Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Hvala lijepo. Zbog vrućina sam odlučio da svaki drugi dan odvezem jednu kraću dionicu (danas 7.8km za 27min) ali sa par ozbiljnih uspona (110m elevacija) čisto da ozbiljno opteretim noge. Uglavnom, kažu mi ozbiljni bajkeri da prvo dobro odžuljam zadnjicu vožnjama, dođem do kondicije a onda u nove pobjede. I da, zdravstveni problemi me koče, a tu je i naslijeđena bol u koljenu, ali ništa što se ne može pobijediti. Zasad sve ide ok.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Toliko mi se vozi bicikla da bih mogao da pisem na now craving. Posebno je danas bio sjajan dan da se otvori sezona i ode do Ade al me ispalise pa ostah kuci. Mada pitanje je kako bi i izdrzao van kondicije i jos ne skroz oporavljen od gripa. Valjda bi dobar soundtrack resio taj problem

 

 

Link to comment

Tocka nikad dosta. Kad sam najvise vozio najbolje sam se osecao i fizicki i psihicki.

 

Fuck, subota bi mi bila idealna da otvorim sezonu a vidim max 13 stepeni i kisa. Mozda je i bolje sto je sad sucmurasto vreme da se skoncentrisem na druge stvari a posle da se lepo organizujem svaki dan do Ade kako dolikuje.

Edited by katamaran
Link to comment

 ja cele zime svaki dan vozim 15km ..pauza je bila jedino prosle nedelje zbog snega i par dana kada je padala kisa 

inace idealna zima za biciklizam,nije bilo hladno jedino malo vise kise...ali svakako vozim do -5c

Link to comment
7 hours ago, kipo said:

 

Ja odvalio prvih 15-ak km ove godine, crknut. Al' uživanje ipak.

Ja ako krenem idem odmah na standard - 25-30. Frka mi je kako cu da izguram prvih par dana. Em sam ispao iz kondicije, em nikako da se skroz oporavim od nekog virusa.

 

Ja sam prosle zime dosta vozio al ove jok. Bas mi se nije vozilo, mesecima nisam seo na bajk.

Link to comment

Mene ovih dana za biciklanje boli dupe. Mislim stvarno,to me najviše nervira,taj period dvadesetak dana da mi se zadnjica navikne na sedište 

A period između nove godine i božića je bio ko stvoren za praznične ture,još možeš da pričaš kako si vozio preko zime u duxu 

 

Link to comment

Cuveni dupebol na pocetku sezone :)

 

Ja sam uzeo neku silikonsku navlaku za sediste koju toplo preporucujem. Boli i sa njom al manje.

 

edit: ja sam uzeo ovu. Mozda bas od tog lika jer sam je pokupio na nbgd

https://www.kupujemprodajem.com/Univerzalna-navlaka-za-sediste-bicikla-58257382-oglas.htm

 

Ima sigurno i boljih al i ova je skroz ok

 

edit: skoro sam siguran da sam od ovog uzeo. Covek je kod Fontane ako nekom odgovara da pokupi.

Edited by katamaran
Link to comment

Stavljaju mi se rogovi na volan. Kod 29-ke je iovako problematicno mimoilazenje na uskom pa ne znam kolko mi je pametno da se naoruzavam u Mad Max fazonu

 

road-bike-29-17-inch-mountain-bike-29-bi

 

edit: random bajk sa neta...

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

WP_20160721_17_51_09_Pro.jpg

 

edit: stara fotka. Trebalo mi je je sto brze izvucem iz bespuca telefona. Windows telefoni i njihove odumiruce funkcionalnosti...

 

Edited by katamaran
Link to comment

katamaran is back in the saddle :)

 

Al moram prvo do pumpe, skroz mi smeksale gume. Srecom nadjoh onaj presta adapter.

 

 

 

 

edit: kazu da ne mozes da zaboravis da vozis biciklu. 29-r moze... Opet onaj pogubljeni osecaj ko kad sam prvi put seo na nju. Al samo 20-30 metara i onda odjednom se sve vratilo.

 

Al mi vec preselo. Izgleda da sam sacuvao poogresni presta adapter pa sam na pumpi samo uspeo da izduvam gumu. Posle guraj mrcinu uzbrdo do Resavske...

Edited by katamaran
Link to comment

Biciklisticke patike Vs obicne patike sa jakim djonom?

 

U principu sam zadovoljan kako prolazim sa obicnim patikama al mozda ne bi bilo lose da uzmem nesto u cemu bolje dise noga. Mada pretpostavljam da taman vezao djonove pertlama oko nogu ne gine ti znojenje stopala...

 

Spd momenat me ne zanima, nikad to ne bih vozio. Eventualno bi me zanimale biciklisticke patike sa izdrzljivim djonom a da noga bolje dise u njima.

Edited by katamaran
Link to comment

Sestra konacno dolazi po svoju biciklu. Gurace je nekih 2km do vulkanizera na Dorcolu jer joj je to blizu kuce. Ne svidja joj se moja ideja da je odgura 500 metara do Kapriola u Resavskoj. Nije joj usput.

16426127.jpg

 

edit: garant joj je frka da vozi po gradu...

 

Al opet bolje da ovde sredi gume. otelice se ako bude gurala bajk sa ispustenim gumama.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...