Jump to content

Photo

We do it deeper!

• Please log in to reply
98 replies to this topic

#1 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev

I Feel Devotion!

• Members
  • 8,597 posts

Posted 12 November 2008 - 16:02:06

slobodnjaci i bocasi, rekreativci i profiji,padijevci i cmasovci,prirodnjaci i zagadjivaci, azotasi, nitroxasi i trimiksasi,ajmo pod vodu,ovo je nasa prćija!evo da ja probijem rupu u ledu i krenem u hladne dubine: slobodnjak-samotnjak u obrazovanju, sa poboljsanjem finansijske situacije pre 4god zavrsio kurs i poceo sa bocom. naravno, odvratni PADIjevac... do sada 50 zarona u log book-u i polozen Advanced Open Water pre dve god, za sledecu planiran Rescue, gde verovatno stajem sa kursevima u ovoj reinkarnaciji.overio Jadran, Jonsko, Libijsko i Crveno. meterijalizovan raj: Dahab

Edited by Vasilij Zajcev, 12 November 2008 - 21:41:05.

#2 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 13 November 2008 - 19:27:12

Za razliku od Zajceva, ja sam CMASovac, od dve zvezde (nameravam trecu ove godine). Razlika izmedju ove dve organizacije je sto u PADI idu pizde, a u CMAS prave macho muskarcine :lol: Za pocetak, da se vratim na postove kojima sam ranije smarao dobre ljude na ovom forumu. Iako ja nisam neki fotograf, imam pristojan aparat i volim da slikam pod vodom, pa evo ovde mojih postova sa fotkama. Bilo bi lepo da se i drugi koji imaju slicne uradke pridruze.

Evo uploadovao sam nesto slika koje po mom misljenju docaravaju deo lepote crvenog mora. I to onaj najlepsi deo, koji mozete videti samo roneci:Prvo, nesto od interesantnog zivog sveta:Jedan od meni interesantnijih korala, ono sitno sto se vidi su ribice koje pizde i jurcaju izmedju "grana":Posted ImageRazne ribe:Posted Image Posted ImagePosted Image Posted ImagePosted Image Posted ImagePosted Image Posted Image

Edited by Kudravi Gaucos, 13 November 2008 - 19:29:20.

#3 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 13 November 2008 - 19:27:37

Brod Yolanda koji je prevozio keramiku, potonuo je pored Shark reef-a u nacionalnom parku Ras Mohammad. Od tada se taj rif zove Yolanda reef. Posto je sam brod pao na ivicu provalije, dobar deo tovara se moze videti rasut po dnu, dok je sama olupina na dubini od 205 metara i na njoj je 2005. oboren rekord u wreck diving-u. Upoznao sam momka koji je bio dole, ja jos nisam na tom nivou, sto me nije sprecilo da se poigram sa WC soljom i izglupiram na ovom prelepom sight-u.Posted ImageJedna od tura koje ne treba zaobici je olupina Thistlegorm. Saveznicki brod koji su Nemci potopili bombom iz aviona. Na samom brodu se lepo vide kamioni, vagoni, motori, oruzje i oprema. Ovo je slika na protivavionskom mitraljezu u trenutku kada ogromno jato riba nesto natera na nas:Posted ImageMotor:Posted ImageOvo je mali deo od 20 GB slika koje sam okinuo za protekle dve godine. Iz sveg srca preporucujem da se o ovim lepotam uverite sami, na slikama sve to deluje mnogo siromasnije, bezbojnije i manje upecatljivo nego uzivo.

#4 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 13 November 2008 - 19:28:01

Evo ti slike sa snorkelinga:Najpre naucis da se zabodes malo dublje da bi otkrila i stvari koje nisu toliko ocigledne. Ako se plasis toga ne moras, i sa same povrsine se vidi mnogo prelepih stvari:Posted ImageOvo su boje korala skoro gde god da se okrenes. Svuda je razlicito, ali uvek bogato i raznovrsno:Posted ImageA ovo je super trip sa gomilom sitnih ribica, kakve takodje nije tesko naci. Fotografija ne moze skroz docarati ugodjaj gomile sitnih riba kad te opkole, osetis se kao da se kupas u ribicama. U Hurgadi bi trebalo da ima dosta ovakvih mesta, jer tuda proticu jake struje, bogate hranom. Sve moje slike su slikane u Sharmu koji je nesto bogatiji koralima, ali siromasniji ovom vecom ribom:Posted Image

#5 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 13 November 2008 - 19:28:34

Ribe koje ces sigurno videti na par decimetara udaljenosti od sebe:Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted ImageUzmi u obzir da ja nisam neki fotograf i da je nemoguce uhvatiti siroku sliku neverovatnih boja i najrazlicitijeg zivota koja ti puca sa svih strana. Znaci, i dobar majstor fotografije ne moze docarati koliko je cak i taj snorkeling jaka stvar na Crvenom moru, a kamoli ja koji sam te godine prvi put imao dobar podvodni aparat u rukama.Drugim recima - nemoj propustiti.

#6 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 13 November 2008 - 19:28:46

Zaboravih i ove:Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#7 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 13 November 2008 - 19:34:36

Eto, to vam je malo fotografija, cisto da se opustite na ovom topicu (ptfu), pa da se ukljucite u pricu o nejlepsoj aktivnosti na svetu, jer ako se ja i Zajcev budemo dovikivali, onda smo ga dzabe i otvarali. Imajte na umu kakve je sve zrtve i seksualna ponizenja Zajcev doziveo od moderacije dok je iskamcivao ptf, pa mu ucinite. ;)

#8 Ros

Ros

Fantasy गुरु

• Members
  • 6,650 posts

Posted 13 November 2008 - 22:25:31

Eto, to vam je malo fotografija, cisto da se opustite na ovom topicu (ptfu), pa da se ukljucite u pricu o nejlepsoj aktivnosti na svetu, jer ako se ja i Zajcev budemo dovikivali, onda smo ga dzabe i otvarali. Imajte na umu kakve je sve zrtve i seksualna ponizenja Zajcev doziveo od moderacije dok je iskamcivao ptf, pa mu ucinite. ;)

a sto ne napravis online album na picassi, pa nam ostavis link da uzivamo, a i tebi ce biti lakse?

#9 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 13 November 2008 - 22:32:34

a sto ne napravis online album na picassi, pa nam ostavis link da uzivamo, a i tebi ce biti lakse?

Ma ko ce sad to da iskopava sve... Da ne pricam da bih morao traziti dozvolu od deset ljudi s kojima sam bio i koji su mozda na slikama, a posebno je problem i ogroman broj fotki koje bih morao da selektujem... Ovako sam u toku godine spamovao tri - cetiri puta i dosta. I ovo mi se cini previse, jer opet ponavljam, nisam bas neki fotograf, niti se razumem u fotografiju kao takvu, niti mi se ulazi u photoshop dublje od pocetnicke faze.Ja se sa svakog letovanja vratim sa 5 - 10 gigabajta, pa pravim nekakav best off, koji je opet velicine DVDja. Ko ce to aploudovati...Ako vam se ovo cini previse za jedno mesto, mogu baciti u spoilere.

#10 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev

I Feel Devotion!

• Members
  • 8,597 posts

Posted 13 November 2008 - 23:15:26

Imajte na umu kakve je sve zrtve i seksualna ponizenja Zajcev doziveo od moderacije dok je iskamcivao ptf, pa mu ucinite. ;)

ma ko ih jebe, ionako mi sutra skidaju konce. sve je vec zaraslo, nista se ne vidi..koji ti je ovo aparat? dobro za plice ali ovaj motor na Tistelgormu je na 30m i unutra je...imas spoljni blic? inace, da potvrdim: jedna od top10 olupina za amatersko ronjenje na svetu...brod je bio pun namirnica za Montgomerija, a pogodjen je obelezavajucom bombom sa nemackog izvidjackog aviona, sto je bila luda sreca tada. pao je na 30m+, na kobilicu direktno, bez nekog veceg razaranja i savrsen je za razgledanje...mislim da treba da ga zatvaraju uskoro, potpuno je korodirao unutra od ronjenja i postoji opasnost zarusavanja pod tezinom opreme.

#11 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 13 November 2008 - 23:29:58

koji ti je ovo aparat? dobro za plice ali ovaj motor na Tistelgormu je na 30m i unutra je...imas spoljni blic?

Posted ImageOvo ide do 45 metara provereno, a nisam imao muda na 60 da ga nosim, mada sam razmisljao o tome. Spoljni blic je u stvari najbitnija stvar za podvodnu fotografiju, jer bacas svetlo sa strane i time izbegavas da se mrvice u vodi pokazuju kao fleke.

inace, da potvrdim: jedna od top10 olupina za amatersko ronjenje na svetu...brod je bio pun namirnica za Montgomerija, a pogodjen je obelezavajucom bombom sa nemackog izvidjackog aviona, sto je bila luda sreca tada. pao je na 30m+, na kobilicu direktno, bez nekog veceg razaranja i savrsen je za razgledanje...mislim da treba da ga zatvaraju uskoro, potpuno je korodirao unutra od ronjenja i postoji opasnost zarusavanja pod tezinom opreme.

Ja sam bio dva dana pre zatvaranja, valjda su ga vec i otvorili.Jos par trivija vezanih za njega:Kroz Sredozemlje se nije moglo, jer su Nemci drzali neke kljucne tacke. Skotski ponos krene oko Afrike i obidje je celu, dosavsi do Sinaja - prakticno kraj puta. Jedne noci, kad je posada bila na kopnu, Nemci iz aviona ludom srecom uspevaju da ga potope. Jebiga, kad si baksuz, baksuz si...Olupinu je otkrio Zak Kusto (znalo se gde je, ali je njegova posada prva ronila na njemu). Sada vazi za jednu od velikih atrakcija Crvenog mora, suludo je koliko ljudi dnevno dodje na ovaj brod, jedva da ima mesta za vezivanje brodica (vezuju se za njega, sto ga delimicno sjebava i pricalo se da ce se staviti nekakvo sidro i zabraniti kacenje nakon renoviranja). Ako pronadjem jos poneku lepu sliku sa Thistelgorma turicu ovde.

#12 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev

I Feel Devotion!

• Members
  • 8,597 posts

Posted 13 November 2008 - 23:44:28

ko o cemu, cmasovac o Kustou :D mislim da je to Tistelgormu bila poslednja noc pred luku, a svaba je hteo samo da ga "obelezi" fosfornom bombom (ispostavilo se da Romel nije imao raspolozive lovce u reonu koji bi ga kasnije i potopili), i ladno je ubacio bombu u skladiste sa minicijom za krmeni top. od siline eksplozije sa broda su odletele dve lokomotive(!) koje se i danas mogu videti na dnu, 20tak metara od olupine...videh da je dobro svetlo na fotkama. sta ti je ovo, koji tip? jbg, znam i ja sta valja. nego nemam vremena™ da to i kupim. ...srecom imam druga za pozajmljivanje :wicked: (a tada cemo da overimo i 60m :wicked: :wicked: )

#13 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 14 November 2008 - 00:05:08

videh da je dobro svetlo na fotkama. sta ti je ovo, koji tip? jbg, znam i ja sta valja. nego nemam vremena™ da to i kupim.

Pa nisam ni ja bas covek sa previse vremena, ali mi je ovo bila specijalna prilika da covek donese iz Amerike ceo kofer, pa sam nasao vreme. aparat od 5.1 Mp, kuciste, reflektor, dodatni sirokougaoni objektiv, baterija i fensi koferce sa sundjerom - sve za 600 evra. Kad sam gledao u Becu, sam aparat i reflektor je kostao 900.Btw, u trenutku kupovine aparata, od ostale opreme sam imao samo odelo i masku, peraja, disaljku. I sad nisam mnogo jaci™ s opremom, a sve to je zato sto je previse vremena™ otislo na aparat, al` mi nije zao. Ti si kao prevejani fenser i PADIjevac, verovatno ljosnuo duple pare za neki kompjuter poput Sunta D9 ili tako neke perverzije :)Inace je firma Sealife, ali sam po drugom aparatu provalio da to ustvari pravi Cannon (sve iste funkcije), samo se ovi potpisuju. Aparat inace sam po sebi nije neki kvalitet, ali imao sam prilike videti jos dva aparata i sticem utisak da sve firme jednostavno ne ubacuju nekakve odlicne uredjaje u kucista, nego se akcenat daje na svetlo (i kvalitet samog kucista). Laicka pretpostavka je da pod vodom nema preterane razlike.

#14 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos

Famous Serbian Guy

• Members
  • 4,156 posts

Posted 14 November 2008 - 00:06:21

...srecom imam druga za pozajmljivanje :wicked: (a tada cemo da overimo i 60m :wicked: :wicked: )

Iskreno se nadam ;)

#15 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev

I Feel Devotion!

• Members
  • 8,597 posts

Posted 14 November 2008 - 00:13:19

Btw, u trenutku kupovine aparata, od ostale opreme sam imao samo odelo i masku, peraja, disaljku. I sad nisam mnogo jaci™ s opremom, a sve to je zato sto je previse vremena™ otislo na aparat, al` mi nije zao. Ti si kao prevejani fenser i PADIjevac, verovatno ljosnuo duple pare za neki kompjuter poput Sunta D9 ili tako neke perverzije :)

ja da imam za D9, ja bi se ozenio! ona sisa Dig ga ima stvarno. i neda. zato sto je poklon. a on sisa <_< mada imas krpe + regulator kod mene ako zatrebaju...