Jump to content

Photo

Olimpijske igre - Peking 2008

• Please log in to reply
353 replies to this topic

#1 teacher

teacher

unbought and unbossed

• Members
  • 27,998 posts

Posted 17 July 2008 - 11:20:49

Olimpijske igre se održavaju od 8. do 24. avgusta na stadionima, u dvoranama i na ulicama širom Kine, najvećim delom u Pekingu. Za potrebe Olimpijade je izgrađen kompleks sportskih centara Olympic Green. Tu je smeštena većina objekata na kojima se odvijaju takmičenja, uključujući i Nacionalni stadion (popularno Ptičje gnezdo). OI će se otvoriti tradicionalnom gej svečanošću nazvanom Otvaranje OI. Nađoh i spisak sportista koji će sa ponosom nositi zastavu svoje zemlje na otvaranju. Intimno se radujem i nadam duetu Korać - Stojanović, koji bi, po mom necenjenom mišljenju trebali da komentarišu ceremoniju otvaranja Igara.Zvaničan amblem se zove Dancing Beijing.Posted ImageMaskote se zbirnim imenom zovu Fuwa. Ima ih 5: Bibei Jīngjing Huānhuan Yngying NīniPosted ImageSpisak zemalja će biti rekordan, 205 država, tj 205 Nacionalnih olimpijskih komiteta, među kojima i naš Srpski olimpijski komitet (SOC). Tačan broj sportista nije utvrđen, jer su kvalifikacije još u toku. Procenjuje se da će USA nastupiti sa oko 600 sportista, Srbija sa 96 (11 sportova), Hrvatska sa 64 (11 sportova, bez košarkaša koji još igraju kvalifikacije)...Toliko za sada. Na ovom topiku, možete komentarisati i ceremoniju otvaranja, kao i tv prenose i gafove komentatora.

#2 borris_

borris_
  • Members
  • 13,596 posts

Posted 17 July 2008 - 11:43:02

Svaka cast za ovaj PDF.jedan mala sugestija: mogao bi otvoriti 1 topic gdje bi se brojale medalje po zemljama. Ne znam da li je ovaj PDF zatvorenog tipa to jest da li svi forumasi mogu otvarati topice ili ce ostati ovako kako je sada.

#3 Ros

Ros

Fantasy गुरु

• Members
  • 6,650 posts

Posted 17 July 2008 - 11:47:18

Svaka cast za ovaj PDF.jedan mala sugestija: mogao bi otvoriti 1 topic gdje bi se brojale medalje po zemljama. Ne znam da li je ovaj PDF zatvorenog tipa to jest da li svi forumasi mogu otvarati topice ili ce ostati ovako kako je sada.

nije losa ideja.sto se tice otvaranja topica, mozda ne bi bilo lose dogovoriti se do pocetka igara o jos mozda ponekom topicu, i onda zavrsiti sa topicima. pored topica sa spiskom osvojenih medalja, ja bih dodao i topic "Komentatorski biseri", gde bi se samo ti biseri belezili bez neke diskusije jer ce za diskusiji biti mesta na pbp topicu.

#4 teacher

teacher

unbought and unbossed

• Members
  • 27,998 posts

Posted 17 July 2008 - 11:48:17

trebalo bi da svi članovi mogu otvarati topike. Ovo za medalje možemo otvoriti kad počnu takmičenja...

#5 pacey defender

pacey defender

pod naletima kopita zla

• Members
  • 22,254 posts

Posted 17 July 2008 - 11:52:43

:Hail: za trud i organizaciju ptf. samo jedno pitanje. koji se tv prenosi ovde komentarišu? valjda se prenosi košarkaških utakmica prenose na adekvatnom topiću?ovo bi možda mogao biti zbirni topik za otvaranje, broj medalja po državama i zatvaranje. Komentatorski biseri bi mogli dobiti unapred 1 topik, čisto kao 1 steemoolans™ za Kuma™ i kolege mu.Da, biće interesantno posmatrati i društvene implikacije ovog događaja, obzirom da se održava u 1 popilično dalekoj državi sa specifičnim sistemom. No, možda o tome na politici, ili društvu.

#6 Dorando Pietri

Dorando Pietri
  • Members
  • 883 posts

Posted 17 July 2008 - 12:22:32

Taman na vreme otvoren PDF :thumbsup: Kad smo kod komentatora, da li neko zna u kom sastavu RTS-ova vinjak brigada odlazi u Peking...ili ako ne odlazi niko, ko ce nas zabavljati u sitne sate iz studija u Kosutnjaku?Licno, ocekujem nesto uspesnije igre za Srbiju u odnosu na prethodne. 5 medalja bi u ovom trenutku za nas bio sasvim pristojan zbir.

#7 Ros

Ros

Fantasy गुरु

• Members
  • 6,650 posts

Posted 17 July 2008 - 14:00:21

teacheru, a da podignes ovaj pdf iznd fudbala, tj. kao prvi pdf na sportu?

#8 Sludge Factory

Sludge Factory

Deputy U.S. Marshal

• Members
  • 12,509 posts

Posted 17 July 2008 - 14:02:27

Svaka cast Teacheru na PDF-u! :thumbsup: Zelim tebi (kao i svima nama) neizmerno uzivanje uz OI, a narocito uz atletiku i sve to uz strucni™ komentar poslenika RTS-a (sa lica mesta, a moze i iz Kosutnjaka, sa 13"), a narocito 1 Kuma™!:)

#9 teacher

teacher

unbought and unbossed

• Members
  • 27,998 posts

Posted 17 July 2008 - 15:05:33

teacheru, a da podignes ovaj pdf iznd fudbala, tj. kao prvi pdf na sportu?

Da, dobra ideja.

#10 MrX

MrX
  • Members
  • 1,479 posts

Posted 17 July 2008 - 15:09:42

Da i ja pozelim srecu novom PDF. Posto ne postoji prognozerski topic mogao bih ovde da se okusam. Predvidjam Srbiji tri medalje. Prva vaterpolo, druga tenis, a treca tenis, streljastvo ili zenska odbojka. U prvih 8 bi trebalo da udju odbojkasi, veslacki dvojac, jos neko u tenisu i Cavic, dok bi za Oliveru ulaz u 8 bio ogroman uspeh, sto ce reci uz tri medalje jos 5-7 ulazaka u 8 najboljih.

#11 Team_Penske

Team_Penske
  • Members
  • 991 posts

Posted 17 July 2008 - 15:12:16

Veslacki dvojac Stojic/Jagar moze jedino da udje u 6 jel se toliko trka u finalu, Iva Obradovic takodje mislim da nije daleko od finala u skifu

#12 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 8,463 posts

Posted 17 July 2008 - 15:29:16

Jel mozemo da dobijemo jos kojeg olimpijca, ili ostajemo na ovih 90?

#13 Serpico_86

Serpico_86
  • Members
  • 141 posts

Posted 17 July 2008 - 15:35:23

Mislim da je to to, sem eventualno u atletici i plivanju ako neko ne izbori normu u medjuvremenu,ali iskreno ko je iole mogao, u ova dva sporta vec je ostvario B normu

#14 shimpr

shimpr
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 17 July 2008 - 18:32:55

nasi mogu da uzmu brdo medalja...naravno ako ne budu nosili majice kosovo/vojvodina/sandzak(raska) je srbija...cavic, sekaric, teniseri, odbojkasi, odbojkasice, vaterpolisti...ne znam kakva je situacija u atletici, veslanju i rvanju ali vidim da se i tu pominju medalje

#15 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 8,463 posts

Posted 17 July 2008 - 19:37:22

Malopre pomenuse da je neki Goran Nava, 91.U pitanju je atletika/1500m