Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

51Eh12pZERL.jpg

 

el-yemeni extra cardamom dark roast, doneo je iz egipta nedavno. ne znam, ne lezi mi bas dark roast

inace, za ljubitelje instant kafe bih preporucio tchibo feine milde, cak i ja mogu da je pijem. s mlekom naravno.

4502091146_4046234767414_01.jpg.jpg

Link to comment
  • 3 months later...

My cold brew coffee � Ako nekog zanima kako da napravi ... moze da stoji nedelju dana u frizideru.

Moj odnos je oko 100-120 grama mlevene kafe /najbolje je uzeti u zrnu pa samleti ili u prodavnici samleti malo krupnije ili neku za filter malo krupnije mlevenu, ali moze i iz kesice, kupila obicnu frankovu tursku/ na 1,5 litar hladne vode. Potopiti kafu vodom u veci bokal ili teglu, serpu, bilo sta 1f642.png:)), malo promesati, poklopiti i ostaviti najmanje 24 h u frizideru. Procediti kroz cetku i dupli papirni ubrus lagano /moze i gaza ako neko ima/ i vratiti u frizider do sluzenja. Odlicna je i jaka, nema onaj kiseo ukus kao kad se kuva, bolja je od nes kafe mnogo. Led, mleko i sve ostalo je opciono 1f642.png

gfg.JPG

Link to comment

Ma, ja se razočarao u Frank kafu (tursku), najbolji deo joj je pakovanje. Kafa skroz neubedljiva, aroma tanka, fali punoće...

Espreso je solidan.

 

frankova je postala neprepoznatljiva i odvratna od pre cca  6 meseci, i ranije. i ne da je u pitanju 'roba za srbiju' :D, i ostali koji je su je redovno pili, dostavljanu od rodjaka iz rvacke su primetili nezavisno od mene da je postala grozna.  bez one lepe arome, gorka na nacin kao da je preprzena, fuj

Link to comment

Ja ne znam kad sam pio dobru kafu proizvedenu/pakovanu u Srbiji, to je sve pregorko, preprženo itd, jednostavno nije to to (govorim o ovim industrijskim vaeijantama). Znam da neki moji drugari po NBG nabavljaju Crnagoracoop (valjda u mega Rodi), takođe provalio sam da je do skora u Drink Storeovima bilo Om kafe u plavim kesicama (preporučam kao solidnu alternativu) ako već nisam u prilici da nabavim varijantu iz lokalne pržionice u Bosni.

Nisu loše ni ove varijante po ovim kofi šopovima, ali su i cijene u poređenju sa ovim donesenim iz Bosne poprilično jače. Jednom kad se nisam šlogirao kad sam shvatio da za kilo kafe u nekom Java (tako se zove?) kafeu traže 3000 dinara, za te pare ja kupim 3-4 kile preko™.

Link to comment

esi probao u kofi drimu?

 

meni to ubedljivo najbolja "domaća" kafa, cena joj je ko i ove domaće tipa grand, don. doduše sličnog je i ukusa.

pričalo se ovde o njoj

Link to comment

My cold brew coffee � Ako nekog zanima kako da napravi ... moze da stoji nedelju dana u frizideru.

Moj odnos je oko 100-120 grama mlevene kafe /najbolje je uzeti u zrnu pa samleti ili u prodavnici samleti malo krupnije ili neku za filter malo krupnije mlevenu, ali moze i iz kesice, kupila obicnu frankovu tursku/ na 1,5 litar hladne vode. Potopiti kafu vodom u veci bokal ili teglu, serpu, bilo sta 1f642.png :)), malo promesati, poklopiti i ostaviti najmanje 24 h u frizideru. Procediti kroz cetku i dupli papirni ubrus lagano /moze i gaza ako neko ima/ i vratiti u frizider do sluzenja. Odlicna je i jaka, nema onaj kiseo ukus kao kad se kuva, bolja je od nes kafe mnogo. Led, mleko i sve ostalo je opciono 1f642.png

 

ja sam pravio jednom, ali je bila jako losa u odnosu na espresso (gorka, bez arome), cak gora i od standardne turske/filteruse koju pravim od iste mlevene kafe, pa sam odustao

 

ne znam da li je do vrste kafe koju sam koristio (lavaca arabika), ili sam ja nesto tehnoloski sjebao (previse drzao, prekratko drzao, sta li)

Link to comment

ja sam pravio jednom, ali je bila jako losa u odnosu na espresso (gorka, bez arome), cak gora i od standardne turske/filteruse koju pravim od iste mlevene kafe, pa sam odustao

 

ne znam da li je do vrste kafe koju sam koristio (lavaca arabika), ili sam ja nesto tehnoloski sjebao (previse drzao, prekratko drzao, sta li)

Pa sad espresso je bolji ukus svakako ali meni je ovaj odnos vode i kafe ispao ukusniji od turske i filteruse. Verovatno jeste do kafe i vremena koliko stoji, ja sam ovaj recept nasla na YT . U svakom slucaju bolja je za hladne napitke nego nes.

 

Sent from my 8079 using Tapatalk

Link to comment

esi probao u kofi drimu?

 

meni to ubedljivo najbolja "domaća" kafa, cena joj je ko i ove domaće tipa grand, don. doduše sličnog je i ukusa.

pričalo se ovde o njoj

E, nisam, ali sam zato recimo zadovoljan bio Kofeinovim mješavinama, neki kombo njihove Medium i Arome (malo jače) mi je legao a mislim da je cijena bila oko 120 din za 100 grama. Što je ok, nema šta. Čak sam uzimao samo prženu, ne mljevenu, i to je bilo baš onako za moj groš, za jednu kafu se samelje prilično brzo, a ne može da sd poredi svježina tek samljevene.

 

Baš ću da provjerim njihove kafe, ako ništa drugo u kriznim vremenima kad mi ova default nije dostupna.

Link to comment

esi probao u kofi drimu?

 

meni to ubedljivo najbolja "domaća" kafa, cena joj je ko i ove domaće tipa grand, don. doduše sličnog je i ukusa.

pričalo se ovde o njoj

Kofi Drim ili Kofi faktori?
Link to comment

pa drim, napiso ti covek.

 

u srbiji se turski sed zovi domaci sed.

Pitao sam zato što smo pisali o ovoj drugoj kafi "na meru" nisam znao da kofi drim ima prodaju kafe...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...