Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Bazao po Zemunu danas sa ženom i svratili kod G.Mirkov...

Probali šu-šu lepo izbalansirano i tart sa čokoladom takođe.

Jedino što ih je zateklo proleće.

Samo onaj jedan stočić unutra imaju. Šteta, dolazili ljudi i seli bi ali nemaju gde...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

eo, po stoti put :)

 

testo: 

pola kilograma lisnatog testa podeliti na dva dela i razvuci oklagijom. razvuceno testo treba da bude vece od tepsije u kojoj cete napraviti krempitu, zato sto se tokom pecenja skuplja. peci 10 minuta na 200 velzuijusovih. izbusiti viljuskom pre pecenja, da se ne bi previse dizalo. 

krem
 
umutiti 8 zumanaca, 150 gr secera, vanilu (jedan stap), 3 kesice zelatina u prahu (kesica sadrzi 10 grama) i pola litre mleka, pa skuvati na pari. ohladiti, da bude mlako.  promesati s vremena na vreme da se ne uhvati korica. umutiti 6 dr etker slagova u 750ml mleka u jednoj posudi i pola litre slatke pavlake u drugoj posudi. ne dodavati secer! 
pomesati zuti krem, slatku pavlaku i slagove. 
slagati: dole jedna kora, fil, pa druga kora. pritisnuti. velicina tepsije? nesto manja od sporetnog pleha, dakle velika. neka prenoci u frizideru. sutradan je prevrnuti na posluzavnik, lako ispada. lako se sece ostrim, reckavim nozicem. pre sluzenja posuti secerom u prahu.

Link to comment

''umutiti 6 dr etker slagova u 750ml mleka''

stvarno? nije greska neka? ja sam retko koristila slag, sad ga zapravo vise uopste i ne koristim, ali sam mislila da mozda napravim snajki krempitu kad dodju za uskrs, ali me zbunilo ovo... dakle, 6 ovih kesica u 750ml mleka :-)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...