Jump to content
IGNORED

Albanija, nova turistička destinacija


Ayatollah

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tirana je jedino mesto na svetu gde mozete videti dzamiju i katolicku crkvu u jednom:Dzamija i katolicka crkva u jednom mestu postoji i u centru Urosevca a i na drugim mestima na Kosovu! To je ta verska tolerancija koja postoji medju Albancima.

Link to comment
bolje da ne ulazimo u afinitete prema paljenju...
Bolje.Da je umesto "Albanska" stajala bilo koja druga odrednica, tvrdnja bi i dalje bila pakleno glupa. I to ne umanjuje idiotizam napisanog posta.
Link to comment

Tirana masta da kad poraste bude pravi evropski glavni grad, a zavrsice u najboljem slucaju kao Sarajevo. De facto kasaba, slicna mom rodnom Novom Pazaru.Arhitektonski u rasulu, saobracajna kultura na nuli, opsta kultura na nuli.Ipak, to je neverovatno gradiliste i trziste zeljno kvalitetnih proizvoda. Put do toga je dug. Morace prvo da uklone one gomile polovne obuce sa ulica, svakojake ulicne prodavce, da promene svoje ponasanje.Rec o tolerantnosti Albanaca. Oni tolerisu Albance drugih veroispovesti jer su to Albanci. Nikako im se ne dopadaju isti kod drugih naroda. Voznja kroz Albaniju je ko safari. Dobar put (do Skadra), bunkeri, bocni neasfaltirani putevi, a onda spa centar usred njive...

Link to comment

Da i ja pohvalim temu (osim poslednjih nekoliko postova sa ove strane kojim i nije mesto na temi o putovanjima) i da dodam da bi bilo lepo da neko napise nesto slicno i o drugim bliskim, a ne toliko poznatim gradovima Sofiji, Bukurestu, pa i Skoplju jer verujem da nisam jedini od ljudi iz Vojvodine koji slabo poznaje sve juzno od Beograda ne racunajuci marsute za more i koji zna vise o Sidneju i Torontu nego o nasim komsijama.

Edited by MrX
Link to comment
  • 1 year later...

u maju cu se i ja pridruziti putopisui bash se radujem putu u Albaniju,Valona...ja to zovem andergraun egzotika...i bash volim da idem na mesta gde niko nece ili je retko ko bio:Dmoji prijatelji idu vec godinama na taj internacionalni sprotski skup,gde smo gosti Sportskog savze Albanije i sve je besplatno,svi te chuvaju,paze,voze okolo..kontam ako ne dobijem lichnog Albanca da mi nosi opremu trazicu jednog hahaha:D

Edited by ivy
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Albanija, nova turistička destinacija

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...