Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Cuo sam da je ovu utakmicu prenosio Dragan Nikitovic. To je uz onu utakmicu u Beogradu sa Spancima (kada je Huanita pogodila flasa) bila jedna od retkih fudbalskih meceva koje je prenosio. Na zalost ni ovde nije imao srece, nije video da je sudija ponistio gol Tosaku i celo vreme je vikao da je Vels u vodjstvu, uostalom na kraju utakmice se i vidi kako legendarni Nikita vuce Katalinskog da mu da izjavu.
Nisam znao da je Nikitovic prenosio ovu utakmicu, ne cudi me da je bio zbunjen :)
Link to comment
U pravu si, veoma incidentna, Velsani su tada imali, mozda, svoj najbolji tim u istoriji. Terry Yorath, kome je Maric odbranio pen, je bio legenda onog strasnog Leeds Utd tima. Veoma ostar igrac, kao i minijaturni Flynn, Toshacka da ne pominjem. Inace cerka Yoratha, Gabby, je danas poznata voditeljka fudbalskih emisija na BBC-ju. Od ove utakmice je zavisilo da li cemo dobiti organizaciju EP '76 i uspeli smo (bez igraca Zvezde i Partizana u revansu), naravno tvoj superheroj je zavrsio posao u prvom minutu prve utakmice u Zagrebu. Ovaj snimak, mnogo dobrog kvaliteta, je prikazan na ESPN-u i traje 25 min. Uzivao sam gledajuci ga ponovo. Velsani su probali na snagu ali to za nas nije predstavljao nikakav problem sa Oblakom, Muzinicem, Katalinskim... u timu. Muzinic je kasnije otisao (i obrukao se) u Norwich a Dzemal Hadziabdic (i Ante Rajkovic) u Swansea.A tek cena karte, cela jedna funta.
Da pridodam i ja neku:utakmica je odigrana na Ninian Parku u Kardifu i sudija Glekner (DDR) a i igrači umalo glavu da izgube jer su gledaoci po završetku provalili u teren. Zanimljivo je da se na snimku vidi da je neko od naših navijača uneo jugoslovensku trobojku na teren ali ga Velšani stigoše i sapleše. Posle toga, u junu 1976. UEFA je kaznila Velšane neigranjem na Evropskim prvenstvima do 1982 g. ali su kaznu ubrzo, posle 4 meseca ukinuli i dozvolili Velšanima da igraju kvalifikacije za EP 1980. Međutim, suspenzija za stadion je ostala pa Vels nije mogao da igra zvanične takmičarske utakmice na Ninian Parku.Pozdrav svima.
Link to comment
T E M P O - A K C I J A Kolekcija iz 1972 godine (51 broj)26 brojeva (size 369MB): TEMPO 1972 - dio A25 brojeva (size 296MB): TEMPO 1972 - dio B
Mislim da nedostaje jedan primjerak Tempa (broj 342) iz ove kolekcije i molio bih one koji imaju ovaj primjerak da ga skeniraju i postave, tako da imamo sav komplet Tempa za 1972. godinu,i opet veliko hvala Mosnik za ove brojeve.
Link to comment
Hvala na dobrodoslici. OK, nisam znao da ste vec resili slucaj na drugoj temi. I mene interesuje, ako neko zna, kada je igrana prijateljska utakmica u Novom Sadu, Vojvodina - Bristol City, isto ne mogu da se setim a gledao sam, mislim da je bilo 3:0 za Vosu otprilike 80/81/82 tako nesto.
Текма је одиграна 17. октобра 1978. године.
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...