Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Istina...kod jednog ozbiljnog vinara probo viljamovku koju pravi u malim količinama za sebe...ima tridesetak stabala.

više od pola roda mu propadne jer ih samo par puta prska....vadi semenke a ostavlja čaure i taj rad...

 

Kad je nasuo kaže: ,,Pomiriši...jedva da miriše na krušku, a kad otvoriš Takovo viljamovku miriše i hodnik ...ko da je Hugo Boss.,,

Edited by Musky
Link to comment

haha hugo bossss 

pekao sam (kao ispomoc drugaru) rakiju od dunje.drugar ima 5-6 stabala dunje i pece pravu cistu dunju.priprema je po negovoj prici cisto drkanje:secenje plodova dunje,kuvanje,priprema u buradima....posle svakog kazana smo bacali onu prevrelu masu koja je i dalje fenomenalno mirisala na dunju.on kaze da ako radis za trziste tu istu masu mozes da proteras kroz kazan i po tri puta uz dodatak secera naravno.dobijes secerusu koja ima smek po dunji ali bato moj...sta je to ?tako isto rade"domacini" i sa kruskom,kajsijom i onda je zavaljuju za 10 e kilo...

Edited by Haralampije
Link to comment

Kažem vam ja probao na placu gde sam u zlatna vremena dokolice sa pokojnim ocem i 45 stabala šljive i 10-ak stabala dunje kao ajd da probamo dunju. Sve u svemu namučili se onoliko, vrlo slab prinos.

Ja cuo za sledeću varijantu:

Gaziš šljivu/jabuku da izbiješ miris, sečeš destilovanom i stavljaš aromu kajsije/dunje...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Dobro i koja onda rakija moze da se kupi? Ne treba mi egzotika, ne treba mi jeftinoca, treba mi samo da mogu da je kupim u maxiju, veru ili nekoj slicnoj radnji, a da ne sipcim do specijalizovane radnje na vracaru itsl. Sljiva je ok.

Link to comment

sad sam za vikend bio u rajcu, jedan lokalac me uvede u podrum i imam sta da vidim - rakija od oskoruse (divlje kruske). to volim najvise u cijeli svijet. pomirisem, sve odlican 5, tipicna kombinacija voca, oporosti i nekakvog dima. potegnem i skoro da se zagrcnem - majstor je nasvirao alkohol na 48% i to realno ne moze da se pije. mislim moze ali je u ustima kao bilo koja srpska brlja koja sluzi zaboravu i nicemu vise. na kraju je nisam kupio posto me smara ceo taj etitjud - tako mi pravimo rakiju ovde - kad si se vec iscimao da kupis oskoruse po kraju onda se iscimaj da naucis kako se prave rakije koje treba da imaju i ukus, a ne samo miris. blah.

Link to comment

zuta osa superior, prava sljiva nenaparfimisana, mirise taman kolko treba, u ustima klizi u stomaku greje.. nije jeftina

 

to je ok, ali nije je bilo u dva maksija.

Link to comment

sad sam za vikend bio u rajcu, jedan lokalac me uvede u podrum i imam sta da vidim - rakija od oskoruse (divlje kruske). to volim najvise u cijeli svijet. pomirisem, sve odlican 5, tipicna kombinacija voca, oporosti i nekakvog dima. potegnem i skoro da se zagrcnem - majstor je nasvirao alkohol na 48% i to realno ne moze da se pije. mislim moze ali je u ustima kao bilo koja srpska brlja koja sluzi zaboravu i nicemu vise. na kraju je nisam kupio posto me smara ceo taj etitjud - tako mi pravimo rakiju ovde - kad si se vec iscimao da kupis oskoruse po kraju onda se iscimaj da naucis kako se prave rakije koje treba da imaju i ukus, a ne samo miris. blah.

 

48% nije nenormalno za rakiju, štos poludo

Link to comment

http://www.jelickidukat.rs/

 

Nisam poznavalac ,,šljive,, i prvi put probao prošle godine, ali ovo je pizdarija od račije.

 

Možda to nije najbolji kompliment brendu ali kao da piješ vrhunski burbon.

 

Ultradefinisan i koncentrovan ukus i neverovatno ,,skupa,, aroma...i svaki gutljaj isti doživljaj. 

 

Ima ga na NIS-ovim pumpama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...