Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Evo i pitanja od mene - imam LG klimu, i kad je uključim, posle nekih 15 min do pola sata, spoljna jedinica počne tako glasno da zuji, bruji, da je nepodnošljivo stanaru čiji je prozor odmah ispod toga. Meni ne smeta, a njemu leti, kad otvori prozor da, što je razumljivo. Inače, klima funkcioniše besprekorno.Zašto zuji, pre nije?
Koliko je stara? Tu ima samo jedan pokretan deo - motor. Da nisu otišli ležajevi, četkice, tako nešto.
Link to comment
Evo i pitanja od mene - imam LG klimu, i kad je uključim, posle nekih 15 min do pola sata, spoljna jedinica počne tako glasno da zuji, bruji, da je nepodnošljivo stanaru čiji je prozor odmah ispod toga. Meni ne smeta, a njemu leti, kad otvori prozor da, što je razumljivo. Inače, klima funkcioniše besprekorno.Zašto zuji, pre nije?
Pa nema sta , negde "cese".Realno moras zvati majstora, sto zbog komsije da ne odlepi i ne sjebe ti spoljnu jedinicu, sto zbog sebe jer moze vremenom da bude sve gore.Jedino ako imas srece da je samo nesto uletelo u resetku pa smeta, jer ne pali se spoljna odma, to mozda i mozes sam ostalo je rizicno da radis , ne sto je prekomplikovano nego zbog prilaza...
Link to comment
Pa nema sta , negde "cese".Realno moras zvati majstora, sto zbog komsije da ne odlepi i ne sjebe ti spoljnu jedinicu, sto zbog sebe jer moze vremenom da bude sve gore.Jedino ako imas srece da je samo nesto uletelo u resetku pa smeta, jer ne pali se spoljna odma, to mozda i mozes sam ostalo je rizicno da radis , ne sto je prekomplikovano nego zbog prilaza...
Ma meni prilaz nije komplikovan - u kući sam, nije visoko, dosežem s merdevinama. A i nije ni neki komšija - sestrić ne može da spava uči.Imam je desetak godina. Dakle, dugoročno mož da strada? Onda ću se popeti, čim prođe vrelina.
Link to comment
Koliko je stara? Tu ima samo jedan pokretan deo - motor. Da nisu otišli ležajevi, četkice, tako nešto.
ima dva motora, u kompresoru i ventilator. pokušaj da je (spoljnu jedinicu) lupkaš i pritiskaš sa svih strana i od gore, brujanje može da potiče od razdrndanog mehaničkog spoja dva lima.
Link to comment
  • 1 month later...
Nula u funkciji uzemljenja, faza na jednom brojilu, nula na drugom.... Majko mila, tu nešto debelo nije kako treba, ne bi se ja tako zajebavao sa strujom.Ne postoji smislen razlog da se jedna žica od hidrofora razvuče na jedno, a druga na drugo brojilo. Takođe, "nulovanje" nije preporučljivo jer u slučaju udara groma ima da pregore svi aparati. Nađi nekoga da to preveže kako treba i napravi uzemljenje, ne bi trebalo da je puno posla, a vredi.
sad tek videh ovo mušicino. sačuvaj bože. instalacija u objektu se "nuluje" isključivo na tabli sa osiguračima pravljenjem mosta između sabirnice sa nultim provodnicimaa i one na kojoj su vodovi za uzemljenje. nikako drukčije. i to samo u slučaju kada su u trafostanici premoštene te sabirnice.u suprotnom vodovi za uzemljenje se povezuju sa uzemljivačem izvan objekta (ne sa vodovodnom cevi) i uz montiranu FID sklopku na razvodnoj tabli.ovo kod mušice valjalo bi pošteno pretresti. valjda je urađeno u međuvremenu. Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 4 years later...
  • 3 months later...

da li neko zna kompetentnog vodoinstalatera koji može da sredi kanalizacioni saht koji se nalazi kod mene u dvorištu? popucale su cevi (pukla ona koja je bila odozgo i, budući da je stara 40 godina i teška ko tuč) polomila sve ispod sebe. šaht je uglavnom očišćen (zahvaljujući intervenciji BVK) ali mi sad treba majstor da zameni polomljene cevi i temeljno počisti ono što su dunsteri iz bvk ostavili. javite na pm. hvala!

Link to comment
  • 2 months later...

Brojim sitno do useljenja u novi stan, i sad je došlo vreme da se bira sudopera i slavina. I tu je naišao prvi "problem".

 

Investitor je ostavio 2 dovoda samo hladne vode do kuhinje, jedan za mašinu za sudove, a drugi za sudoperu, tj. slavinu. E sad, to praktično znači da ja ako hoću, a i svi ostali u zgradi, da imam toplu vodu u kuhinji, moram da imam onaj mali kuhinjski bojler, i slavinu sa 3 creva. Koliko vidim, vrlo je mali izbor takvih slavina, a i ove kvalitetnije marke su dosta skupe. A čuo sam i razne priče, tipa da na takvim slavinama i sistemima može voda da curi i kaplje čak iako je slavina zatvorena.

 

S obzirom da ja ovo prvi put radim, a i nisam do sada imao prilike da se susretnem sa ovakvim sistemom, pošto u stanu gde sada živim, imam 2 dovoda i da kažem "normalne" slavine sa 2 creva, treba mi neki savet vezano za ovo. Da li ugrađivati taj niskomontažni bojler, i koja bi mi bila alternativa, ako je uopšte ima?

 

A ako već moram da ga ugrađujem, dajte bar neke preporuke što za bojler, što za slavinu, i na šta tačno da obratim pažnju.

Link to comment

imam niskomontazni bojler (elit cacak, 15 god garancije na kazan), kapne samo jednom dok se bojler puni, cim ugasi lampicu nista ne curi. ide mi na kurac zbog kamenca u sudoperi.

 

kod brata je isti sistem, identicno su povezani baterija i niskomontazni bojler (takodje elit, isti model) i kod njega se to ne desava. pojma nemam, malo mi tesko da pomislim da je do toga sto sam uzio rosan bateriju od 5k, a on neku nemacku od 40k. 'samo' je u tome razlika.

 

bojleri nisu pravili probleme, kod mene dva komada trecu godinu, kod njega dva, cetvrtu.

Edited by holden kolfild
Link to comment

Ima više kamenca nego obično?

 

Generalno ja nemam ništa protiv da ubacim bojler, malo me je samo uplašilo to što su mi ljudi rekli da može da kaplje i pomalo curi voda, čak i kada je slavina zatvorena.

Link to comment

Ima više kamenca nego obično?

 

Generalno ja nemam ništa protiv da ubacim bojler, malo me je samo uplašilo to što su mi ljudi rekli da može da kaplje i pomalo curi voda, čak i kada je slavina zatvorena.

 

ima, jer mene mrzi da se vrnem u kuhinju da obrisem posto ispusti jos jednom vodu. ne kaplje mi konstantno, samo taj jedan put dok puni bojler (ja sam solo, pa trosim malo vode, napuni se za par minuta) .

 

a evo i strucnjaka, mozda bolje njega da poslusas =)

Link to comment

A zna li neko da li mogu da istaliram niskomontažni bojler visokog pritiska? I onda da imam obične slavine sa 2 creva?

 

Koliko vidim ima i takvih malih bojlera od 5-10 litara, samo ne znam da li je to moguće uraditi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...