Jump to content
IGNORED

the americans


luba

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    32

  • Milosh76

    16

  • malkin

    13

  • Ryan Franco

    11

doduse, ne uspeva mi da je izreklamiram medj prijateljima, nikako... mega su skepticni, jos na pomen felisiti...
Pusti Felicity, pokaži im neki klip heksalingvalne Nine :wub:
Link to comment

OK, stigao sam do devete epizode Americans, i dosta je bilo. Ne mogu više. Jumping the shark trenutak moram da podelim, javnost ima pravo da zna. Slušajte pažljivo, mnogo je komplikovano a još više je glupavo:

Godina je 1981, par sleeper agenata KGB-a, Felicity i njen muž, žive 15 godina u USA, imaju dvoje dece, i počinju da se zaljubljuju jedno u drugo :wub: Ali! Muž na zadatku pojebe bivšu devojku, posle slaže Felicity da je nije pojebao, ali njihov handler joj posle javi da je i jebao i lagao. Ona traži razvod braka, tj. rastavu. Deca to teško podnose. Muž se seli kod ljubavnice, koja je inače (pazi sad!) sekretarica šefa FBI, ali misli da je taj KGB-ovac (Felisitin Muž) u stvari takođe FBI agent iz interne kontrole, pa mu redovno otkriva top secret FBI informacije!E, sad dolazimo do 9. epizode i preskakanja ajkule: jednog jutra, Muž izlazi iz stana retardirane sekretarice, prepada ga njen bivši dečko - takođe FBI agent! - i pokušava da ga legitimiše, ovaj ga izbode nožem na sred ulice, spakuje ga u prtljažnik, i odveze kod Felicity na ispitivanje. Bivši dečko krvari kao svinja na klanju, ali never fear, oni ga kljukaju morfijumom da bi preživeo (!)U međuvremenu! FBI sprema atentat na ruskog ambasadora, u znak odmazde za ubistvo nekog tamo naučnika koje je u stvari sproveo nemački plaćeni ubica greškom poslat od strane KGB-a. Dakle, FBI agenti se onako ortački dogovorili da krknu ruskok ambasadora Arkadija (prezime nema!) Ali pazi sad - greškom hvataju kulturnog atašea Vladimira (prezime nepoznato!) i drže ga zarobljenog na ispitivanju, dok Felicity i Muž drže onog bivšeg dečka od sekretarice, izbodenog, nakljukanog morfijumom. Onda im ponestane magičnog morfijuma, i bivši dečko umre. Kad to čuje FBI, oni ubiju kulturnog atašea Vladimira. Deca se ljute na Felisiti što tata više ne živi sa njima, odbijaju da rade domaći. Kraj epizode.

:oŠta reći, koju poruku poslati?!

Link to comment

Pogledao konacno sve epizode... Jeste malo nategnuto, naivno, ali ipak bolje od dolaska Osame u USA :frust:. Nema puno tehnologije, sveprisutnih kamera, satelita i ostalih sranja kako Hollywood zamislja spijunske serije. Ipak se trude da pogode sta im je glavni zadatak (prikupljanje informacija a ne bombe...)Arkadij je KGB rezident u DC-ju, legalni KGB, a ne ambasador.Ne znam jos kako spoiler alert da ubacim ovde pa ne znam da li smem da ubacujem mojih rantova na seriju...

Edited by katodik
Link to comment

Staviš [spojler] i [/spojler] oko teksta, samo sa I umesto sa J.Znači, "rezidentura" je nekakva legalna ispostava KGB-a? :blink: Ja mislio to oni u žargonu koriste ruski izraz za ambasadu... Šta je da je, nema opravdanja za sumanuti scenario u kom se grupica FBI agenata na dečijem rođendanu dogovori da sutra izvrši atentat na stranog diplomatu. U sred bela dana, u parku. Iz osvete.

Link to comment

Pa da, imali su legalne diplomate za koje su svi znali da rade za KGB. Sa titulom kulturni atase ili tako nesto slicno. Ti ljudi su imali diplomatski status i bili su zasticeni. Najvise sto su mogli da ocekuju je proterivanje. Za razliku od ilegalaca koji su radili nezavisno od ambasade i koji nisu imali nikakav status. I koji su mogli da ocekuju zatvor i kasnije razmenu u Berlinu, na mostu...

Link to comment
OK, stigao sam do devete epizode Americans, i dosta je bilo. Ne mogu više. Jumping the shark trenutak moram da podelim, javnost ima pravo da zna. Slušajte pažljivo, mnogo je komplikovano a još više je glupavo:

Spojlerovani tekst.

:oŠta reći, koju poruku poslati?!

Fala Vini.
Link to comment

skroz je ok serija. nije neko sad ludilo, ali i nije ni bash banalno kao shto Weenie napisa u spoileru. ima momenata koji jesu malo naivni ali ipak je to tv serija

shto se tiche 9 epizode, ne kidnapuju oni greshkom kulturnog atashea, oni su hteli da otkazhu misiju kad su videli da to nije Arkady ali je Sten dao naredbu da nastave da bi od njega saznao shta se deshava sa njegovim partnerom. a sve to sa FBI sekretaricom je meni najslabiji deo serije, tek da vidish shta se posle deshava...

Link to comment

preterujete sa kritikama, jedino sto je over the top su mma skills kucanice i njenog supruznika koje smo jedino videli da se bave squashom u slobodno vreme, mislim, bez obzira na inicijalnu obuku bez redovnog treninga to je stvarno nerealno, ostalo se itekako uklapa u hladnoratovsku pricu..

Link to comment

Ama ljudi, na kojoj se planeti uklapa u hladnoratovsku priču vigilante akcija protiv stranog diplomate, iz osvete za atentat na nekog naučnika, dogovorena na vikend roštilj okupljanju u sobi prepunoj komšija i sitne dece?Takođe, kad FBI agent dođe da te hapsi na parkingu u sred dana, najbolji course of action je da ga razoružaš, izbodeš, i spakuješ u gepek - to sigurno niko na ulici neće primetiti. Posle ga ceo dan održavaš u životu nekom podrumu koristeći morfin - koji ne sprečava bol, ne izaziva gubitak svesti, ali zato je sjajan protiv unutrašnjeg krvarenja! A kad odvezeš njegov automobil, nemoj da se mučiš da stavljaš rukavice zbog otisaka - bolje je da sve pažljivo prebrišeš i ukloniš sve otiske, uključujući i njegove.

Link to comment

vigilante akcije su, bar koliko sam ja upoznat bile mo u to vreme, zato se i dobro pazilo koga ce se roknuti, a za morfijum i otiske cepas dlaku, jbg :fantom:

Link to comment
Takođe, kad FBI agent dođe da te hapsi na parkingu u sred dana, najbolji course of action je da ga razoružaš, izbodeš, i spakuješ u gepek - to sigurno niko na ulici neće primetiti.
nije u sred dana nego rano ujutru, jer je to odmah nakon shto je sekretarica krenula na posao. cjenim da FBI krece sa radom vrlo rano ujutru.
Link to comment

Ipak je na sred ulice, po dnevnom svetlu, u velikom gradu. Valjda još neko ide na posao rano ujutru?@Takanohana: Cepam, ali stvarno me je ubio u pojam ceo zaplet te epizode, od A do Š. Mnogo toga sam ranije istolerisao, uključujući tu i neopisivo trapavo prikazan lični odnos između Felicity i Fila: jednu epizodu se mrze, drugu se vole, treću sumnjaju, četvrtu varaju, petu su povređeni, pa onda opet u krug - svakih nedelju dana novo otkrovenje, bivši ljubavnik, bivša devojka, nakit koji se uzima od žene da bi se poklonio sekretarici, bla bla truć truć. Osnovni koncept kad je njihov odnos u pitanju mi se stvarno svideo - da ih gledamo kako pokušavaju da izgrade realan emotivni odnos posle 15 godina lažnog zajedničkog života - ali to je tako prizemno izvedeno da više liči na nekakvu porodičnu sapunicu.

Link to comment

Meni je to najveći trn u oku, što su kao petnaest godina zajedno, imaju decu itd, a deluje sve vreme da su se prvi put videli pre pet dana (barem ovo šta sam ja u početku pogledao). Plus to, mi smo kao agenti, pritajeni špijuni, ali ne možemo za javnost i komšiluk odglumiti prosečnu dosadnu porodicu, nego se eto razdvajamo, spajamo, i dalje smo prijatelji, trt-mrt.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...