Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

 
ono sto znam je da osiguranje za rent a car ne vazi u turskom delu, to su nam naglasili. u turski deo smo isli u nikoziji, prelazi se bez problema. mada to je gradski prelaz, da ne kazem turisticki.
 
na aerodromu nas nisu ni pitali gde cemo i sta cemo, tj da li idemo u turski deo ili ne,
 
tek sad vidim da je post od prosle godine [emoji23]
Bio, video, još u oktobru prošle godine...

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Link to comment
  • 1 year later...
13 minutes ago, maheem said:

Je l ima neko iskustva sa letovanjem na 4 točka kampera?

Ima, ali poprilicno bajatog sto se tice eventualno izmenjenih propisa, obaska pre Interneta, GPS-ova i ostalih modernizacija.

Inace, sa predskolskom decom bolje varijante nema, na stranu nenadjebiv osecaj slobode: vozis koliko hoces i gde hoces, spavas kada ti se i gde spava, u pidzami...

Uredno, a to mi je bilo najvece uzivanje, ranom zorom ustanes, istusiras se, spremis sebi dorucak i - dok ostatak spava - nastavis da vozis ne bi li ih iznenadio...

Govorim o motorhome varijanti, nikako o prikolici koja je 1 nevidjeni smor kog ne mogu ocima da vidim, mada nemam s njom nikakvog iskustva, ali znam neke ljude koji je preferiraju.

Obavezno bicikle za sve matore i preporuka neke vrste cik-cak rute kojom zakacis kontinent i more naizmenicno: u jednom od par mojih slucajeva islo se u Portugaliju, pa otprilike zajasis Italiju uz Po, gore-dole, udjes u Francusku i onda se uglavnom uz Ronu uputis na sever, mi smo isli sve do Taraskona, Arles, Avignon ukljucivo, onda opet obala, sve do Monpeljea i Perpinjana, pa ka Tuluzu i Bijaricu i usli u Spaniju kod Iruna, da ne smaram dalje...

Zakacis i skitnju i more, ali pre svega izbegavas autoputeve i ne tretiras kamper kao prvenstveno prevozno sredstvo, automobil, nego kao kucu ali na tockovima koju mozes da smestis kada i gde ti se svidi: koliko god je moguce izbegavati uredjene kampove osim kad bas moras, ako drugacije ne mozes da resis praznjenje rezervoara, dopunu vode, itd, u cugu vozis kratke dnevne relacije, 200 - 300 km, osim ako ti se bas vozi i ako neces da za 1 dan potpuno promenis okruzenje svake vrste.

I najvaznije: ako nemas na raspolaganju najmanje mesec dana - nije to to.

 

Sve u svemu, ili sa predskolskom decom ili kao penzioner sa svojom penzionerkom, tako da ako daobog docekam penziju… :D 

 

Link to comment

Nisam ni sumnjao :)

Očekivao sam malo niže cene rente al možda će se i pronaći nešto dubljim kopanjem.

Maštam sličnu rutu, cik cak do Portugala, uz posetu Korzici.

Kad si tu da te pitam kakve su domaćinske obaveze oko kampera?

Dopuna vode? 

Pražnjenje otpadne vode? Kako to funkcioniše?

Čim nađem vremena bacam se na proučavanje.

Whatifness mafija su u procesu izrade kampera za sledeću avanturu, al nešto su utihnuli čini mi se poslednjih dana na instagram story-ju, podlednje što sam video je instalacija podnog grejanja u kombi: https://instagram.com/whatifness?igshid=yrrl0t7647zt

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

kakve su domaćinske obaveze oko kampera?

Dopuna vode? 

Pražnjenje otpadne vode? Kako to funkcioniše?

Ne znam kako stoje stvari danas, zato sam se i ogradio: u staraaaa vremena se to moglo mnogo komotnije, danas verujem - morao bih I ja da se raspitam - da je tu, narocito na takozvanom zapadu, poprilicno svesnije.

I strozije.

U svakom slucaju bolje uredjeni kampovi imaju potrebne instalacije, ali znaju da budu neprijatno izneenadjujuci narocito ako se nalaze u blizini neke jace turisticke atrakcije.

Sto ce reci, ako nadjes zgodno mesto… :ph34r:

Vodu mozes relativno lako i svuda, pijacu i onako moras da kupujes.

Ostalo spada pod odrzavanje motornog vozila.

 

I kakvo bre podno grejanje? :ohmy:

To je za Amerikance i one njihove monstrume :D 

 

Ja nisam iznajmljivao, namestilo mi se da sam mogao bas jeftino da kupim svojevremeno.

Ali i da posle 3 godine prodam, opet bas jeftino, prioriteti jebiga...:sad:

Link to comment

@maheem ovo sto sa video na linku koji si postavio, taj Instagram, sta li je, ovo ti je neka hipi varijanta zgodna za omladinu koja se nije ostvarila kao roditelj :D 

Pricam(o) o domacinskojtm varijanti sa svim zgodama i nezgodama: ono sto sam video na tvom linku, moze i bez kombija...

 

BTW: kako stoji najam, da ne trazim?

Link to comment
29 minutes ago, namenski said:

@maheem ovo sto sa video na linku koji si postavio, taj Instagram, sta li je, ovo ti je neka hipi varijanta zgodna za omladinu koja se nije ostvarila kao roditelj :D 

Pricam(o) o domacinskojtm varijanti sa svim zgodama i nezgodama: ono sto sam video na tvom linku, moze i bez kombija...

 

BTW: kako stoji najam, da ne trazim?

ne ide ispod 100e po danu.
ima jedan 60-80e, zavisno od datuma al je za dvoje?! 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

ukopao sam se sa ovima ko niko. uplatili celo letovanje 2020. na kraju od toga nista zbog korone, prolongirali na 2021. mesec dana pred termin nam jave da je organizator putovanja/agencija u grckoj otkazala taj hotel zbog situacije sa koronom. pozovemo isti hotel i bukiramo sve normalno preko hotela.

 

u agenciji nam kazu da mozemo da uzmemo i dalje zamenski ili da nam se vrate pare januara ove godine, prihvatimo drugu opciju i ispada da im je ministarstvo prolongiralo zamenske vaucere i na celu 2022. i da ce povrat sredstava da realizuju tek od januara 2023.

 

nesto mislim da od tih para nema nista, a ni za to njihovo letovanje vise nisam siguran, moze agencija opet da kaze da je hotel zbog neznamtijacega otkazao termin.

Link to comment
  • 3 months later...

Opet nemam pojma gde na letovanje.

 

Imamo dete od tri godine, polomismo se u Grčkoj zadnje dve sezone sa jurenjem obroka. Ja bih najradije u HR, ali se plašim kamenja.

 

All inclusive bi bio idealan iako lično nisam bio fan pre roditeljstva, ali sve što je u relativnoj blizini je skupo u materinu.

 

Ima li ko ideju za dobro mesto za odmor sa trogodišnjakom, da nije predaleko a da se ne razmišlja previše o klopi i povredama?

Link to comment
1 hour ago, Bandito said:

Opet nemam pojma gde na letovanje.

 

Imamo dete od tri godine, polomismo se u Grčkoj zadnje dve sezone sa jurenjem obroka. Ja bih najradije u HR, ali se plašim kamenja.

 

All inclusive bi bio idealan iako lično nisam bio fan pre roditeljstva, ali sve što je u relativnoj blizini je skupo u materinu.

 

Ima li ko ideju za dobro mesto za odmor sa trogodišnjakom, da nije predaleko a da se ne razmišlja previše o klopi i povredama?

 

ako ces da letis, onda pravac rodos

Link to comment
2 hours ago, Bandito said:

Ima li ko ideju za dobro mesto za odmor sa trogodišnjakom, da nije predaleko a da se ne razmišlja previše o klopi i povredama?

 

Trogodisnjak je manje sklon povredama nego ovi stariji na godisnjem. :sleep:

 

Mi smo sa trogodisnjakom overili Majorku. Posto je bio septembar nije bilo krkljanca. Verujem i da je juni dobar.

Link to comment
  • 7 months later...

Nema veze sa letovanjem, ali ima sa morem [emoji41]

Dakle, krajem januara mi je rodjendan, nije cak ni jubilarni, pa sam resio da ga proslavim malo drugacije.

Pozeleo sam produzeni vikend na moru, petak - ponedeljak.
Ideja je Istra kolima, Kipar ili Nica avionom iz BG.

U Nici i Istri sam bio, na Kipru nikad.

Kakvo je vreme u Istri u januaru? Ne bih da bude previse hladno ili kisovito.

Racunam da je u Nici i na Kipru lepse vreme...

Kakva je Larnaka, jel vredi produzenog vikenda?

Link to comment
16 minutes ago, Milosh76 said:

Nema veze sa letovanjem, ali ima sa morem emoji41.png

Dakle, krajem januara mi je rodjendan, nije cak ni jubilarni, pa sam resio da ga proslavim malo drugacije.

Pozeleo sam produzeni vikend na moru, petak - ponedeljak.
Ideja je Istra kolima, Kipar ili Nica avionom iz BG.

U Nici i Istri sam bio, na Kipru nikad.

Kakvo je vreme u Istri u januaru? Ne bih da bude previse hladno ili kisovito.

Racunam da je u Nici i na Kipru lepse vreme...

Kakva je Larnaka, jel vredi produzenog vikenda?

 

prospi se malo vise i idi u keniju na safari.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...