Jump to content
IGNORED

Savremena britanska hip-hip krimi drama


Lrd

Recommended Posts

  • 2 months later...

Ja britanske filmove i serije ne mogu da smislim, jednostavno ma koliko to bilo dobro sama atmosfera mi ubije svaku želju za gledanjem. Jedino Mućke sam nekako podnosio, ovo ostalo na jedvite jade...

Link to comment
  • 8 months later...

IP

 

Čist hipsteraj, ali vozi na obrtima i prepoznavanjima i jakom plot twistu. Pomalo se previše oslanja na danas uveliko prevaziđeni motiv crime doesn't pay, i odviše su potencirani moralni nagoni glavnih junaka, ali sve se to da prihvatiti, iako odsustvuje dovoljno ironičnog pristupa, dovoljno otklona kroz svest o žanru i novijim prirodama društva.

 

Glavni negativac se gotovo i ne pojavljuje, što za sada vešto balansira između parabole u stilu Duela Mathesona i Spielberga o paranoji od mašine i progresa, i klasičnog whodunit detektivskog tipa priče. U ovom pogledu mi se posebno dopalo što se vešto izbegava trpanje kojekakvih polufantastičnih trendova kakvi se gomilaju ovih dana u preterano forenzičkim serijama vezanim za moderne tehnologije.

 

Naravno, pravi dragulji ove serije su raznoliki, vanredno pitoreskni epizodni likovi koji, iako mahom tri blage veze nemaju sa glavnom radnjom, plene svojom jedinstvenošću, dobroćudnošću i svojim beskonačno vrcavo škakljivim, gotovo jurodivim duhom...

 

Svakako je za preporuku...

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Ijaao sta sam nasao. Zove se A touch of cloth. Tri sesone, John Hannah & Suranne Jones.

 

Da bude jasno - moja ljubav prema zanru je definisana Prime Suspectom. Policijske procedure, realni, likovi, sve mrtvo i mrtvo ozbiljno. Ne podnosim pokusaje duhovitosti niti raznih originalnosti. Ovaj Touch of Cloth je s te strane najcrnja uvreda za zanr, ali je ipak toliko bizarno i preterano smesno da mi se na moj sopstveni uzas zapravo dopada.

 

Jel gledao neko?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Meni tesko da gledam Veru zbog njenog unjkavog glasica. Mozda joj dam drugu sansu u ovoj nestasici. 

 

Izasao novi Grantchester. Prva tri su bila podnosljiva.

 

Odgledao mini seriju Collateral. Nekoliko dobrih glumaca, zaplet ne previse ubedljiv, ali i prilicno originalan. Solidna 7.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...