Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

@GigaPrvo, dobrodosao :)a onda:U spisku fudbalera Rapida pise da je Trifun rodjen 03.10.1947. A tamo je i otisao kad je napunio 27, ne znam za dalje...Panajotovica se secam iz vremena kad sam kao klinac isao na Cair, dosao je iz Pirota, koliko se secam sa 19 godina. To bi znacilo da je neko '55-'56. godiste. Naravno, samo 1 nagadjanje.

Edited by aram
Link to comment

Evo i mog priloga ovoj temi.Prvi veciti je odigran na Partizanovom stadionu 05 januara 1947. Zvezda je pobedila sa 4-3. Jezerkić je dao 3 gola (12, 25 i 54 minut) i Đajić u 77-om, a za Partizan Bobek u 85-om i dva Zvezdaša - Đajić u 72-om i Kašanin u 83-em. Dakla dva autogola. Evo i sastava.Partizan - Glazer, Brozović, Popesku, Čajkovski, Đurđević, Simonovski, Mihajlović, Palfi, Bobek, Rupnik i ŠerešZvezda - Lovrić, Stanković, Petrović, Đajić, Spajić, Kašanin, Tomašević, Mitić, Jezerkić, Aranđelović, ŠećerovGledalaca oko 4 hiljade.Ima još toga u narednom periodu iz večitih derbija. @aram thx

Edited by Giga Moravac
Link to comment
Pozdrav svima. Ovo je moj prvi upis na ovom forumu. Na drugim furumima sam pratio mrdjin rad jer sam i ja, ako vec ne jugo-nostalgicar, a ono bar fudbalo-nostalgicar. Nikako da se priviknem na ovo danasnje sranje od fudbala. Nije bas da zivim u proslosti ali mi internet omogucava da skupljam podatke koje me interesuju.U tom smislu treba mi pomoc. Datumi rodjenja, a moze i samo godine rodjenja, sledecih igraca - Damir Valec, Valija Becirspahic, Aleksandar Panajotovic. Branko Klenkovski. Ovo nema u mrdjinim albumima a nisam, mogao da nadjem po netu.Takodje me interesuje fudbalska sudbina Trifuna Mihajlovica. Na jednom sajtu sam nasao podatak da je rodjen 1947 godine. 70tih ga koliko znam nigde nije bilo. Bar u nasem fudbalu. Pozdrav
Pozdrav Gigo i dobro dosao.Evo datuma rodjenja za fudbalere koje si naveo:Damir Valec - 01.02.1948 Velija Becirspahic - 09.03.1943Aleksandar Panajotovic - 28.01.1952Branko Klenkovski - 25.09.1946
Link to comment

I u drugom derbiju, 27 aprila 1947, takođe odigranom na Partizanovom stadionu, Zvezda je uspela da da autogol. Tačnije, Stanković u 63 minutu. Ovoga puta to je bio odlučujući gol - Partizan je pobedio sa 1-0. Bilo je oko 30 000 gledalaca.Partizan - Nikolić, Brozović, Čolić, Atanacković, Čajkovski, Palfi, Rupnik, Mihajlović, Firm, Bobek, Simonovski.Zvezda - Lovrić, Beleslin, Petrović, Đajić, Drakulić, Stanković,Diklić, Šapinac,Tomašević, Drenovac, Šećerov.Napomena - u obe utakmce Čajkovski je naravno Zlatko.EDIT - hvala mrdja

Edited by Giga Moravac
Link to comment

Druge sezone (47/48) oba derbija igrana su, kao i prethodne, na Partizanovom stadionu. Prvi derbi zavrsen je nereseno 1-1 (Mihajlovic 5 minut za Partizan iz penala, Stankovic za Zvezdu u 85om minutu) a drugi derbi je Partizan dobio golom Jezerkića u 2om minutu koji je sada igrao za Partizan.Prva utakmica igrana je 5 oktobra 1947 pred 30 000 gledalaca a druga 27 aprila 1948 pred oko 20 000. Evo i sastava timova. Prva utakmica (treći derbi ukupno)Partizan - Šoštarić, Brozović, Čolić, Čajkovski, Firm, Jovanović, Mihajlović, Palfi, Bobek, Atanacković, SimonovskiZvezda - Lovrić, Veljković, Petrović, Stanković, Drakulić, Drenovac, Šapinac, Mitić, Jezerkić,Atanacković, ĐajićA u proleće,Partizan - Šoštarić, Firm, Lazarević, Atanacković, Jovanović, Čajkovski, Strnad, Mihajlović, Jezerkić, Radunović, SenčarZvezda - Lovrić, Kašanin, Petrović, Šapinac, Drakulić, Đajić, Šećerov, Vukosavljević, Tomašević, Mitić, Miškov

Edited by Giga Moravac
Link to comment

Aj da ubacim pre spavanja i treću sezonu. Ovoga puta obe utakmice igrane su na Zvezdinom stadionu (Avala - nikad čuo). Prva se završila pobedom Partizana sa 1-0 (Bobek 3-ći minut) a druga se završila remijem 2-2 (Valok 8 i 52, Tomašević 55 i Takać 65). Na svakoj utakmici bilo je preko 30 000 gledalaca. U drugoj utakmici u večitom derbiju debitovali su Valok i Mrkušić.5 derbi - 07/11/1948Partizan - Šoštarić, Firm, Petrović, Čajkovski, Jovanović, Jakovetić, Strnad, Radulović, Bobek, Atanacković, SimonovskiZvezda - Lovrić, Stanković, Kašanin, Palfi, Đurđević, Đajić, Jezerkić, Mitić, Tomašević, Antić, Živanović6 derbi - 01/05/1949Partizan - Šoštarić, Čolić, Petrović, Čajkovski, Jovanović, Atanacković, Mihajlović, Simonovski,Valok, Bobek, StrnadZvezda - Mrkušić, Stanković, Kašanin, Palfi, Đurđević, Đajić, Jezerkić, Mitić, Tomašević,Takač, Vukosavljević

Link to comment

Četvrto prvenstvo7 derbi - 19 mart 1950Zvezdin stadion, 35 000 gledalaca, Zvezda pobedila 3-1. Strelci Tomašević 35, Antić 46, Vukosavljević 75 za Zvezdu, Pajević 24 za PartizanCrvena Zvezda - Mrkušić, Stanković, Kašanin, Palfi, Đurđević, Đajić, Antić, Mitić, Tomašević,Takač, VukosavljevićPartizan - Šoštarić, Lazarević, Čolić, Čajkovski,Jovanović, Atanacković, Mihajlović, Pajević, Drenovac, Bobek, Senčar8 derbi - 17 septembar 1950Stadion Partizana, 45 000 gledalaca, 2-1 za Partizan. Tomašević 3 minut za Zvezdu a za Partizan Valok 33, Mihajlović 65.Partizan - Šoštarić, Lazarević, Čolić, Jakovetić, Jovanović, Kolaković, Valok, Čajkovski, Bobek, Pajević, MihajlovićCrvena Zvezda - Mrkušić, Stanković, Kašanin, Palfi, Đurđević, Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević,Takač, Kujundžić

Link to comment
za TEMPO - akcija broj 548 - 25 avgust 1976 godine broj 616 - 14 decembar 1977 godine broj 623 - 1 februar 1978 godine TEMPO --- 1976-77-78
Evo jos 11 brojeva:http://www.2shared.com/file/nXC1M_z5/Tempo1.htmlhttp://www.2shared.com/file/NLCqHVa4/Tempo2.htmlhttp://www.2shared.com/file/Uo3Gk2uI/Tempo3.htmlKredit za slikanje ide poznatom navijacu Partizana sa ovog foruma :)
Link to comment

9 derbi - 17 jun 1951Partizan dobio 6-1 na svom stadionu pred 50 000 gledalaca. Šiljaković 2, Bobek 12 i 26, Valok 36, 66 i 70 a Tomašević 53 za ZvezduPartizan - Šoštarić, Lazarević, Čolić, Jakovetić, Jovanović, Drenovac, Valok, Šiljaković, Bobek, Atanacković, StokićZvezda - Lovrić, Stanković, Diskić, Palfi, Đurđević, Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević, Zlatković, Jezerkić10 derbi - 4 novembar 1951Zvezda dobila 2-0 kod kuće. 55 000 gledalaca. Tomašević 42 i Živanović 60.Zvezda - Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević, Živanović, VukosavljevićPartizan - Šoštarić, Lazarević, Čolić, Jakovetić, Jovanović, Belin, Valok, Čajkovski, Bobek, Atanacković, Herceg

Link to comment

11 derbi - 23 novembar 19521-1 na Partizanovom stadionu. Valok 61 i Tomašević 80. 40 000 gledalacaPartizan - Stojanović, Belin, Čolić, Čajkovski, Jovanović, Atanacković, Herceg, Veselinović, Valok, Bobek, ZebecZvezda - Krivokuća, Stanković, Zeković, Zlatković, Diskić, Đajić, Tomašević, Tadić, Ognjanov, Živanović, Vukosavljević12 derbi - 31 maj 1953Isto Partizanov stadion. 55000 gledalaca. 4-2 za Zvezdu. Mitić 45, Živanović 65, Tomašević 80 i Đajić 84 a za Partizan Valok 53 i Veselinović 70Zvezda - Mrkušić, Stanković, Zeković, Zlatković, Spajić, Đajić, Šiljaković, Mitić, Živanović, Cokić, TomaševićPartizan - Stojanović, Belin, Čolić, Čajkovski, Stefanović, Jovanović, Valok, Veselinović, Milutinović, Atanacković, Zebec

Link to comment

U 13-om derbiju još jedna visoka pobeda Partizana. 6 decembra 1953 kod kuđe, pred 50 000 gledalaca 7-1. Bobek 5, Zebec 40 i 65, Mihajlović 45 i 50, Herceg 46 i 66 za Partizan a za Zvezdu Tomašević 12.Partizan - Stojanović, Lazarević, Čolić, Čajkovski, Jovanović, Pajević, Herceg, Milutinović, Bobek, Mihajlović, ZebecZvezda - Krivokuća, Stanković, Zeković, Cokić, Spajić, Zlatković, Rudinski, Mitić, Tomašević, Kostić, VeselinovI u sledećem derbiju te sezone, takođe na Partizanovom stadionu, pobeda Partizana 2-0, pred 50 000 gledalaca. Valok 4 i 49.Partizan - Stojanović, Lazarević, Belin, Čajkovski, Jovanović, Pajević, Mihajlović, Milutinović, Valok, Bobek i HercegZvezda - Krivokuća, Stanković, Zeković, Zlatković, Spajić, Cokić, Rudinski,Popović, Kostić, Đajić, Tomašević

Edited by Giga Moravac
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...