Jump to content
IGNORED

barselona, spain


denise

Recommended Posts

Bio bih veoman zahvalan kad bih dobio preporuke za neke dobre kafice i klubove (ne fensi i sl.) kao i za nepreskupe restorane sa nekom njihovom klopom.Izucio sam sve u vezi arhitekture, muzeja i sl, ali po netu najmanje nadjoh preporuka za ovo sto trazim.

Link to comment
Bio bih veoman zahvalan kad bih dobio preporuke za neke dobre kafice i klubove (ne fensi i sl.) kao i za nepreskupe restorane sa nekom njihovom klopom.Izucio sam sve u vezi arhitekture, muzeja i sl, ali po netu najmanje nadjoh preporuka za ovo sto trazim.
A tebe kao interesuje arhitektura i muzeji, stoko grobarska... :isuse:
Link to comment

Klubovi: Apollo, Apollo 2 (jedan pored drugog), Sidecar, Razzmatazz (malo prevelik za moj ukus, ali realno dobar klub). Imas i neke koncertne prostore koji povremeno funkcionisu kao klubovi (Sala Bikini, BeCool...). Kafane po cetvrtima. Raval: Confiteria (moj aktuelni favorit, sumanuto sredovecno osoblje, vidis da su nekada bili zajebani igraci), Marsella (ovo je zbog absinta must sto ga cini verovatno jedinim touristy barom vrednim posete), Madamme Jasmine (zanimljiv enterijer, prilicno kafanska atmosfera i najbolji sendvici u gradu po mom misljenju), Negroni (samo vikendom, vrlo seksi koktel bar), Pesca Salada (minijaturni bar u mracnim bespucima Ravala, ali najbolji gin tonic u gradu). Ambar i Sifó su isto solidni. Barri Gotic: Ginger (koktel bar, nije lose), Pile (retro enterijer, a prosli put kad sam bio su pustali fenomenalnu muziku, mada nije uvek tako). Dva lepa mesta za odmoriti se preko dana: Caj Chai (kao sto mozes da pretpostavis, cajdzinica) i La Clandestina. Gracia: Heliogabal (vrlo aktuelno i dobro mesto, bar sa povremenim klupskim svirkama), Sol Soler, Bagnoire, Chatelet, Saint Germain. Barovi se zatvaraju u 03h. Ako do tada nisi vec van sebe u nekom klubu, onda ti je najbolje zaputiti se u Pipa Club na Plazi Real. To je bar/klub sa OK atmosferom (kao neka kucna zurka), a rade do 07h(+/-) jer su registrovani kao udruzenje pusaca lule.

Link to comment
  • 4 weeks later...

super su ti preporuke! kapa dolesamo sto ne napisa za Paradetu da je onako popularna medj lokalcima, cekic 40min kad oni jedu... umal umro nisam biggrin.gif

Link to comment

Heh, pa nikad nisam usao u Paradetu bez bar 20 min cekanja. A za La Bombetu nam je jedne nezaboravne veceri trebalo vise od sat vremena. Ali, uvek se ceka za dobra mesta, a vikendom cak i za ona osrednja.

Link to comment

sve jasno, sve postujem; cisto gundjam pro formeinace, Jasmin je bruka! sendvici i salate su do yaya, kokteli vise nego korektni, a kao cherry on the top sam imao dve lezbejke u vrelim zagrljajima metar ispred nosa... to nije bio apetit, to je bila cista stras'

Link to comment
  • 3 months later...

Valjda je pravi topik.Idem sticajem blagoslovenih okolnosti na Palma De Majorku, bagatela kinta, avion sve takse, 7 noćenja, 3 zvezde i Švedski astal, samo idiot ište više od putovanja.Dakle, Palma, nisam se još bacio na istraživanje destinacije, ali par ad hok saveta na tacni uvek dobro dođe, ako je itko biJo.Nešto mi se crv u guzicu zavukao pa bi da skoknem do Barse, planiram avionom, to ne bi trebalo da je skupo jerbo nije daleko, pa zabodem neki hostel tamo na 2, 3 dana. Trajektom koliko vidim 7 sati, ali skupo do bola, koje su šanse da odem na aerodrom i kupim karte instant pre leta, a da nisu preko recimo 50e, ili tu negde?

Link to comment
  • 8 months later...

Ajd ako je neko stanovao u dobrom apartmanu za dvoje u Barseloni ili zna za neku sigurnu kombinaciju neka iznese iskustva?Gledao na craigslist.es - ima svasta ali ne znam kako da budem siguran i nekom uplatim avans na lepe oci.Enivon?edit: plafon mi je sedamdeset eura na dan, u suprotnom imam isplativija resenja:)

Edited by CowBoy
Link to comment

Sajt www.loquo.com je mnogo mnogo pouzdaniji i bogatiji ponudom. Ja sam svojevremeno trazio stanove na svedskom i na jednom od americkih craigslist, mislim da je velika vecina ponuda na oba bila od prevaranata. Ovo bi bio direktan link do sekcije short-term rentals. E, sad, da li i ovde ima prevaranata, ko ce ga znati. Ima i tih agencija, ali ne znam konkretna imena.

Link to comment

evo me u nekom castelldefelsu... na dva dana samo, jedva izasao/cu izaci iz hotela.okolis deluje malo dupeodsvjetasto, ali pogled s terase na more je super.i neverovatno prijatno iznenadjenje od hotelskog restorana... grilovani oktopus sa slatkim krompirom, dorada (brancin?) sa spanacem i musljama (jel se tako kaze u nas?).. to je kazu lokalni specijalitet...fenomenalan hleb s orasima, fois gras s kajsijom... sve zajedno obrok koji bih rado platio i da imam izbora, sto mi se u hotelu retko desava.ovo je vise za what's up. al me interesuje kakvo je generalno ovo mesto?deluje dosta zgodno za weekend getaway, 15 minuta od aerodroma i opustanje...

Link to comment

Pa meni generalno obala izmedju Bcn i Valensije i nije bogzna sta (cak mi i malo depresivno, strogo licni utisak), mnogo mi je lepse severnije, ka Costa Bravi. Ali, na tu stranu je najzanimljiviji Sitges, 20 km od Castelldefelsa. Slatko mesto, ima neku svoju pricu (festival horor filmova, gejevi, karneval), a i vreme je lepo, tako da ako uhvatis vremena, sto da ne. Ako bi vas islo vise, to mozda moze i taksijem da se odradi.

Link to comment

hvala.razumem sta kazes za obalu, danas sam malo vise video. al taj hotelski restoran je dobar...ja sticajem okolnosti periodicno idem u sant feliu de guixoles... i tamo mi je lepse, ali nije zgodno za aerodrome itd.

Link to comment

Pa opet loquo.com. Ili neka agencija, ako si vec u Barsi. Cena varira, bas kao i kvalitet stanova. I u principu, kvalitet stana ne zavisi toliko od kraja, svuda imas dobre i lose stanove. Ja uvek kazem da u je u Beogradu bolji kvalitet stanova nego sto bi se reklo po spoljasnjem izgledu zgrade, dok mu u Barsi dodje nekako obrnuto. Lepa, stara i nalickana zgrada negde u Eixampleu, a unutra tanki zidovi i sobe koje gledaju na mracne svetlarnike. Cena za 60 kvadrata, pa negde pocev od 900 evra sa komunalijama pa navise. Ako se nesto nije promenilo od pocetka krize, a ne verujem da jeste. Kuhinju imaju svi stanovi, neki su namesteni, neki ne. Depozit je prica za sebe: jako varira, a negde ti traze depozit jednak iznosu cak i tri mesecne kirije. Agencije naravno, kao i svuda, uzmu i neku provizijicu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...