Jump to content

Photo

Bolesni what's up

• Please log in to reply
3079 replies to this topic

#1 Willow

Willow
  • Members
  • 1,899 posts

Posted 13 November 2008 - 11:46:54

fakin neuralgija u desnoj ruci me rastura. to traje već oko 3 meseca, ali bol se poslednjih dana višestruko intenzivirao. prilično otežano funkcionišem ako se ne nakljukam antiinflamatornim medikamentima. morao bih i do zubara, da sredim gornju levu sedmicu, pukla mi plomba u koliziji sa nekim kamenčićem koji se našao u ovsenoj kaši.edit: originalni topic description bio je "reci šta te boli". ostaje nejasno kako je osvanuo ovaj novi topic description, "sta vas boli aka kukalishte™". pretpostavljam da je tu intervencijom administracije (hattori, haj :) ). jbg, nemam ništa protiv "šta vas boli aka", ali finalna reč ,"kukalishte™", deluje u pm nategnuto, i asocira na pun kokošinjac živine koja kukuriče. možda bi, umesto tog "kukalishte™", bilo lepše reći "патоvocap™", "patocap™" ili nešto u tom stilu.

Edited by Willow, 13 November 2008 - 16:16:19.

#2 Dankan Ajdaho

Dankan Ajdaho
  • Members
  • 11,230 posts

Posted 13 November 2008 - 12:39:13

Mmm...svašta.

#3 hattori

hattori

red, rad i disciplina

• Members
  • 19,303 posts

Posted 13 November 2008 - 12:46:50

najzad topik de ce apotekarica moci da se opusti i raskomoti.:)

#4 Аврам Гојић

Аврам Гојић
  • Members
  • 56,966 posts

Posted 13 November 2008 - 12:54:41

Oktrio sam da ne smem da nosim pederushe o levom ramenu. Njih, naime, podizem na rame pokretom koji mi nesto uzjebe u zglobu, i posle nekoliko dana takve rutine jedva mogu da podignem ruku. To mi se i ranije desavalo, ali nisam razaznavao uzrocno-posledicnu vezu.

Edited by vasudeva418, 13 November 2008 - 12:56:12.

#5 Aleksija

Aleksija
  • Members
  • 3,386 posts

Posted 13 November 2008 - 13:32:43

drage kolege bolesnici i dragi eventualni doktori, ima li nesto sa slicnim dejstvom kao diklofenak, a nije tako lose za zeludac? nimulid mi ne radi bas kako treba, a morala bih da budem bar naizgled zdrava i prava ovih dana, zbog jebenog neodloznog posla.to za vrat i ledja koja bole.(i uvek kazem da cu, cim me prodje, biti uredna sa vezbama koje mi je doktorka lepo objasnila)

#6 lena21

lena21
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 13 November 2008 - 13:36:46

Diklofenak duo

#7 Dionysos

Dionysos

crazy houdini

• Members
  • 6,243 posts

Posted 13 November 2008 - 13:39:42

Osećam pojačanu bol u predelu polnog organa kad treba nešto da radim, je l' ima neko slična iskustva...

#8 Willow

Willow
  • Members
  • 1,899 posts

Posted 13 November 2008 - 13:47:28

Osećam pojačanu bol u predelu polnog organa kad treba nešto da radim, je l' ima neko slična iskustva...

ne možemo ti pomoći dok ne saznamo: a) koji polni organ imaš - muški ili ženski (tvoj nickname je prilično unisex pa da ne bi gledali u pasulj kog si pola); b) bol nastaje kad treba šta da radiš (penetracija/ejakulacija/uriniranje ?).

Edited by Willow, 13 November 2008 - 13:52:14.

#9 nisam ja

nisam ja
  • Members
  • 10,540 posts

Posted 13 November 2008 - 13:59:32

bojim se da se niste najbolje razumeli. kolega je mislio ćisto više figurativno.

#10 Willow

Willow
  • Members
  • 1,899 posts

Posted 13 November 2008 - 14:11:18

bojim se da se niste najbolje razumeli. kolega je mislio ćisto više figurativno.

moguće. ima svakakvih pacijenata (figurativno).

Edited by Willow, 13 November 2008 - 14:21:56.

#11 Аврам Гојић

Аврам Гојић
  • Members
  • 56,966 posts

Posted 13 November 2008 - 14:36:55

drage kolege bolesnici i dragi eventualni doktori, ima li nesto sa slicnim dejstvom kao diklofenak, a nije tako lose za zeludac? nimulid mi ne radi bas kako treba, a morala bih da budem bar naizgled zdrava i prava ovih dana, zbog jebenog neodloznog posla.to za vrat i ledja koja bole.(i uvek kazem da cu, cim me prodje, biti uredna sa vezbama koje mi je doktorka lepo objasnila)

/disclaimer onlaicki predlog iza kojeg ne stojim uopste i savetujem pazljivo citanje prilozene specifikacije i konsultaciju sa lekarom/disclaimer offRapten-K.

#12 Aleksija

Aleksija
  • Members
  • 3,386 posts

Posted 13 November 2008 - 15:24:15

/disclaimer onlaicki predlog iza kojeg ne stojim uopste i savetujem pazljivo citanje prilozene specifikacije i konsultaciju sa lekarom/disclaimer offRapten-K.

e sad, a sto odmah lekar? pa nije bas dotle doslo.salu na stranu, hvala i tebi i leni (mada rapten - k isto ne cini mnogo, izgleda da je i on slabasan za ovako mocan organizam)konsultovala bih ja svoju doktorku koja mi ja vec prepisala nimulid, al je ona zapalila u egipat kad mi je najpotrebnija, a nemam vremena danas da jurim nekog drugog ili dugo cekam.hvala, svakako.

#13 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 1,641 posts

Posted 13 November 2008 - 16:11:48

najzad topik de ce apotekarica moci da se opusti i raskomoti.:)

^_^

#14 dare...

dare...

The Fool`s Journey...

• Members
  • 3,570 posts

Posted 13 November 2008 - 16:24:34

e sad, a sto odmah lekar? pa nije bas dotle doslo.salu na stranu, hvala i tebi i leni (mada rapten - k isto ne cini mnogo, izgleda da je i on slabasan za ovako mocan organizam)konsultovala bih ja svoju doktorku koja mi ja vec prepisala nimulid, al je ona zapalila u egipat kad mi je najpotrebnija, a nemam vremena danas da jurim nekog drugog ili dugo cekam.hvala, svakako.

Dakle opet ja... Nisam doktor i sve moje savete uzmite sa rezervom, čitajte recepte lekova koje pijete, konsltujte se sa lekarima...I ne preterujte... :rolleyes: I onako studije kažu da je 80% raznoraznih bolesti (osim visoko virulentnih i slomljenih kostiju) najvećim delom psihosomatsko...To naravno ne znači da Vas ništa ne boli i da umišljate... Boli i te kako... Ali...Moja skromna malenkost garantuje da bi Aleksiju manje bolela leđa i vrat uz odgovarajuću terapiju nasmejanog momka pametnih očiju i snažnih i sigurnih prstiju kao stvorenih za masažu... Em je zdravije za jetru, em jača i diže prirodni imunitet organizma, em jača leđne i ramene mišiće... I samo primetiš kako te manje boli... ;) Ali...Kad toga nema, dobar je i nimulid... A nimulida, diklofenaka, novalgetola ima i u inekcijama...Elem, postoji i flugalin, koji je za duže uzimanje smrt za jetru, ali bi kratkotrajno mogao da ti završi posao... On bi trebao da je najači od tih antireumatika, mada je to individualno... <_< Moja familija magnetnih lekara bi ti preporučila lutajuće srce energetiksa da staviš na majčicu otpozadi. Ja obično njihove alternativne savete pljucnem ali srce noskam, nek je i placebo, ali važno je da ne boli...(tja evo i kobajagi uputa... <_<) Elem, dadoh ti više saveta, pa ti nešto iskombinuj... :rolleyes: *Naravno ja nisam lekar i moje savete uzmite sa rezervom... Čitajte recepte lekova koje pijete i konsultujte vašeg lekara...Edit: A mene lično, bole samo pare... Kad ih imam dovoljno, onda mi ništa ne fali... A kad krenu svi nešto da traže, a ja ih hronično nemam... Onda sve nešto počne da me boli...Tu onda sam sebi prepišem neku radnu terapiju, hukćem, psujem i radim nešto step by step, da se vidi rezultat... I bude mi bolje... Kobajagi... <_<

Edited by dare..., 13 November 2008 - 17:02:52.

#15 Aleksija

Aleksija
  • Members
  • 3,386 posts

Posted 13 November 2008 - 21:53:23

elem, skoro sve preporuceno sam popila i sad mi je bolje. a i svet nekako izgleda lepse i sarenije.mada razmisljam i o tome da nabavim stap i vikodin, al to vise radi seksipila.@dare: masaze stvarno pomazu, samo ja imam jednu stariju gospodju za to. mnogo bolja (i skuplja) od mladica. iskustvo je u toj obasti presudno.