Jump to content
IGNORED

Horor knjizevnost


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 4 months later...

jaojao stigla..... polovna ko nova

 

za ovo sam saznala pre nekoliko dana i odma narucila.. pa reko da podelim... ako ima jos neko ko ja

 

vnation_zpsybnn93fs.jpg

Link to comment
  • 6 months later...
  • 1 month later...
xsutsfS.jpg

 

Knjiga za one koji su spremni da kopaju po istoriji žanra te malo "spora" po savremenim shvatanjima jer je akcenat na atmosferi a "akcije" je veoma malo. Priznajem da sam se i sam 

pribojavao toga pre čitanja, no, kroz prve dve priče (od 3 u ovoj knizi) se relativno lako prolazi. U njihovom središtu je netaknuta priroda, mesto gde se dodiruju ljudski i svet

uzvišenog (druga se, naslovna, što je zanimljivo, dešava na Dunavu - Mađarska, i posebno je apostrofirana od strane Lavkrafta). Treća priča je preduga za nekih 30 (od 100) strana i 

najmanje zanimljiva (stari Egipat). Tehnički vrlo lepo odrađeno izdanje za ovdašnje prilike, sadrži i tekst o Blekvudu omiljenog nam doktora (tekst je ok), te biografiju (zanimljivu)

ovog engleskog pisca. Za kraj još jednom napomena da je ovo pisano pre jednog veka. 

Link to comment
  • 7 months later...
  • 3 months later...

Karmila%2Bnaslovna%2Bmala.jpg

 

procitah prve 2 price, odn Karmilu i Cudnovati dogadjaj u zivotu slikara Salkena, meni se svidja, radnja se lepo gradi uz brojne nagovestaje.

 

Procitao i Ukletu kucu na brdu, psiholoski horor. Poput okretaja zavrtnja

Link to comment
  • 11 months later...
  • 9 months later...

izlazi za sajam

http://cultofghoul.blogspot.com/search?updated-max=2018-10-03T12:00:00%2B02:00&max-results=5

NEKRONOMIKON+%25282%2529aa.jpg

NEKRONOMIKON+%25281%2529.jpg

NEKRONOMIKON+%25283%2529.jpg

 

neke od ilustracija

Spoiler

NEKRONOMIKON+%25286%2529.jpg

Srebrni ključ

ilustrovao Nikola Uzelac

 

NEKRONOMIKON+%25289%2529.jpg

Stanovnik tame

ilustrovao Nikola Uzelac

 

NEKRONOMIKON+%252817%2529.jpg

Snovi u veštičjoj kući

ilustrovao Ivica Stevanović

 

NEKRONOMIKON+%252816%2529.jpg

Muzika Eriha Zana

ilustrovao Ivica Stevanović

 

NEKRONOMIKON+%252820%2529.jpg

Danički užas

ilustrovao Ivica Stevanović

 

NEKRONOMIKON+%252818%2529.jpg

Senka nad Insmutom

ilustrovao Nikola Uzelac

Quote

Knjiga ima 580 strana, tvrd povez, šivena, veliki format, kvalitetan papir, dve boje, ilustrovana, sa srebrotiskom.

Puna knjižarska cena NEKRONOMIKONA biće 2.970 din.

U pretplati, direktno od Orfelina =  košta vas samo 2.400 din.

Quote

A može da izađe još manje ukoliko se pretplatite i na novog Ejkmana, koji izlazi u isto vreme (za Sajam knjiga, 20. oktobra). Naime, zbirka More, poput vina tamno – 12. knjiga u ediciji Poetika strave uskoro izlazi, i njena puna cena je 1320, a u pretplati 1000 din. Međutim, ako rešite da ove dve zbirke vrhunskog horora kupite zajedno, tj. odjednom, onda Nekronomikon i More, poput vina tamno zajedno koštaju samo 3.200 din.

NEKRONOMIKON+%252821%2529.jpg

Link to comment

Ja imam na kindlu sabrana dela i izabrana, i u papiru utri knjige valjda sabrana. Sve na engleskom. Plus CDW ono izdanje iz 90 i onu malu crvenu knjigu. I relano, nema razloga da dam 3k kinti za ovo, a tako rado bih kupio. 

 

Imam u kuci jos jedno CDW što sam kupio ženi za ng dok smo se zabavljali. Mama je bila zgrožena što joj poklanjam knjigu sa mrtvačkom glavom...

Link to comment

Razmišljam da kupim Nekronomikon (iako već preko 20 godina imam jednu stranu Lovecraftovu kompilaciju). Pozdrav za Dejana Ognjanovića ako ovo čita...

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...