Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

mrzenci, javor džoko. imaju kapacitet 110 mesta. kažu da gosti prosečno ostaju izmedju 60-90min. desi im se da su full puni i da u roku od 15min dodje 50 ljudi (što solo porodice, što oni što putuju/letuju u voziću) koji se putujući satima lože da jedu kod njih. onda neki odmah popizde i okrenu se a neki sami vrebaju ove što su pri kraju, pa zaskaču stolove čim neko ustane. svi su nervozni, svi bi odmah da jedu, još čiste za ovima što su otišli a novi pitaju za svoju jagnjetinu... kuhinja ne može da izbaci toliko hrane. ne pada im na pamet i nemaju gde da se šire. kažu da su u špicu zaticali ljude u 7h ujutru kako džedže ispred kafane i čekaju da ovi otvore - da bi jeli janjetinu. cene da su vratili oko 3000 ljudi ovog leta. i kažu da se oseća besparica kod naroda. cene su jače nego pre, kg janje plus pića/salate/pindžur ~35-40 evra. vredi svakog centa. ono preko puta i dalje prazno. nikola se loži da u beograd dotera janjetinu i časti negde sve koje je vratio

Link to comment

sacu malo da izbogohulim.

meni janjetina kod dzoka nije nista specijalno. jeste to bolje od bg ponude, ali ne delim odusevljenje. na primer, kod savica, na kordunu, je to ipak bolje. mozda je i do nacina pripreme (ja preferiram razanj), ali mislim da ima nesto i u janjetu, bolje mirisi i loj je sladji.

ne znam gde se dzoko snabdeva, tj da li ima neogranicen pristup janjcima koji su jeli iskljucivo svezu travu. mozda tu ima necega, a mozda iz mene progovara dragan torbica.

prastajte.

Link to comment

pa i jeste fora u pečenju, zato mu je meso onako perverzno mekano....

 

da li imaju 12 kila ne znam, ali da su mali jaganjci jesu, pa vidi kolike su one plećkice i butovi

 

ja to savijem sam kad sam raspoložen, a uvek jesam

 

prvo se razbudim jednom žoltom, pa se osvežim makedonskom salatom, pa se obradujem sirom sa roštilja, zalijem još jednom žoltom i onda uronim prste u divotnu plećkicu

 

ne znam, jbg, volim ja svako janje, ali Javor je Javor

Link to comment

ma jasno, po velicini se vidi da je malo, ali mi bas zato nije najjasnije kako mu funkcionise supply chain.  

 

ne znam, jbg, i ja volim svako janje ali mi je savic na kordunu bolji od javora (kao sto rekoh bolje mirise i loj je "sladji"), o tamarisu da na pricamo. :D

 

bice da iz mene progovara ovaj covek. :)  :torbica:

Link to comment

nema tu ustvari nikakve nauke, fora je u tome sto oni tamo imaju skoro neogranicen pristup janjcima koji su iskljucivo pasli travu, bez ikakve prihrane. i nemaju neki ogroman promet, pa janje ide direkt na razanj, ne moze biti svezije. i da, peku na drva.

 

meni je ultimativni test za janjetinu kvalitet mesa nakon jednog ili dva dana u fizideru. kad uzmes kod stefana, na primer, to je bukvalno nejestivo kada se ohladi a kamoli sutradan. za savicevu imam dilemu da li je bolja vruca ili sutradan (ok, preterujem, bolja je vruca, ali razumes sta sam hteo reci). 

 

sa janjetinom iz javora nisam imao priliku da uradim taj test. :)

Link to comment

Kod mene bilo kakva jagnjetina nikad nije doživela sutradan

 

:(

 

jako tuzan post. :(

 

neprocenjivo je iskustvo kad sa ortacima peces janje na raznju, pa se svi kao mladi majmuni prime da jedu dok se janje jos uvek cedi (hladi da bi moglo uopste da se isece). tih 200-300 grama vrelog mesa (ako uopste i pojedes toliko) plus hleb koji umaces u loj koji se cedi te spuca direktno u mozak, nema teorije posle toga da jedes meso koje je izneseno na sto.

Link to comment

Sem što je janje sa ražnja bogovska hrana super je što ima dve potpuno različite faze - toplo i hladno. Dva različita ali jednako dobra užitka. Ko što nenad reče jebeš janje koje je sutra i prekosutra bzvz

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...