Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

Ima neka priča o profesoru koji je hipnotisanoj studentkinji naredio da se skine da bi to dokazao a ona poslušala pa je posle kao ispalo da igra na na šipci da plati za studije.
eto ti ga sad... gde god čovek pogleda, neka prevara...
Link to comment
:isuse:
Као што рекох на воцапу, тренинг је довео дотле да се на рачун пушача може изрећи свашта, што се иначе ниједној другој групи не би.
Link to comment
Као што рекох на воцапу, тренинг је довео дотле да се на рачун пушача може изрећи свашта, што се иначе ниједној другој групи не би.
pa pusenje i jeste bolest zavisnosti. ako neko usled spleta razlicitih fizioloskih mehanizama indukovanih pusenjem ne moze da kontrolise svoje porive, tj, ne moze da ostavi cigarete i pored toga sto to veoma zeli i svestan je da ce mu ostavljanje duvana uciniti zivot kvalitetnijim, e taj je bolestan covek.
Link to comment
Ja sam na onoj temi postavio txt iz blica a ovo mi je nekako zapalo za oko:
Ortak je išao na to odvikavanje kod lekara. Traje, valjda, dve-tri nedelje. I prestao je, ali za prvi sledeći ispitni rok je nastavio.Onda postoje ove nikorete što treba da bude zamena za nikotin.Sestrina drugarica i njena bliža okolina (njih 5-6) su prestali da puše uz pomoć knjige Alena Kar-a.Ja sam poklonio knjigu dvojici ortaka, jedan je za dan pročitao do pola, rekao mi da razmišlja da prestane, i nikada nije nastavio sa čitanjem.Treći ortak je postepeno smanjivao dok nije zaboravio da treba da puši. Njegova žena je prekinula zbog trudnoće, posle prve se vratila, posle druge skroz ostavila.Ortakov ćale je hteo da plati nekiprogram za odvikavanje. Kada je čuo koliko košta odlučio je da je bolje da jednostavno prekine.
Link to comment
pa pusenje i jeste bolest zavisnosti. ako neko usled spleta razlicitih fizioloskih mehanizama indukovanih pusenjem ne moze da kontrolise svoje porive, tj, ne moze da ostavi cigarete i pored toga sto to veoma zeli i svestan je da ce mu ostavljanje duvana uciniti zivot kvalitetnijim, e taj je bolestan covek.
ОК, онда сам здрав :).Могу да оставим цигарете кад хоћеш, а то сам већ једном урадио. Чак сам запамтио и где сам их оставио, и нашао их догодине.
Link to comment
Sestrina drugarica i njena bliža okolina (njih 5-6) su prestali da puše uz pomoć knjige Alena Kar-a.
+1 ovde.Pre dva meseca pročitao knjigu i - prestao. Žena pra godinu dana. Koleginica isto. Još neki ljudi koje znam. Pri tome nisam podložan ispiranju mozga, takva štiva čitam skroz skeptično, ali fakat ima nešto u onome što priča. Pre ovoga sam dva puta uspevao da prekinem čistom snagom volje. Oči iskočile oba puta i na kraju poklekao posle godinu dana patnje.Ovaj put toga nema. Krizirao sam prvih nekoliko dana prilično, a onda sve manje i manje, da bi sada prošlo i desetak dana da ne pomislim na cigaretu.Zanimljivo je da Kar nije nikakav doktor ni psiholog, čovek je ekonomista koji je preko 30 godina pokušavao da prekine pušenje na sve do tada izmišljene načine - bezuspešno.A onda je sam došao do načina razmišljanja koji izgleda pomaže. Danas ima klinie po celom svetu i radi po principu da vraća novac kad ne uspete. Tvrdi da ima preko 90% uspešnost na klinikama, sa knjigom oko 80%. Postoji i klinika u BGu i mislim da tretman košta oko 200e.A pomogao je i Sir Anthony Hopkinsu. cool.gif U svakom slučaju - koštaće vas svega 735 dindži da probate. A šuška se da postoji i na rapidu for free. :isuse: Edited by Idioteque
Link to comment

evo ja nudim nagradu svakom ko prestane da pusi. neka mi se javi na PM cim izdrzi jedan dan. nagrada je "Jesen sa shermanom u borchi" dvodnevno druzenje sa mojom malenkoscu, upoznavanje Dzuna, odlazak na BSK utakmicu i prijatna vecera uz svecemuskarci stop

Link to comment
+1 ovde.Pre dva meseca pročitao knjigu i - prestao. Žena pra godinu dana. Koleginica isto. Još neki ljudi koje znam. Pri tome nisam podložan ispitranju mozga, takva štiva čitam skroz skeptično, ali fakat ima nešto u onome što priča. Pre ovoga sam dva puta uspevao da prekinem čistom snagom volje. Oči iskočile oba puta i na kraju poklekao posle godinu dana patnje.Ovaj put toga nema. Krizirao sam prvih nekoliko dana prilično, a onda sve manje i manje, da bi sada prošlo i desetak dana da ne pomislim na cigaretu.Zanimljivo je da Kar nije nikakav doktor ni psiholog, čovek je ekonomista koji je preko 30 godina pokušavao da prekine pušenje na sve do tada izmišljene načine - bezuspešno.A onda je sam došao do načina razmišljanja koji izgleda pomaže. Danas ima klinie po celom svetu i radi po principu da vraća novac kad ne uspete. Tvrdi da ima preko 90% uspešnost na klinikama, sa knjigom oko 80%. Postoji i klinika u BGu i mislim da tretman košta oko 200e.A pomogao je i Sir Anthony Hopkinsu. cool.gif U svakom slučaju - košta će vas svega 735 dindži da probate. A šuška se da postoji i na rapidu for free. :isuse:
e da, chula sam i ja pozitivna iskustva u vezi sa tom knjigomvidish to bi bio ok nachin..poshto vec razmishljam o prestajanju a mali potsticaj i podizanje svesti za stepenik nije na odmet..jel ima da se kupi u knjizarama ili samo preko neta?
Link to comment
evo ja nudim nagradu svakom ko prestane da pusi. neka mi se javi na PM cim izdrzi jedan dan. nagrada je "Jesen sa shermanom u borchi" dvodnevno druzenje sa mojom malenkoscu, upoznavanje Dzuna, odlazak na BSK utakmicu i prijatna vecera uz svecemuskarci stop
Razmišljam da promenim pol. Ili barem da postanem dreg kvin. Alaj bi ste se ti i Džun iznenadili posle večere.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...