Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

 

Mi smo svi komplet idioti, zato smo i napredovali ovoliko. Istinski pametan covek nikada ne bi napravio avion.

 

Na dugi rok ionako smo svi mrtvi

Link to comment
  • 1 month later...

Nije ubica, više samoubica. Juče vozim Bulevarom, u krajnjoj levoj traci baba vozi skuter uz levu ivicu trake, 40-50 na sat. Malo sam joj svirno, spustio prozor dok sam prolazio i dobacio nešto kao dal je normalna. Posle gledam u retrovizor da neće možda da skrene levo, ne, ona tako vozi.

Link to comment
  • 6 months later...

Nema topik samoubice na drumu

 

https://www.blic.rs/vesti/hronika/jedino-da-prodam-sve-sto-imam-biciklista-zbog-prekrsaja-od-pre-dve-godine-mora-da/2gyb7rx

 

Zao mi ga je jer su ovo sigurno preogromne paree za njega al realno je za batine. Mogao je neko da ga pokupi tako pijanog.

 

edit: ne razumem se u promile i stepene pijanstva al mi je 2.2 odmah zvucalo kao ozbiljna cifra

 

Spoiler

 

Tako su uvedeni stepeni pijanstva vozača koji podležu različitim sankcijama. Dozvoljena količina alkohola u krvi je 0,3 promila, kada će se on smatrati blago pijanim i ta količina će biti sankcionisana samo kod profesionalnih vozača.

Od 0,31 do 0,5 promila, vozač će se smatrati umereno pijanim. Za ovaj prekršaj predviđena je fiksna kazna od 5.000 dinara. Srednje pijanstvo, od 0,5 do 1,2 promila je treća kategorija, za koju je propisana kazna od 6.000 do 20.000 dinara. Međutim, od ovog stepena pijanstva uvodi se novi sistem kažnjavanja – kazneni poeni. Vozač koji u roku od dve godine sakupi 18 ili više kaznenih poena ostaće bez dozvole na neograničeno vreme.

Za vožnju u stanju srednjeg pijanstva dobiće šest kaznenih poena, ali ako drugi put bude uhvaćen u nepropisnom preticanju ili prebrzoj vožnji, to će mu dodati nove poene, isto kao i ponovna vožnja sa više od 0,5 promila alkohola u krvi. Ako sakupi 18 poena za dve godine, moraće da prođe strogu obuku da bi ponovo dobio dozvolu.

Teško pijanim smatraće se vozač koji ima od 1,2 do 1,6 promila alkohola u krvi. Kazna za ovu kategoriju pijanstva iznosi od 15.000 do 30.000 dinara, deset kaznenih poena i predviđa oduzimanje vozačke dozvole u trajanju od najmanje šest meseci.

Za veoma teško pijanstvo, 1,6 do 2 promila, dozvola će se oduzeti na najmanje osam meseci, uz istu novčanu kaznu i 12 kaznenih poena.

Za potpuno pijanstvo, kada vozač u krvi ima više od 2 promila alkohola, sledi 14 kaznenih poena, ali i obavezna kazna zatvora od najmanje 15 dana.” (Politika, 14.8.2009.)

 

Manje, vise zakon. Ovde je stvar zdravog razuma da se ne ide u saobracaj mortus pijan. Jos treba da zalimo i komsu koji je tako olesen seo za traktor. edit: ne kaze kolko je komsija naduvao al ako je dobio 350k sigurno nije 0.6

 

Edited by katamaran
Link to comment
Quote

Prekršaj je napravio još 2016. godine, ali na njegovu nesreću od ovog ponedeljka sudije su krenule da kažnjavaju po novim pravilima, taman kada se on pojavio na sudu. Kaže da ranije pozive nije primio, ili video.

Jel ovo moze ovako? Da se izricu kazne po novom zakonu ako je prekrsaj ucinjen po starom?

Link to comment
5 minutes ago, Miljenko said:

Meni je ovo preterana cifra. Mogao je u krajnjem slucaju, ugroziti sebe i to je to. 

 

A da je neko naleteo kolima na njega tako pijanog, da li je onda ugrozio samo sebe?

Link to comment
15 minutes ago, Miljenko said:

Zato i kazem ugrozio sebe, eventualno bi on nastradao. No dobro, vidim da se necemo razumeti, kao da nisam nista rekao.

 

Prvo, nije 100% sigurno da bi u sudaru vozila i bicikliste, samo on nastradao.

 

Drugo, i da nastrada samo on, mislis da bi vozacu bilo svejedno? Da nije [psihicki] ugrozen ako zgazi coveka [makar on bio pijana budala]?

Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

 

Prvo, nije 100% sigurno da bi u sudaru vozila i bicikliste, samo on nastradao.

 

Drugo, i da nastrada samo on, mislis da bi vozacu bilo svejedno? Da nije [psihicki] ugrozen ako zgazi coveka [makar on bio pijana budala]?

+1

 

Zaleteo se Miljenko: da tog kretena udaris, odgovarao bi, kako se u Srbiji kaze, kao za coveka.

Link to comment
2 hours ago, Miljenko said:

Zato i kazem ugrozio sebe, eventualno bi on nastradao. No dobro, vidim da se necemo razumeti, kao da nisam nista rekao.

Ili da je neko probao da ga izbegne pa napravio ceoni sudar? Apsolutno nije ugrozio samo sebe. A sve i da jeste sto bi neko nosio pijanu budalu na savesti.

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Meni je malo idiotski izjednačavati težinu kazne za biciklistu i vozača automobila.

Jesu ga priveli u stanicu na trežnjenje? oduzeli dozvolu?

Link to comment

Vrlo verovatno nije imao ličnu kartu,pretpostavljam svetlo na bicikli , fluorescentni prsluk,možda vozio po sredini puta...sve to kada se objedini Zabela

Ali mi nije jasno zašto po novom pravilniku kada je to iz 2016? Da je izrečena kazna u normalnom roku prošao bi daleko bolje ...

Ali ko zna kakva je cela priča 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...