Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

estoril je stvarno super. inace, u knjizi se kao detalj pojavljuje i ubistvo aljehina u hotelu. posle sam naso i teoriju senki paola maurensinga (isto izdanje geopoetike), o ovom dogadjaju. i za to preporuke.

Link to comment

Citam Zaveru budala od Dzon Kenedi Tula. Slucajno kupio po preporuci prodavca poznanika. Nikad cuo pre toga. Lik napisao samo ovaj roman sa 30 i umro. Posthumno dobio Pulicera. Zanimljiva knjiga, o jednom liku, inteligentnom, ali mnogo destruktivnom.

 

Pre toga zaokruzio Murakamaija sa 1Q84. Nisam verovao da cu posle gimnazije citati roman od 1000+ strana, ali eto :) Ubedljivo najozbiljnije njegovo delo. Procitao posle i onaj roman o trcanju i Muskarce bez zena, ali nisu ostavili utisak posle 1Q84.

Link to comment

Pa dobro, ruku na srce, ono o trčanju nema uopšte pretenziju da bude neko ozbiljno djelo, kamoli roman, on je skup eseja, čak je i ubacivao neke stare 20 godina (onaj dio o trčanju od Atine do Maratona). 1Q84 druga liga.

Link to comment

Pre par godina pročitao,sećam se da nije ostavila neki utisak,ne znam koja je bila poenta knjiga,početak solidan, pa krenuo nešto da razvlači na kraju misterija o čemu se radi

 

Ali to je jedini roman od Murakamija koji sam pročitao, pored nekih pripovetki 

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...