Jump to content
IGNORED

Nakit


Leia

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hippie

    11

  • morgana

    8

  • Leia

    8

  • gospa buba

    6

  • 1 year later...
imam novu ogrlicu....
a imas i dekolte :)bas je lepaja se radujem skorom dolasku u Bgd i obilasku jedne specijalne radnje preporucene od starne prijateljica sa foruma.
Link to comment

Najbolji recept do sad:U keramičku posudu, stavi se alu folija tako da je sjajna strana gore, položi se srebrnina tako da dodiruje foliju.Pre toga u lončetu za kafu se skuva do ključanja šolja vode u koju se doda kašika soli, kad se so istopila u to dodamo kašiku sode bikarbone i sa tim rastvorom prelijemo svo srebro tako da je svo srebro u rastvoru dakle ništa da ne štrči. Ostaviti tako dok se voda ne ohladi a folija ne pocrni.Osetiće se '' miris '' pokvarenih jaja, kad je gotovo srebro se opere pod mlazom čiste vode, ispolira se nekom krpicom i srebro će biti kao novo.Dešava se rekacija izmedju aluminijuma i srebro sulfita, so služi ko katalizator a soda bikarbona da omekša vodu i tako omogući da so brže odradi svoj deo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Obozavam nakit,skoro sam dobila od mame iz Turske jednu srebrnu narukvicu,cim budem u mogucnosti postavicu slike.Prstenje takodje volim,narocito jedan Swatch prsten koji sam dobila na poklon,koji na sebi ima brojeve koji se mogu namestiti u neki vama bitan datum.Sjajna fora!

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ajmo, žene, titanijum, platina, tungsten i ostali spaceage materijali pretočeni u nakit za mrzitelje paganske fixacije zlatom, đe to ima u BG?
to i mene zanima. drugo sto me zanima (ajmo zene), djeima u bg s bilo koje strane, da se nadju one mindjushe sto su kao alke, al ne mora da se bushe ushi, nego samo nako na pola uveta. nema nigde :unsure: sramim se priznati, ali zalihu je vremenom pojo usisivach. malo po malo :P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...