto fu-fu ili jo-jo :) ) je takođe fenomenalna - ona kremastost unutra mi je probudila uspomene na nikad prežaljene krempite iz kluba književnika, a korica hrskava pa fina. Bio sam oko šest popodne, nisu već imali Paris-Brest, ali žena se izvinjavala, dala mi vizitku i rekla "Slobodno zovite da vam ostavim". Još smo probali drugar i ja po kuki, oba su bila jako ukusna.

Biću stalna mušterija. Malo se pribojavam da ne propadnu, mesto je dosta zabačeno. Ima mesta i za bašticu kad otopli, tu se nadam leti da sedim pijem kafu, jedem kolače, čitam neku knjižicu i uživam.

Ja pre par dana prolazio pre podne malo ranije bilo zatvoreno.Jeste zavučeno ali verovatno bi ih za bolju lokaciju odrali od kinte....

Možda je bolje lagano nego da se pretera pa ćao...

Link to comment

 Ona neka kugla sa vanila kremom (neki smešan naziv ima, nešto fu-fu ili jo-jo :) ) je takođe fenomenalna - ona kremastost unutra mi je probudila uspomene na nikad prežaljene krempite iz kluba književnika, a korica hrskava pa fina.

 

šu - šu :lolol:

 

od francuskog choux (što je ono testo od kog se prave ekleri i princes krofne)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...