Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

sto sam smutila dobar kolac iz kategorije vocna proja, moje nove opsesije, dusa me boli kad mi truli voce ili treba da bacim otpatke iz sokovnika, posvetila sam se recikliranim kolacima. ovoga puta imala ananas i pola konzerve kokosovog mleka (sto je u poslednje vreme zapravo kokosova pavlaka) na ivici propasti. 

pola ananasa samlela (mali neki, od kilo recimo, bez srednjeg dela), dve bas velike sargarepe narendala, dva jaja umutila, dodala solju kokosovog brasna (moja je od 187 ml, nije bila puna, recimo 1.5 dl), solju heljdinog brasna, kasicicu sode bikarbone, pola praska za pecivo, malo soli, dve prepune kasike kokosovog krema, dve kasike grckog jogurta, 10 samlevenih urmi, malo cimeta, natopljene grozdjice, pedesetak grama seckanih oraha, i naseckani ostatak ananasa (jela sam ga usput pa nije bas pola, al u ovom je receptu ionako sve ofrlje). sve smuljala, pekla cetrdesetak minuta na 180.

izgleda nikako, iznenadjujuce je dobar.

 

Edited by cmrlj
Link to comment

 28w0aqd.jpg

 

 

smuljala sam obrnuti s jabukama s minimumom secera i testa, nesto kao vezane twofuckyeah.

 

cele slatke male jabuke, one sto su na pijaci 20 dinara, zlatni delises oko 2 kile, ogulila izdubila. tepsija precnika 28, dole papir, prosula dve kesice vaniln secera, poredjala jabuke gusto i tesno, u rupe na jabukama usula mlevene orahe. pekla 25 minuta na 220 stepeni i jos pet minuta na 180. za tih zadnjih pet minuta umutila sam prvo 3 belanca cvrsto.

u drugoj posudi 3 zumanca i 3 kasike secera penasto, vanilu, 4 kasike brasna, 4 kasike mleka, 3 kasike maslinovog ulja, 0.5 praska za pecivo. onda umesala umucena belanca.

izlila preko jabuka i pekla jos 20 do 25 minuta.

ostaviti da se ohladi u tepsiji i onda izvrnuti na pladanj. odozgo umucena slatka pavlaka.

nisam imala pojma da li ce mi testo biti gnjecavo il suvo, super je ispalo. sledeci put bih ispeceni kolac pofajtala nekim alkoholom, amaretom, na primer, a i u orasima bi dobro cucale grozdjice iz ruma.

mislim da ovo moze i s makom. 

dobar, ko fensi varijanta onog kolaca iz detinjstva keks, puding jabuke slag. 

Edited by darling
Link to comment

u gavrila principa 58 otvorena slastičarna za knedle. ima slane, slatke, voćne, čokoladne sto čuda.

ko overi nek prijavi

:)

Link to comment

Bio kod Gđe Mirkov. Da krenem od najboljeg: Pariz - Brest kolač je nestvarno ukusan, odnosno, ja nisam pojeo ništa bolje u domaćoj poslastičarnici u životu. Hrskavo, fino testo (kao za princes krofne, ali krckavo odozgo) punjeno svilenkastim nugat - badem kremom. Nestvarno dobro, taman slatko. Žena presrećna sa tartom od limuna.

 

Prostor je mali, ponuda svedena, ali sve prefino. Utisak mi je da njih dve spadaju sa nogu, jer ljudi non stop ulaze, opajaju šta ima, a iz kuhinje dolazi novo.

Link to comment

Bio kod Gđe Mirkov. Da krenem od najboljeg: Pariz - Brest kolač je nestvarno ukusan, odnosno, ja nisam pojeo ništa bolje u domaćoj poslastičarnici u životu. Hrskavo, fino testo (kao za princes krofne, ali krckavo odozgo) punjeno svilenkastim nugat - badem kremom. Nestvarno dobro, taman slatko. Žena presrećna sa tartom od limuna.

 

Prostor je mali, ponuda svedena, ali sve prefino. Utisak mi je da njih dve spadaju sa nogu, jer ljudi non stop ulaze, opajaju šta ima, a iz kuhinje dolazi novo.

To onaj kolač sa slike što je neko kačio?

E i kakve su cene?

Mislim ako ima na nekom sajtu, ok...

Link to comment

Bio kod gđe Mirkov malopre. Pariz-Brest je 1 spektakl :Hail: šu-šu sa malinom vrlo interesantan kolač, tart od limuna fin, nije me nešto posebno impresionirao. Ta tri zajedno 730 ili 770 dinara, nisam zapamtio cifru...

 

Još jednom - Pariz-Brest :Hail:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...