Jump to content
IGNORED

Iznajmljivanje kola u Beogradu


WTF

Recommended Posts

Evo otprilike sta trazim:1. Kratkorocno iznajmljivanje (3-5 dana)2. Verovatno ne bih vozio van Srbije, ali bih isao dosta okolo i zato bi bilo dobro da nema nikakvog limita na broj prevezenih km ili ako ima da bude bar 150-200km na dan.3. Posto mi kola ne trebaju za celo vreme boravka u Srbiji, radije bih da ih preuzmem i vratim negde u gradu (sto blize centru, to bolje) nego na aerodromu4. Bonus - ako imaju u ponudi kola sa automatskim menjacem 5. Bonus #2 - ako neki imaju SUV/caravan vozila da nisu mnogo skuplja od obicnih, jer bih mozda prenosio neke stvari Gledao sam nekoliko sajtova, ali me neki ne izgledaju da su skoro updated, a i voleo bih vise da cujem licna iskustva.

Link to comment
Evo otprilike sta trazim:1. Kratkorocno iznajmljivanje (3-5 dana)2. Verovatno ne bih vozio van Srbije, ali bih isao dosta okolo i zato bi bilo dobro da nema nikakvog limita na broj prevezenih km ili ako ima da bude bar 150-200km na dan.3. Posto mi kola ne trebaju za celo vreme boravka u Srbiji, radije bih da ih preuzmem i vratim negde u gradu (sto blize centru, to bolje) nego na aerodromu4. Bonus - ako imaju u ponudi kola sa automatskim menjacem 5. Bonus #2 - ako neki imaju SUV/caravan vozila da nisu mnogo skuplja od obicnih, jer bih mozda prenosio neke stvari Gledao sam nekoliko sajtova, ali me neki ne izgledaju da su skoro updated, a i voleo bih vise da cujem licna iskustva.
1. Ako je u dogledno vreme - najavi se, sezona je već počela.2. Mislim da više niko ne lupa limit na preko 2 dana, ali ipak se raspitaj.3. Nije problem kod licenciranih kompanija, samo se raspitaj pošto nisam siguran da li sve ne naplaćuju ostavljanje u gradu.4. Ne bi trebalo da ih je teško naći, ali opet ćeš morati da se raspitaš.5. Ovo će malo teže ići jer SUV-ovi su znatno skuplji. Nekoliko agencija na AB-u ima monovolumene tipa Berlingo i Doblo i oni su, po mom mišljenju, mnogo bolji za tvoje potrebe.Na tvom mestu bih se fokusirao na agencije sa aerodroma i probao sa nekim brokerima. Ovi su prošle godine bili ubedljivo najpovoljniji.Ukoliko se odlučiš za licencirane kompanije, pored važećih dokumenata trebaće ti i CC zbog depozita/blokade sredstava.PS: Ne slušaj Takanohanu. Edited by zorglub
Link to comment

ja sam poslednjih godina iznajmljivao u Autotehni (autotehna.com), ali sad je vec pocela sezona i tesko je naci veci auto, plus jos teze naci automatik. Njih ima na nbgd i u maksima gorkog, ali i na aerodromu. Od drugih ne znam sta da ti preporucim po Beogradu, svi su neke face i imaju do jaja cene, ali kad ih zoves nemaju auto slobodan sledeca dva meseca i zapitas se kakav to biznis imaju... Ranije sam uzimao auto u Hertz Srbija, ali su pre par godina sve te Toyote bile razgrabljene na duzi period i digao sam ruke od cekanja.

Link to comment
PS: Ne slušaj Takanohanu.
rekoh da nemam licno iskustvo sa njima, na njih sam natrcao kad sam trazio kombi nesto da prebacim i ucinili su mi se povoljni, nisam uzeo kombe kod njih posto sam se snasaoinace nit su mi rod nit pomoz bog.
Link to comment
Evo otprilike sta trazim:1. Kratkorocno iznajmljivanje (3-5 dana)2. Verovatno ne bih vozio van Srbije, ali bih isao dosta okolo i zato bi bilo dobro da nema nikakvog limita na broj prevezenih km ili ako ima da bude bar 150-200km na dan.3. Posto mi kola ne trebaju za celo vreme boravka u Srbiji, radije bih da ih preuzmem i vratim negde u gradu (sto blize centru, to bolje) nego na aerodromu4. Bonus - ako imaju u ponudi kola sa automatskim menjacem 5. Bonus #2 - ako neki imaju SUV/caravan vozila da nisu mnogo skuplja od obicnih, jer bih mozda prenosio neke stvari Gledao sam nekoliko sajtova, ali me neki ne izgledaju da su skoro updated, a i voleo bih vise da cujem licna iskustva.
Lično iskustvo: najbolje sam prošao sa Hertzom. Trebao mi je dobar auto za osmodnevno putovanje u Hrvatsku, dali su Toyotu Auris 100 evra povoljnije u odnosu na sve ostale velike kuće (Europcar, Budget, Avis) kod kojih su cene manje-više iste.Europcar ima neku foru sa rentom od 10 evra dnevno ali mislim da to važi samo za teritoriju Beograda uz ograničenu kilometražu. Pogledaj na sajtu.Sa gore preporučenim Avacom takođe imam lično iskustvo i mogu da ti preporučim da ih zaobiđeš u širokom luku.Edit: što se tiče preuzimanja, sve ove velike firme imaju parking kod Arene tako da svi imaju opciju preuzimanja tamo. Edited by beowl
Link to comment
Edit: što se tiče preuzimanja, sve ove velike firme imaju parking kod Arene tako da svi imaju opciju preuzimanja tamo.
Da, s tim što mi se čini da postoji mogućnost da preuzmeš na jednom njihovom punktu a vratiš na drugom (npr. aerodromu, što znam da ti nije potrebno, ali samo kažem da opcija nije da se vežeš za istu lokaciju kod preuzimanja i kod vraćanja).Samo da dodam da smo mi (ex, koji je prilično izbirljiv) i ja iznajmljivali u Budgetu par puta. Baš okej iskustvo imamo, samo nama nije bilo neophodno veliko vozilo. Edited by PointTaken
Link to comment
(ex, koji je prilično izbirljiv)
kako se lagano provukla jedna mala skrivena pohvala ludosti sebi :Di da nastavim sa offtopicarenjem, da li u bg postoji opcija za biciklove, i to isto tako uzmes na jednom, vratis na drugom mestu?
Link to comment

Hvala svima sto su odgovorili, sad naravno imam jos pitanja :lol: Za one iz diaspore sto su iznajmljivali - da li vam je bila dovoljna internacionalna vozacka dozvola? Sta su vam jos trazili od dokumenata? Da li ste uplacivali neko dodatno osiguranje (CDW)?A neki odgovori me takodje teraju da pitam sledece - da li je stvarno za vreme leta tolika jagma za rentiranje kola da bi trebalo da zovem/bukiram online 2-3 nedelje pre nego sto dodjem u Srbiju ne bi li izvisio za kola? Ili mogu to da sredim dan-dva ranije ili mozda cak i istog dana?

Link to comment
Definitivno moraš ranije da bukiraš
Moras qrac. Sta ce sa kolima na parkingu koja stoje i koja niko nije "definitvo ranije" bukirao?Tako ja radim za Bangkok. Na nekoliko dana ranije i uvek dobijem Hertz/Avis/Budget auto koji stoji neiznajmljen. Ako nema sta sam trazio, ima za istu cenu +1 klasa.Ne mogu da se setim sajta, nesto kao "fastcarhire.com" koji prodaje za 30% cene rentacar od drugih firmi kola koja inace ne bi bil aiznajmljena. Na prijemu/predaji auta imas te velike firme i njihovo osoblje, ne taj internet portal. Oni (Hertz..) i ne znaju kako si do njih dosao, za njih si kao da ti je firma platila auto po punoj ceni.Videcu sutra, ima mnogo gradova, ne secam se da li je bio Beograd.
Link to comment

Internacionalna dozvola je certifikat na vise jezika (i engleski) originalne dozvole.Ako je nacionalna dozvola (kao australijska) na engleskom, ne treba internacionalna.Ako je dvojezicna (nacionalna + engleski, kao Thai vozacka dozvola) ne treba internacionalna.U Thai su intrnacionalne dozvole ukinute, nema izdavanja, nema nacina da je dobijes, od kada je nacionalna dvojezicna.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Kolike su cene iznajmljivanja automobila u Tokiju i susednim Kanagava i Jamanaši prefekturama? Treba li internacionalna dozvola ako je boravak kraći od dve nedelje?

Link to comment

Sta god radio, ne slusaj nipon gastosa. Dve do tri nedelje su minimum vremena za rezervaciju u sezoni, ako zbog mogucnosti promene planova ne zelis da platis unapred (preko brokera npr.), nije problem, samo se raspitaj o osiguranju, depozitu i ostalim mogucim extra troskovima poput kilometraze, after/before hours preuzimanjima/vracanjima i slicno.Samo ne zovi aerodromske poslovnice, imaju dovoljno posla i pored tebe, trazi rezervacione centre da ti sve objasne...PS: US dozvola ti je dovoljna.

Edited by zorglub
Link to comment
Hvala svima sto su odgovorili, sad naravno imam jos pitanja :lol: Za one iz diaspore sto su iznajmljivali - da li vam je bila dovoljna internacionalna vozacka dozvola? Sta su vam jos trazili od dokumenata? Da li ste uplacivali neko dodatno osiguranje (CDW)?A neki odgovori me takodje teraju da pitam sledece - da li je stvarno za vreme leta tolika jagma za rentiranje kola da bi trebalo da zovem/bukiram online 2-3 nedelje pre nego sto dodjem u Srbiju ne bi li izvisio za kola? Ili mogu to da sredim dan-dva ranije ili mozda cak i istog dana?
Tri nedelje bi trebalo da bude sasvim dovoljno za bukiranje ali računaj da iz nekog misterioznog razloga imaš jako male šanse da dobiješ auto koji si odabrao iz ponude. Skoro uvek se ispostavi da model koji tebi treba nemaju na raspolaganju ali zato imaju neki drugi model u toj klasi, koji btw uopšte nije naveden u ponudi :D Ovo je u suštini nebitan detalj osim ako nisi baš žešće zagrejan za neki konkretan model.CDW bi uvek trebalo uzeti jer u Srbiji nikada ne znaš da li će neka budala da te čukne iz nepažnje ili neznanja. Štaviše trebalo bi da razmisliš i o dodatnom osiguranju od krađe. To bi sve zajedno trebalo da doda nekih 8-9 evra dnevno na cenu, što nije baš malo ali po meni ni rizik nije mali.U Srbiji bi trebalo da ti je dovoljna međunarodna vozačka dozvola. Vodi računa da su ti svetla stalno uključena i na regionalnim putevima poštuj ograničenje brzine jer su kereće zasede prilično rasprostranjena pojava. Edited by beowl
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...