Jump to content
IGNORED

Albanija, nova turistička destinacija


Ayatollah

Recommended Posts

Cijena?

bila sam gost albanskih domaćina.

 

p.s. nedovoljno je hvaljen njihov burek na ovoj temi, što je neoprostivo. najmanje masan burek u carstvu bureka, a ukus odličan.

 

p.p.s. ko dođe u Tiranu, nema razloga da taksijem ne ode u Krujë na poludnevni izlet (povratna cena sa 2.5 sata čekanja, što je više nego dovoljno da se obiđe tvrđava, Etnografski i Skenderbegov muzej i bazar je 50 eura). Fushe-Kruje je u dolini, pominjano 2007 (?) u globalnim medijima, jer je tamo u nekom kafeu boravio Džordž Buš sa ženom i svitom. Posle je kafić dobio ime George W. Bush. Kruja je više u planini.

Edited by pt 2.0
Link to comment

tip 1: taksisti muljaju i menjaju cene (pokušavaju da to učine) čak i kad ih zoveš iz hotela i unapred potvrdiš cenu. ako odlučno odbiješ da platiš njihovu zamišljenu cifru, odustanu. cena od centra grada do aerodroma je 2800 leka, a od aerodroma do centra grada 2500 leka. (ne pitajte zašto tako jer nemam pojma).

tip 2: ako se zagladni na aerodromu samo sa kreditnom karticom u džepu jedino rešenje je business lounge. niko drugi ne prima kartice, a u BL se za 13 EUR nudi neograničena konzumacija. za nevolju vredi znati kad avion kasni, kao meni sada...

Link to comment

bila sam gost albanskih domaćina.

 

p.s. nedovoljno je hvaljen njihov burek na ovoj temi, što je neoprostivo. najmanje masan burek u carstvu bureka, a ukus odličan.

 

p.p.s. ko dođe u Tiranu, nema razloga da taksijem ne ode u Krujë na poludnevni izlet (povratna cena sa 2.5 sata čekanja, što je više nego dovoljno da se obiđe tvrđava, Etnografski i Skenderbegov muzej i bazar je 50 eura). Fushe-Kruje je u dolini, pominjano 2007 (?) u globalnim medijima, jer je tamo u nekom kafeu boravio Džordž Buš sa ženom i svitom. Posle je kafić dobio ime George W. Bush. Kruja je više u planini.

 

Burek i "ulicni" rostilj u Albaniji, narocito u Tirani i Dracu, uglavnom drze ljudi sa Kosova i nekih delova Makedonije.

Link to comment
  • 2 years later...

Putujem sutra zorom u Drač, pri čemu mi je sutra neradni dan. Onda slede dva celodnevna radna dana, a u petak u 17.40h polećem iz Tirane nazad.

Dakle, imam dan i po za gluvarenje po Draču.

 

Any suggestions?

:)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Miredita :) Naceo sam pricu na topicu o Grckoj, ali mislim da je neophodno da imamo poseban topic za Albaniju. 

 
Verovatno ima ponesto zanimljivo i na kopnu, al mene najpre, kao pretpostavljam i ostale zainterezovane, vise zanima morska obala i letovanje na istoj.
 
Kazu da im je dosta lepsi taj donji deo do Grcke, oko grada Sarande i jos malo na sever. Taj grad nema neke plaze, ali na 5-10-20 km ima dosta lepih plaza. Tu ima manjih mesta sa lepim plazama i ta oblast se zove Valona.
 
Prednosti su lepa priroda i plaze, veoma jeftine cene smestaja i svega ostalog i manje turista. Mane su losi putevi i tezak dolazak, prelazi se oko 100 km preko planina pa to malo oduzi put, kao i potencijalna bezbednost, al ja licno se na to ne obazirem. Od Bg do Sarande ima 967km, i po viamiselinu 11h voznje. Odnosno manje od 2h razlike od npr sredine Sitonije. Osim sto kazu da je put bas zajeban preko planina.
 
Poznanik koji drzi turisticku agenciju mi je pre nekoliko godina rekao da je ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet koji on nudi Albanija. Pre svega zbog bas niskih cena.. Preleteo sam na airbnb na brzinu i nasao gomili povoljnog i lepog smestaja za male pare. Gledao sam za nas 8-9 i bukvalno sam nalazio i za 10e dnevno po osobi neke vece kuce ili stanove.
 
Ako neko ima direktnog ili indirektnog iskustva neka ga podeli. Uveren sam da ce sve vise i vise ljudi odavde ici na more u Albaniju. Jos ako nekad naprave puteve...
 
Dodadoh bazen na kraju, ako mislite da je glup, brisite slobodno.
Edited by Timmy
Link to comment

Mislim da je neko ovde pisao o svom putešestviju u Albaniju, čini mi se da je ušao sa MK strane pa popreko...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

najveći problem u albaniji meni je u mojih par boravaka tamo bila prljavština (neorganskog porekla) na sve strane. samo zato ne mogu da se nakanim da idem tamo na more. jednog dana kad to srede ići će i cene gore, tako da će nam grčka opet biti najbolji izbor. jbg.

Link to comment

Mislim da je neko ovde pisao o svom putešestviju u Albaniju, čini mi se da je ušao sa MK strane pa popreko...

 

....shit has hit the fan...

Jeste zivopisnije, vredi proci, ali samo letovanja radi, dakle sto krace do obale, Beograd - Podgorica - Skadar - Tirana pa niz njihovu obalu.

Dobrano krace, a pitomije u svakom pogledu.

Ono, idealno bi bilo preko Kosova, Beograd - Nis - Pristina - Prizren - Albanija, tu bogami ima i autoputa, ali :D ...

Obala i plaze su im vise nego OK sto se tice Majke Prirode, smestaj i ostale turisticke zgode ne znam, motao sam se malo, nisam se posebno raspitivao, ali po onome sto sam video standarditm su dosta nizi...

Link to comment

Znam da su ljudi išli iz Beograda do Ulcinja preko Niša, na Kosovo i te autoputeve, Prizren, Kukeš, Tirana, Skadar. Bez problema prošlog septembra.

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

Jeste zivopisnije, vredi proci, ali samo letovanja radi, dakle sto krace do obale, Beograd - Podgorica - Skadar - Tirana pa niz njihovu obalu.

Dobrano krace, a pitomije u svakom pogledu.

Ono, idealno bi bilo preko Kosova, Beograd - Nis - Pristina - Prizren - Albanija, tu bogami ima i autoputa, ali :D ...

Obala i plaze su im vise nego OK sto se tice Majke Prirode, smestaj i ostale turisticke zgode ne znam, motao sam se malo, nisam se posebno raspitivao, ali po onome sto sam video standarditm su dosta nizi...

 

Biće tu uskoro još autoputa.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Albanija, nova turistička destinacija

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...