Jump to content

Photo

Aerodromi i letenje

• Please log in to reply
3552 replies to this topic

#1 Аврам Гојић

Аврам Гојић
  • Members
  • 56,966 posts

Posted 30 August 2008 - 15:19:07

Čuh da na rimskom aerodromu postoji pušački laundž koji drži British American Tobacco. Istina li je to ili ne? Hajde, svetski putnici...modedit: preimenovan topik

Edited by L'arko, 25 October 2008 - 21:25:31.

#2 Eidyia

Eidyia
  • Members
  • 1,501 posts

Posted 31 August 2008 - 02:56:04

Vasudeva, ne znam info iz prve ruke, ali sam izguglala jedan text na talijanskom koji kaže da je točno ovo što si ti napisao. Kako se navodi u textu, pušačima se na taj način izašlo u susret u ožujku/martu 2006, a u komentarima na vijest čitatelji oduševljeno hajluju i ismijavaju antipušačku histeriju. :D Sad, nisam copy pejstala text jer je na talijanskom, ali ako je nužda, mogu ga ovde prevest, nije greda.Nadam se da sam pomogla.

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 41,050 posts

Posted 31 August 2008 - 03:02:34

Ja nisam primetio pusacki laundz tamo, doduse morao sam da pazim na Italijancice.

#4 Eidyia

Eidyia
  • Members
  • 1,501 posts

Posted 31 August 2008 - 03:08:05

Ne znam, evo sad gledam još neke članke vezane uz to, svi kažu isto. Uzgred, to je prvi (ne znam je li još i jedini) smoking lounge na ITA aerodromima.Napominjem, ja samo prenosim.

Edited by Eidyia, 31 August 2008 - 03:08:27.

#5 aram

aram
  • Members
  • 25,832 posts

Posted 31 August 2008 - 08:30:34

sve je to super, ali ja bejah tamo pre mesec dana, ulaz samo za one sa kartom biznis klase ...

#6 Аврам Гојић

Аврам Гојић
  • Members
  • 56,966 posts

Posted 31 August 2008 - 11:08:56

e do kurca.

Edited by vasudeva418, 31 August 2008 - 11:09:29.

#7 Tresko

Tresko

Hole in 1!

• Members
  • 10,105 posts

Posted 01 September 2008 - 16:06:27

sve je to super, ali ja bejah tamo pre mesec dana, ulaz samo za one sa kartom biznis klase ...

Upravo. Pušački lounge postoji u klubu Freccia alata, tj. samo za first class passengers.

#8 Аврам Гојић

Аврам Гојић
  • Members
  • 56,966 posts

Posted 01 September 2008 - 16:08:09

u kurac.

#9 Musharaf

Musharaf

oficir i đentlmen

• Sleepers
  • 11,512 posts

Posted 25 October 2008 - 21:27:37

jedan od zanimljivijih sajtova za one koji lete interkontinentalno, pokazuje flight path preko krivulje globusa i pravu razdaljinu (a ne utisak koji imate zbog projekcije globusa na mape).moram da priznam da me je iznenadilo da je razdaljina iz evrope do tokija, juzne afrike, sao paola i meksiko sitija otprilike ista...http://gc.kls2.com/

Edited by L'arko, 26 October 2008 - 12:10:43.

#10 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev

I Feel Devotion!

• Members
  • 8,597 posts

Posted 26 October 2008 - 12:52:20

tu imaju i efekti vazdusnih struja, pa "isti" put razlicito traje u odlasku i povratku...oseca se pre svega na tim interkontinentalnim letovime. (za pametnjakovice:)i ne, ne mislim na vremensku razliku :P

#11 jms_uk

jms_uk

Gaston Lagaffe

• Members
  • 14,067 posts

Posted 26 October 2008 - 13:20:14

tu imaju i efekti vazdusnih struja, pa "isti" put razlicito traje u odlasku i povratku...oseca se pre svega na tim interkontinentalnim letovime. (za pametnjakovice:)i ne, ne mislim na vremensku razliku :P

naravno, pogotovo trans atlantic letovi gde se uvek brze vraca u Evropu nego iz nje odlazi.primeti se i kad pokazuju ground speed vecu od one za koju je avion dizajniran :)

#12 dare...

dare...

The Fool`s Journey...

• Members
  • 3,570 posts

Posted 26 October 2008 - 21:34:02

Kada sam radio u Irskoj recimo let ATR-om od Londona do Galway-ja traje 2,5 sata, a od Galway-ja do Londona 1,5 sata, jerbo u jednom pravcu letimo sa ceonim vetrom, a u drugom sa guznim vetrom... Razlika je ravno sat vremena leta...Vremensko trajanje leta naravno zavisi i od toga koliko pilot gura rucice gasa... :rolleyes: A on isto ukomponuje tako da se uklopi u kontroli leta najavljeni slot, da ce tacno u odredjeno vreme proci tim i tim vazdusnim putem, od tog do tog waypointa na toj i toj visini i sleteti u najavljeno vreme... I tu onda iscinculira, vreme, brzinu, snagu motora i kolicinu goriva...

#13 jms_uk

jms_uk

Gaston Lagaffe

• Members
  • 14,067 posts

Posted 26 October 2008 - 22:56:49

Kada sam radio u Irskoj recimo let ATR-om od Londona do Galway-ja traje 2,5 sata, a od Galway-ja do Londona 1,5 sata

zapadni vetrovi su cudo :Dedit: ali kako 2.5 sata, kad im je block time 1:45 na ATR [npr. Aer Arann Express]

Edited by jms_uk, 27 October 2008 - 03:09:15.

#14 Musharaf

Musharaf

oficir i đentlmen

• Sleepers
  • 11,512 posts

Posted 27 October 2008 - 00:23:12

Kada sam radio u Irskoj recimo let ATR-om od Londona do Galway-ja traje 2,5 sata, a od Galway-ja do Londona 1,5 sata, jerbo u jednom pravcu letimo sa ceonim vetrom, a u drugom sa guznim vetrom... Razlika je ravno sat vremena leta...Vremensko trajanje leta naravno zavisi i od toga koliko pilot gura rucice gasa... :rolleyes: A on isto ukomponuje tako da se uklopi u kontroli leta najavljeni slot, da ce tacno u odredjeno vreme proci tim i tim vazdusnim putem, od tog do tog waypointa na toj i toj visini i sleteti u najavljeno vreme... I tu onda iscinculira, vreme, brzinu, snagu motora i kolicinu goriva...

da, smanje cirkulaciju vazduha u kabini da ustede na gorivu, pa posle bauljas osamucen.jel se to meni cini ili kod turbulencija majstor po pravilu dodaje gas?btw totalna tragedija je da ako se plasiramo na sp u juznoj africi ima da se leti sto somuna do kejptauna.

#15 jms_uk

jms_uk

Gaston Lagaffe

• Members
  • 14,067 posts

Posted 27 October 2008 - 03:07:16

btw totalna tragedija je da ako se plasiramo na sp u juznoj africi ima da se leti sto somuna do kejptauna.

leteli su neki i preko Bugarske do RSA :) i to za samo <$500 povratna karta a neki i preko Bugarske, Egipta i Kenije :lol:samo nek se oni plasiraju i nece biti problema - LON-CPT, FRA-CPT itd.