Jump to content
IGNORED

ko su hipsteri, sta je to hipsteraj i ima li ga uopste


nisam ja

Recommended Posts

  • Replies 858
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    73

  • Caligula

    70

  • Ryan Franco

    51

  • dig_chohano

    31

Mislim da u slučaju Growlersa nije zahvalno računati na hipstere. A ni u slučaju bilo čega drugog, pošto se kao koncertna skupina ponašaju vrlo nepredvidljivo (npr. misterija duplo rasprodate Chinawoman, a neke druge potencijalno "hipsterske" stvari ostaše prazne).

 

Drugstore super izgleda, al' poučena svim tuđim iskustvima u vezi organizacije i ozvučenja - za mene taj klub ne postoji.

 

Jutros sam videla na Ariel Pink fejzbuk iventu da se neki lik kapslokom ali u granicama pristojnosti žalio na ozvučenje (možda je to Yolov ortak)... I sad kad sam pogledala stranu, komentara više nema.

Da l' je moguće da su ga pobrisali?!

O jadosti :D

 

b1: to znaci da u beogradu hipsterizam jenjava? :D

 

b2: ako nije on obrisao sam ok. ako su mu obrisali...

Edited by hoffnung
Link to comment

b1: to znaci da u beogradu hipsterizam jenjava? :D

 

b2: ako nije on obrisao sam ok. ako su mu obrisali...

 

1. Čini mi se da se kreću kao mušice, nikad nisi siguran gde ćeš da zatekneš roj. Mislim da mnogo paze da slučajno ne završe na pogrešnom događaju, što je nama smrtnicima teško za razumeti šta je tačno.

A malo sam neprecizno izrazila... Ta dešavanja nisu baš bila prazna, ali svakako behu lišena hipstera ;)

 

2. Verovatno nikad nećemo saznati, al' ovako iz svog ograničenog ugla - da me doteraju dotle da upotrebim ful kaps, teško da bih posle sama brisala bilo šta -_-

Link to comment

1. Čini mi se da se kreću kao mušice, nikad nisi siguran gde ćeš da zatekneš roj. Mislim da mnogo paze da slučajno ne završe na pogrešnom događaju, što je nama smrtnicima teško za razumeti šta je tačno.

 

A jeste neuhvatljivo. Bluz, recimo. Otis Taylor moze, a na Ani Popovic nije bilo nijednog. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

mislim da vam je dosta ta glupa prica oko hipsterizma, prosto postoje opasni bendovi koji neki ljudi ozbiljno vole. ovo sinoc je moglo izgledati kao neki hipsterski trash show a u realnosti prosto ljudi koji su fanaticno napaljeni na svoj omiljeni bend.  meni je mnogo hipsterskije bilo fink u domu omladine, sto je opet bilo sold out.

Link to comment

definisi hipstersku zonu interesovanja. ja ne kapiram sta je to posto ne umem da prepoznam muzicki zanr hipsterizam. znam za metal, tehno, turbo folk, R&B a hipstere vidjam na svemu tome u nekom %.

Link to comment

definisi hipstersku zonu interesovanja. ja ne kapiram sta je to posto ne umem da prepoznam muzicki zanr hipsterizam. znam za metal, tehno, turbo folk, R&B a hipstere vidjam na svemu tome u nekom %.

 

Eksperimentalna muzika, desavanja sa nekakvim suptilnim world primesama, zaboravljeni/neobicni instrumenti, mali bendovi  sa cult followingom...

Pazi, i meni bezi ceo taj koncept, ja sam dosao dotle da se pitam da li ti hipsteri uopste postoje, posto kad se uneses u pricu obicno ne ostane ni s od stereotipa hipstera.

Link to comment

mislim da vam je dosta ta glupa prica oko hipsterizma, prosto postoje opasni bendovi koji neki ljudi ozbiljno vole. ovo sinoc je moglo izgledati kao neki hipsterski trash show a u realnosti prosto ljudi koji su fanaticno napaljeni na svoj omiljeni bend.  meni je mnogo hipsterskije bilo fink u domu omladine, sto je opet bilo sold out.

 

 

slazem se potpuno sa tobom. to je bend i kao takav moze samo da bude dobar ili los, u smislu da tebi odgovara ili ne. ja ni za jedan bend ne znam, a da ga prati ta etiketa. ja znam samo za hipstere kao skup "omladine" koji su kao izbaceni iz 80-70-ih po nacinu kako se oblace - primecuju se zbog toga vise. moze da ih bude mnogo vise na nekom dogadjaju, tj. da se primete, bas zbog nacina kako se oblace - styling. znam dosta bendova [stranih] i izvodjaca koji su svirali u takvim mestima, gde se oni najvise okupljaju, ali nikad ne bih mogao da kazem za njih - bendove da su zbog toga hipsteri. 

 

mislim, hipsteri i nisu neka opasna grupacija koja bi ti nesto uradila, i lako se prepoznaju. sareni su i jedino je to fazon. naravno, na neke stvari gde bi samo oni otisli, ne bih isao, ali ne zbog njih, nego zato sto mi se ne dopada taj fazon nikako, tipa, ona doris bizetic. ali ako dodju u velikom broju npr na my bloody valentine, verujem da ih ne bih ni primetio. 

Link to comment

 

 


Eksperimentalna muzika, desavanja sa nekakvim suptilnim world primesama, zaboravljeni/neobicni instrumenti, mali bendovi  sa cult followingom...
Pazi, i meni bezi ceo taj koncept, ja sam dosao dotle da se pitam da li ti hipsteri uopste postoje, posto kad se uneses u pricu obicno ne ostane ni s od stereotipa hipstera.

 

Naravno da ceo koncept beži kad je u pitanju neo-konzervativna idiotska konstrukcija, a nikakav pokret ili potkultura kao takva, gde bi sami pripadnici tog pokreta sebe tako nazivali.

 

Kad nekog vidiš da pljuje po "hipsterima" odmah ti je jasno da taj ima manjak inteligencije ili da nema dobre namere.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Eksperimentalna muzika, desavanja sa nekakvim suptilnim world primesama, zaboravljeni/neobicni instrumenti, mali bendovi  sa cult followingom...

Pazi, i meni bezi ceo taj koncept, ja sam dosao dotle da se pitam da li ti hipsteri uopste postoje, posto kad se uneses u pricu obicno ne ostane ni s od stereotipa hipstera.

 

b1:  <_<

 

kao sto yolo kaze, doci ce ti i na slayer, pekinsku patku i pasulj iz kotlica. to je vise grupacija ljudi, eto. ja za ni jedan bend ne znam, a da je hipsterski. ili da spada pod neki genre/style. verovatno bi veliki broj njih dosao na fennesz, alva noto ili tako neko slican, ali sami ovi izvodjaci ne mogu da se kategorizuju pod hipsterizam. 

Edited by hoffnung
Link to comment

Pazi, i meni bezi ceo taj koncept, ja sam dosao dotle da se pitam da li ti hipsteri uopste postoje, posto kad se uneses u pricu obicno ne ostane ni s od stereotipa hipstera.

+ 1

 

Slažem se da je kompletno nezahvalan i otrcan termin (doduše kako smo došli do toga da je neo-con(!) konstrukt nije mi jasno), ali definitivno postoji određena grupacija (uslovno rečeno mlađih) ljudi vezanih za određene događaje, prostore, izvore informisanja (i/ili trendsetere) i solidno prepoznatljiv stajling. Dakle postoji određena povezana grupa, kako god je zvali. I da ih na dešavanjima uglavnom ili ima mnogo, ili nijedan (ili par odvažnijih). Naravno to se odnosi na publiku, mislim da retko koji bend bira da li će upasti u interesnu zonu ili ne.

 

Možda bi preciznije bilo reći hajpsteri. E sad, kako se generiše hajp baš u toj grupi je složenije pitanje i mislim da zavisi od više od jedne stvari. Nama sa strane može da deluje random, ali kad se zagrebe verovatno (sigurno) nije.

Link to comment

+ 1

 

Slažem se da je kompletno nezahvalan i otrcan termin (doduše kako smo došli do toga da je neo-con(!) konstrukt nije mi jasno), ali definitivno postoji određena grupacija (uslovno rečeno mlađih) ljudi vezanih za određene događaje, prostore, izvore informisanja (i/ili trendsetere) i solidno prepoznatljiv stajling. Dakle postoji određena povezana grupa, kako god je zvali. I da ih na dešavanjima uglavnom ili ima mnogo, ili nijedan (ili par odvažnijih). Naravno to se odnosi na publiku, mislim da retko koji bend bira da li će upasti u interesnu zonu ili ne.

 

Možda bi preciznije bilo reći hajpsteri. E sad, kako se generiše hajp baš u toj grupi je složenije pitanje i mislim da zavisi od više od jedne stvari. Nama sa strane može da deluje random, ali kad se zagrebe verovatno (sigurno) nije.

Došlo se do konzervativizma zato što se pokazuje prstom na neke druge koji nisu kao onaj koji pokazuje prstom. Pošto očigledno ne može da se odredi ni muzika, čak ni stajling, očigledno da je reč o jednostavnoj etiketi, zgodnoj da obuhvati one čiji stil ili ukus ne razumemo i ne prihvatamo i da se isti optuže za snobizam, uglavnom. Kad bude postojala grupacija koja sama sebe naziva hipsterima, tad će i moći da se govori o tome da takva grupacija postoji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...