Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Mislim da ga treba videti.

da, treba. no, pošto je za većinu gledanje filma razbibriga, uživancija....... ne mogu nikome pa ni sopstvenoj gospođi da preporučim film o muci kroz koju prolaze dvoje starih, usamljenih i bolesnih ljudi. film je za onaj tip filmofila kakav sam ja.

 

cab u darwinu?

Link to comment

u nevadi su to mutanti ljudozderi, u teksasu simpaticna familija sa motornim testerama, u lujzijani do zuba naoruzani kejdzuni, u dzordziji manijakalni hilbili inbrideri.

u engleskom izletistu vrlo slicna ekipa, nadrkani skolarci na raspustu, naoruzani perorezima i skalpelima. i arsenalom megazajebanih psovki.

 

obozavam wrong turn koncept, urbano protiv ruralnog, eksit vs guca, krudvojkasi protiv krezubih, i svasta sam spreman filmovima tog tipa da oprostim, ali eden lake je zbilja tesko djubre.

Link to comment

Ceo film sam se pitao, mora li ovoliko šaljenja™? Fokus grupe FTW.

 

Fore su sjajne i smesne ali Guardians 2 nisu film vec vise je to neki skec show ili Youtube klip od 3 sata best off Guardians iz nekog paralelnog univerzuma u kom je to serija od 20 sezona. Ukratko price i povezanosti ni za lek, a svaka scena traje 3-5 minuta nakon cega ide rez i odmah u novo saljenje.

Link to comment

Ustav Republike Hrvatske. Prvi utisak je dobar, ali mi se čini da scenario više priliči pozorišnoj sceni nego filmu.  Komšijski par nisu baš neke glumačke veličine, više su za neki skeč nego za ceo film.

Link to comment

Ustav Republike Hrvatske. Prvi utisak je dobar, ali mi se čini da scenario više priliči pozorišnoj sceni nego filmu.  Komšijski par nisu baš neke glumačke veličine, više su za neki skeč nego za ceo film.

 

Dobar je film i veoma važan a svakako bolji od Dragojevićevog smeća. To što liči na pozorište mu je i ogroman plus, jer je problem postavio kao minijaturu i nije previše širio problem a samim tim nije na banalan način predstavio stvari.

Komšijski par je za mene iznenađenje, dosta su dobri i uverljivi, za razliku od Glogovca, koji mi je bio plastičan™ i ne znam čemu toliko uzdizanje...

Link to comment

Ja pre neki dan zaredom odgledao dva dobra filma. Na stranu gubitak koncentracije i nesposobnost da spavam, ali, ovi su dobri, do mere da ću, možda, početi da preispitujem  svoje mišljenje o filmovima. Mis'im, aman, dva komada!

 

Prvi je  Girl with the dragon tattoo. Fin tempo, bez mnogo oslanjanja na tenziju. Dobra priča, bez obzira na očekivani rasplet, jer je priča dobro ispričana. Jbg, zaljubio sam se u tetoviranu devojku pa mi se sam kraj nije baš svideo ali je prihvatljiv. Šta ću kad sam romantična dušica

 

Drugi je Hannah and her sisters. Nemojte se čuditi što to remek delo nisam do sad gledao. No, ja nisam ljubitelj filmova i ne poznajem njihov jezik.

Ali, film je uspeo da napravi dešavanje, priču, radnju, emociju... praktično ni iz čega a to je uvek dobar znak

 

 

zahvaljujuci tebi odgledah hanu posle desetak godina i bas mi je legao ali, kao i kod mnogih vudijevih fimova, ne mogu se oteti utisku da bi bili bolji da u njih nije gurao miu farou. sto se mene tice ona je holivudska eva ras. ameba koja je napravila ime i karijeru zahvaljujuci privatnim porodicnim vezama, operisana od glume a kao bije je glas da je neka intelektualka, sta li. preteca hipstera. seta okolo u krpama i zepama, zbunjena, neshvacena, napacena... ukratko - tunjava da tunjavija ne moze biti. zeljno ocekujem da je vidim u ulozi baba-sere u nekom john waters trash filmu da konacno stavim tacku i na to. 

 

prastajte za rant al morao sam. 

Edited by adam
Link to comment

Dobar je film i veoma važan a svakako bolji od Dragojevićevog smeća. To što liči na pozorište mu je i ogroman plus, jer je problem postavio kao minijaturu i nije previše širio problem a samim tim nije na banalan način predstavio stvari.

Komšijski par je za mene iznenađenje, dosta su dobri i uverljivi, za razliku od Glogovca, koji mi je bio plastičan™ i ne znam čemu toliko uzdizanje...

Film ne treba da  liči na pozorišnu predstavu. Vidim da će Kerempuh igrati Ustav RH u Ateljeu volela bih da pogledam i da potvrdim pretpostavku da bi pozorišna predstava ostavila još jači utisak. Upravo komšije igraju kao da ih je režirao Dragojević, nategnuto i na ivici gega. Za razliku od Glogovca koji je maestro. Možda je neprikladno porediti glumce koji su bili tim, ali meni se čini da nisu sinhronizovali stilove. Suština je da mi Glogovac glumi tako da bih mogla da zamislim odmah 100 ljudi koji žive njegovim životom, a ovo dvoje postoje samo u serijama.

Edited by halloween
Link to comment

zahvaljujuci tebi odgledah hanu posle desetak godina i bas mi je legao ali, kao i kod mnogih vudijevih fimova, ne mogu se oteti utisku da bi bili bolji da u njih nije gurao miu farou. sto se mene tice ona je holivudska eva ras. ameba koja je napravila ime i karijeru zahvaljujuci privatnim porodicnim vezama, operisana od glume a kao bije je glas da je neka intelektualka, sta li. preteca hipstera. seta okolo u krpama i zepama, zbunjena, neshvacena, napacena... ukratko - tunjava da tunjavija ne moze biti. zeljno ocekujem da je vidim u ulozi baba-sere u nekom john waters trash filmu da konacno stavim tacku i na to. 

 

prastajte za rant al morao sam. 

 

:lol:

 

iako si ipak mozda malko prestrog. recimo, ja ne bih mogla da zamislim ni jednu drugu glumicu pored nje u rosemary's baby.

Link to comment

Cak i najgorem glumcu neka uloga moze da legne. Npr. Lecic u Tri karte za Holivud, Ljubisa Samardzic u Vrucem vetru, Harison Ford u Kradljivcima izgubljenog kovcega, itd. 

Link to comment

sinoć sam, posle dugo odlaganja, gledao "Amour" sa tretinjanom i rivom. svo vreme sam imao isti utisak kao kada sam gledao "Cache" sa otejom i žilijet. da ne gledam film nego da sam tu, unutra, sa protagonistima u istom prostoru. šta da kažem? vrlo dobar film no, depresivan do bola. ne mogu da vam ga preporučim.

 

 

Mislim da ga treba videti.

 

jos uvek mi stoji nepregledan na hdrajvu. izbegavam ga, sad vec, godinama (sve cekam pravi trenutak, al nope). zvuci mi pretesko. but i'm gonna bite the bullet, soon enough. 

Link to comment

To je prednost bioskopa, kad si jednom seo unutra, onda je tesko eskivirati (posebno ako si negde u sredini reda.) :D

 

:lolol:

 

Cak i najgorem glumcu neka uloga moze da legne. Npr. Lecic u Tri karte za Holivud, Ljubisa Samardzic u Vrucem vetru, Harison Ford u Kradljivcima izgubljenog kovcega, itd. 

 

istina:) al, sta znam, ipak kolikotoliko ima mia svojih par trenutaka. 

Link to comment

:lol:

 

iako si ipak mozda malko prestrog. recimo, ja ne bih mogla da zamislim ni jednu drugu glumicu pored nje u rosemary's baby.

 

Eh, rant ne bi bio rant da se ne preteruje.

 

Secam se da je pokojni Praslin imao sjajne minijature na temu glumaca, kad se povela diskusija o losim/precenjenim glumcima (sto se periodicno desava). Nemam sad vremena da pretrazujem, ali vredelo bi iskopati te postove, urnebesni su..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...