Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

We Are What We Are (2013)

 

Vizuelno odličan film sporog ritma.

U početku drama, kasnije lagano prerasta u misteriozni triler sa horor završnicom.

Ja zadovoljan, ocena na imdb je nezasluženo mala.

Ako tražite klasičan horor sa dinamičnim jurnjavama i štrecalicama, zaobiđite ovaj film.

 

Link to comment

http://www.imdb.com/title/tt1355644/

 

covek se budi sam u svemirskom brodu koji ima jos 90 godina putovanja do odredista. na brodu ima jos 5000 putnika u hibernaciji. i sta moze da podje po zlu u scenariju? do pola je film odlican a onda se pretvara u najgori i najgluplji krsh koji sam gledao u životu. na koju foru ovo ima 7/10 na imdbu nemam pojma. uzas jedan.vecu seriju gluposti odavno nisam vidio u filmu. 

Link to comment

http://www.imdb.com/title/tt1355644/

 

covek se budi sam u svemirskom brodu koji ima jos 90 godina putovanja do odredista. na brodu ima jos 5000 putnika u hibernaciji. i sta moze da podje po zlu u scenariju? do pola je film odlican a onda se pretvara u najgori i najgluplji krsh koji sam gledao u životu. na koju foru ovo ima 7/10 na imdbu nemam pojma. uzas jedan.vecu seriju gluposti odavno nisam vidio u filmu.

Zbog Jennifer u kupacem kostimu.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Zbog Jennifer u kupacem kostimu.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

ne pomaze, scena sa vratima kao stitom od vreline nuklearnog reaktora pregrejanog do eksplozije i to na udaljenosti od 30 metara je nenadjebiva.

 

po preporuci forumasice pogledao http://www.imdb.com/title/tt1389096/

 

stand up guys (2012) sa Kristoferom volkenom i alom pacinom. odlican.

Link to comment

http://www.imdb.com/title/tt1355644/

 

covek se budi sam u svemirskom brodu koji ima jos 90 godina putovanja do odredista. na brodu ima jos 5000 putnika u hibernaciji. i sta moze da podje po zlu u scenariju? do pola je film odlican a onda se pretvara u najgori i najgluplji krsh koji sam gledao u životu. na koju foru ovo ima 7/10 na imdbu nemam pojma. uzas jedan.vecu seriju gluposti odavno nisam vidio u filmu. 

da slažem se u drugoj polovini film pokušava istražiti ljubavni aspekt priče ali fejluje

nije dovoljno dobar ni u scifiju ni u drami

baš besmislen film

 

a ocena je visoka jer praaavi ljubitelji esefa svuda daju desetke mmw

Link to comment

Flying Home (2014)

 

video sam ovaj naslov na repertoaru festivala evropskog filma i to me je privuklo da ga pogledam kada sam naleteo na njega na torentima. veće smeće nisam imao na kompu.

Morao sam posle da se operem sa odličnim Little Murders  :Hail:

sinoć sam pogledao Un Homme Ideal (2015) ne očekujući nešto posebno, još kad sam došao do saznanja o klišeiziranoj "čoveknašaorukopisobjavljujegaiknjigapostajebestseler" pripremio sam se za spavanje, međutim sasvim dobra thriller izvedba koja je držala pažnju do samog kraja. 

Link to comment

Hunt for the wilderpeople.

Fenomenalan... Ne pamtim kada sam se toliko smejao u jednom filmu, humor mi je fenomenalan sve ostalo nimalo lošije.. Lepa priča, mali odličan Sem Nil takođe.. Svaka preporuka. 

Link to comment

sinoć sam pogledao Un Homme Ideal (2015) ne očekujući nešto posebno, još kad sam došao do saznanja o klišeiziranoj "čoveknašaorukopisobjavljujegaiknjigapostajebestseler" pripremio sam se za spavanje, međutim sasvim dobra thriller izvedba koja je držala pažnju do samog kraja.

Naravno. Doduše da si pročitao moj post ovde i da si mu poverovao, ne bi se iznenadio...

 

Un homme idéal (2015)

 

Guillaume Lemans stoji iza scenarija ovog filma. Dugogodišnji saradnik Freda Cavayéa i ovde je na svom nivou tvrdog žanrovskog trilera. Tu je i uobičajena tautološka kompozicija kao i klasični, naglašeno stilizovani elementi arhetipizirani iz iskustva žanra poput vaskrsnuća, mitskih prelaza u dramatično jedinstvo mesta ili jedinstvo vremena, sredstva i mesta zločina fetišizirana do svetih stubova radnje iz koje su izbačeni svi profani delovi života. Kao i obično sa Lemansom, opet je ostvaren izuzetno zanimljiv triler i opet svaka viša ambicija ostaje sputana žanrom i nedovoljno ostvarena.

 

Yann Gozlan drugi put režira film i u svojoj karijeri i po Lemansovom scenariju. Prelepi predeli bogatog poseda na jugu Francuske i režija koja apostrofira iznad svega atmosferu mesta i muzikom i montažom čisto i uhodano gradi tok radnje i uzbudljivost po kojoj je žanr i dobio ime.

Inače, prvi film u karijeri ovog reditelja, koji je radio sa ovim scenaristom, bio je onaj nesrećni triler oko Kosova: Captifs (2010), zbog koga se svojevremeno prilično uzbudila čak i ministar pravosuđa Srbije :)

Edited by Ajant23
Link to comment

sinoć sam, posle dugo odlaganja, gledao "Amour" sa tretinjanom i rivom. svo vreme sam imao isti utisak kao kada sam gledao "Cache" sa otejom i žilijet. da ne gledam film nego da sam tu, unutra, sa protagonistima u istom prostoru. šta da kažem? vrlo dobar film no, depresivan do bola. ne mogu da vam ga preporučim.

Link to comment

http://www.imdb.com/title/tt1355644/

 

covek se budi sam u svemirskom brodu koji ima jos 90 godina putovanja do odredista. na brodu ima jos 5000 putnika u hibernaciji. i sta moze da podje po zlu u scenariju? do pola je film odlican a onda se pretvara u najgori i najgluplji krsh koji sam gledao u životu. na koju foru ovo ima 7/10 na imdbu nemam pojma. uzas jedan.vecu seriju gluposti odavno nisam vidio u filmu. 

 

ovo je interesantan osvrt na film i kako je vrlo lako od tog materijala mogla biti napravljena odlična stvar

 

Link to comment

sinoć sam, posle dugo odlaganja, gledao "Amour" sa tretinjanom i rivom. svo vreme sam imao isti utisak kao kada sam gledao "Cache" sa otejom i žilijet. da ne gledam film nego da sam tu, unutra, sa protagonistima u istom prostoru. šta da kažem? vrlo dobar film no, depresivan do bola. ne mogu da vam ga preporučim.

 

 

Mislim da ga treba videti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...